Zadar – Stadion Stanovi. Utakmica 34. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 2.000.

Suci: Tihomir Pejin (D. Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci), Dario Bel (Osijek)  Delegat:Ivan Šutalo (Osijek) Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb)

Strijelci: 47’ 0:1 Belaj (Jugović), 63’ 0:2 Samardžić (Tomasov).

Žuti kartoni: Milinković, Banović, Gabrić, Krstanović (Zadar), Bradarić, Vešović (Rijeka).

HNK Rijeka: Vargić – Vešović, Knežević (od 36’ Miral Samardžić), Lešković, Leovac (od 84’  Ivan Tomečak)– Jugović, Radošević, Bradarić, Mišić (od 53’  Ivan Močinić) – Tomasov, Balaj.

NK Zadar: Tomo Gluić, Lovre Čirjak (od 58’  Ivan Pešić), Domagoj Pušič, Andrija Milinković (od 45’ Ivan Krstanović), Drago Gabrić, Ivan Jović, Jure Jerbić, Želimir Terkeš, Igor Banović, Frane Ikić, Mirko Hrgović (od 72’ Ivica Jurkić)

Screen Shot 05-17-15 at 09.00 PM

U 34. kolu je Rijeka gostovala u Zadru protiv istoimenoga prvoligaša u teškoj borbi za opstanak. Obje momčadi su krenule angažirano u utakmicu i htjele se nametnuti na sredini terena. Zadrani su radi situacije bili veoma motivirani, što se manifestiralo povećanom agresivnošću.

Prvi je zaprijetio Tomasov svom matičnom klubu u uvodu utakmice i najavio raspoloženo izdanje. U ranoj fazi utakmice je Knežević imao dva teška duela, te je izašao iz igre već u 36. minuti. Zadrani su nekoliko puta došli do šesnaesterca Rijeke, ali nisu imali rješenje za posljednji potez. Najbolju priliku je propustio kapetan Zadra na završetku poluvremena nakon ubačaja iz kuta.

Kada se činilo da će poluvrijeme završiti bez pogodaka, Rijeka je povela. Jugović je lijepo primirio loptu u prostor na desnom , koji je vratio prizemnu loptu u sredinu, gdje se Balaj izborio za najbolju poziciju i lagano poentirao pored nemoćnog golmana.

U Zadru se sakupio 101 navijač Rijeke, kao iz priče o onim pasima. Većina navijača se okupila na tribini tek oko 25. minute kada je krenula pjesma i podrška ekipi. Osim standardnih pjesama pozdravilo se i trenera zadrana na što je ostatak stadiona odgovorilo zvižducima. Očito Zadrani prema Štimcu i dalje gaje simpatije premda ih polako vodi sve bliže drugoj ligi. Pred kraj utakmice Armada je započela svoju intepretaciju poznate pjesme “A sad adio…” dok su se sa tribine pokunjeno razilazili simpatizeri domaćina.

U nastavku utakmice se nastavilo ustaljenim ritmom. Zadar je motivirano pokušavao stvoriti priliku za pogodak, ali razlika u kvaliteti je očita. Profesionalni pristup igrača Rijeke nije dozvolio Zadranima da se razmašu, što je rezultiralo nervozom radi očigledne nemoći.

Kek je pomalo iznenadio drugom izmjenom u 52′ minuti kada je Močinić zamijenio Mišića. Trener kojem se spočitavalo kasne izmjene, je svakako pokazao kako mijenja način vođenja utakmice.

U 63. minuti je Rijeka povela 2-0, te prekinula nade Zadrana u pozitivnim rezultatom. Tomasov je izveo korner s desne strane, lopta je preletjela gužvu na prvoj stativi, gdje ju je lijepo ispratio Samardžić i mirno postavio nogu za povećanje prednosti.

Utakmica se prelomila i ušla u mirnije vode. Do kraja su obje momčadi imale još nekoliko prilika, ali bez promjene rezultata. U 84. minuti je Tomečak ušao na lijevi bok umjesto Leovca. Završna statistika pokazuje realno stanje stvari. Nadmoćna Rijeka je imala 17 šuteva, od čega 6 u okvir, u odnosu na 7 (1) Zadra, koji se iskazao agresivnošću i 25 prekršaja u odnosu na 11 Rijekinih.

Sve u svemu, utakmica nije bila baš neka poslastica za gledanje, Riječani su više došli odraditi posao. Suprotno od očekivanja, u drugom poluvremenu uspjeli su primirit i kontrolirati igru. Kako je Zadru biti ili ne biti očekivali smo više borbenosti i pokušaja prema Vargiću. Ipak je momčad Rijeke prejaka i preiskusna za ovakav Zadar, koji plovi prema drugoj ligi.