Turnir Mladen Ramljak: Rijeka porazila Benficu

U drugoj utakmici skupine B  turnira Mladen Ramljak, nogometaši Rijeke porazili su finalista ovogodišnjeg izdanja juniorske Lige prvaka, Benficu, rezultatom 3:2.

Prvih 40 minuta je bilo vrlo sadržajno. Povela je Benfica, Rijeka preokrenula pogocima Effionga i Peričića, dok je rezultat prije odlaska na odmor poravnao Maria. U nastavku je Rijeka krenula po pobjedu, koju je i uspjela ostvariti pogotkom Effionga minutu prije kraja susreta. Valjda napomenuti kako je Effiong još jednom zatresao mrežu, ali je taj pogodak poništen iz razloga poznatih samo sucima utakmice.

Ovom pobjedom mladići (kadeti i ulazno godište juniora) Rijeke su preuzeli vodstvo na tablici grupe B prije današnjeg susreta Udinesea i Abuje.  Pobjednik skupine ide direktno u finale, drugi u utakmicu za treće, treći u utakmicu za peto, a četvrti u utakmicu za sedmo mjesto. Rijeci u skupini preostaje susret s Udineseom, koji je u prvoj utakmici također pobijedio Benficu.

Rijeka – Benfica 3:2

ZAGREB Igralište u Maksimiru. Gledatelja 150. Strijelci: 0:1 Ngari (10′), 1:1 Effiong (20′), 2:1 Peričić (25′), 2:2 Maria (37′), 3:2 Effiong (79′).

RIJEKA: Bilandžić, Furijan, Hamza, Lucić, Sošić, Gerald, Fumić, Effiong, Hodak, Peričić, Filipović (još su igrali: Malinić, Furijan, Neziri, Postonjski, Budan, lličić).

BENFICA: Andrade, Mickala, W. Nguema, Lucas, G. Nguema, Bongo, Sarmento, Alves, Maria, Ngari, Oliveira (još su igrali: Costa, Barbosa, Domingos, David).