• 16′  Pjaca prolazi pored Borasa, ulazi u šesnaesterac i s 10 metara, iskosa, puca ravno u Prskala
  • 19′  Musa dodaje za Pjacu, koji ponovo ulazi u kazneni prostor, idealno upošljava Budimira kojem nije problem sa 5 metara pogoditi mrežu. 1-0
  • 23′  Ajayi dugom loptom pronalazi Krstanovića, ovaj puca preko gola
  • 24′  Moises dugom loptom pronalazi Krstanovića koji sa 10 metara loba Zeleniku i to je 1-1
  • 29′ Malonogometna akcija Rijeke, nakon par brzih dodavanja lopta dolazi do Borasa koji puca prema golu, ali lopta  je  idealna asistencija za Alispahića koji sa 5 metara pogađa gol. 1-2
  • 34′ Krstanović lomi svog čuvara, upošljava Moisesa koji puca sa 14 metara i pogađa stativu. Lopta dolazi do Sharbinija koji dodaje Pokrivaču, njegov udarac rukom zaustavlja Čalušić. Jedanaest metara i crveni karton. Krstanović je ponovno precizan, 1-3
  • 40′  Dvostruka izmjena Lokomotive, izlaze Šovšić i Budimir, ulaze Gorupec i Begonja
  • 42′  Alispahić žuti karton
  • 45′ Šitum u prilici, ali Sharbini izbija u korner

Drugo poluvrijeme:

• 46′  izlazi Mujanović, a ulazi Kvržić
  • 49′  Boras pored gola sa 16 metara
  • 50′  Krstanović sa 8 metra pored gola
  • 55′  Krstanović sa 20 metara puca visoko preko gola
  • 57′ Ajayi ulazi u kazneni prostor, puca sa 13 metra, Zelenika izbacuje u korner
  • 61′  Izlazi Moises, ulazi Močinić
  • 64′ Ajayi puca u desni Zelenikin kut i to je 1-4
  • 69′  Izmjena Pjaca-Mišić
  • 69′  Prvi prekid zbog povika protiv HNS-a
  • 77′  Izmjena Pušić/Alispahić
  • 77′  Sudac prekida utakmicu na 15 minuta zbog ponovljenih povika
  • 92′ Utakmica se nastavlja, treba se igrati još 17 minuta
  • 98′  Krstanović žuti karton
  • 99′  Krstanović postiže svoj treći pogodak, iskosa sa lijeve strane u suprotni golmanov kut
  • 119′ Sudac je odsvirao kraj

Nogometaši Rijeke su u drugoj utakmici na Maksimiru u samo tri dana svladali Lokomotivu rezultatom 1-5, što je ujedno izjednačenje najveće gostujuće pobjede riječke momčadi otkako je HNL-a. Prethodnu gostujuću 1-5 pobjedu su Riječani ostvarili protiv Međimurja.

Matjaž Kek je, što zbog ozljeda, što zbog odmora glavnih aktera za uzvrat finala Kupa, izveo jedanaestorku koja ove sezone nikada nije nastupila zajedno. Ujedno je to bio i debi vratara Prskala za Rijeku u HNL-u. Međutim, i u ovom sastavu je Rijeka pokazala kako je bolja momčad od Lokomotive te je pokazala oku ugodan nogomet.

Početak utakmice nije najavljivao ovako visoku pobjedu Rijeke. Nakon pogreške i nesporazuma Borasa i Ajayia Lokomotiva je u 19′ minuti povela preko Budimira. Međutim, Rijeka se brzo oporavlja od šoka te uzvraća. Igrala se 24. minuta kada Moises dugom okomitom loptom pronalazi Krstanovića koji vješto izbjegava zaleđe te lobira istrčalog Zeleniku. Time je ušao u povijesne knjige kao strijelac tisućitog gola za Rijeku otkako je HNL-a.

To je bio tek početak riječkog uragana u deset minuta. U 29. malonogometna akcija nogometaša Rijeke. Dugo su držali loptu nakon jednog kornera te izigrali obranu Lokomotive kratkim dodavanjima. Na kraju, Boras s desne strane šesnaesterca oprobava udarac, ali lopta dolazi do dobro postavljenog Alispahića koji je skreće u mrežu. U 34. minuti prednost je povećana, a utakmica možda već i odlučena. Pokrivačev udarac rukom na putu u mrežu zaustavlja Čalušić te dobiva crveni karton. Siguran izvođač jedanesterca je još jednom Krstanović te Rijeka na odmor odlazi s vodstvom 3-1.

Nakon odmora se nastavlja riječka dominacija. Ajayi je u 64. minuti postigao prvijenac za Rijeku udarcem u desni Zelenikin kut. Velik dan za mladog Nigerijca koji se jako dobro uklopio u klub i grad te postao svojevrsno zaštitno lice svih druženja nogometaša Rijeke s najmlađim navijačima po riječkim osnovnim školama.

Međutim, sve nogometne draži uskoro padaju u vodu. Prvo u 69. minuti sudac nakratko prekida utakmicu zbog uzvika protiv HNS-a. Zbog ponovljenih uzvika, utakmica je u 77. minuti prekinuta na 15 minuta. Tu pada u vodu sva priča o nogometu, ljepoti igre i potezima, jer što reći kada se čelnici HNS-a potrude staviti vlastitu sujetu u prvi plan i zbog povrijeđene taštine prekidati igru koju bi navodno trebali voljeti. Redakcija ovog portala se još jednom zapitala zbog koga se igra ova liga, zbog navijača i ljubitelja nogometa ili zbog raznih Mamića, Šukera, Vrbanovića i sličnih koji smatraju da su bitniji od ove igre?

Nakon što je utakmica nastavljena se igralo još 17 minuta, u kojima je Ivan Krstanović dodano povećao riječku pobjedu, upisavši  hattrick, udarcem nakon driblinga iskosa s lijeve strane.

I u nastavku utakmice su se čuli isti uzvici HNS-u, ali pretpostavljamo da je za dosljednost ipak potrebno malo više hrabrosti nego što je sudac Pejin posjeduje. Voljeli bismo znati i zašto na 15 minuta nije prekinuta prva utakmica finala kupa ili današnja Istra-Dinamo, gdje su mogli čuti isti uzvici. Očito da se pravila ne drže niti oni koji su ih donijeli.

Na kraju, valja čestitati nogometašima Rijeke zbog visoke pobjede koju su iznijeli igrači koji nisu nositelji igre Bijelih, ali koji su iskoristili pruženu im priliku. Ne smije se dopustiti da dobra igra i velika pobjeda ostanu u sjeni smiješnih odluka gospode iz Rusanove.

A Vas, cijenjena gospodo iz HNS-a, pozdravljamo vas s onom poznatom domaćom “ča Vas ni sram”?

Autori: S. Host, F. Stojanac i V. Vivoda