Rijeka potopila Dinamo i Cicu Kranjčara

by V Linić | 18/09/2016 21:09

HNK Rijeka –  GNK Dinamo 5:2 (2:0)

GOLOVI: 1’Gavranović(1:0),  33’ Gorgon(2:0), 50 Vešović(3:0),54’ Gorgon (4:0)82’ Sudani(4:1)82’ Vešović(5:1),85’ Pavičić (5:2)

Rijeka – Zamjenski stadion HNK Rijeka(Rujevica). Utakmica 9. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 5598

Suci: Vučemilović Ante(Osijek), Conjar Dalibor(Osijek), Križarić Borut (Čakovec),  Pajač Igor (Zelina) Delegat: Rošo Lino (Vodnjan). Kontrolor suđenja: Kovačić Draženko (Križevci).

Žuti karton: Benković 19’ Andrijašević 63’ 90 Heriqes

HNK RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Maleš, Bradarić, Vešović(85’ Čanađija), Andrijašević, Gorgon(70’ Mišić), Gavranović.

GNK DINAMO: Šempar, Sigali, Schildenfeld, Benković, Stojanović(56’ Šitum), Pavičić, Jones(75’ Henriqez), Pivarić, Fiolić(56’Machado), Fernandes, Sudani

Rijeka je povela već u prvoj minuti. Dugom loptom pronađen je Vešović koji izlazi sam pred golmana, a golman šlampavom reakcijom odbija loptu do Gavranovića koji je nemilosrdan i dovodi Rijeku u vodstvo.

U 6. minuti Rijeka opet ima priliku izaći pred golmana, ali Schildenfeld dobro reagira i vraća golmanu koji otklanja opasnost.

U 8. minuti prva sporna situacija Maleš je srušen na centru terena te nije suđeno ništa u nastavku akcije Fernandez nabacuje ali obrana Rijeke otklanja opasnost.

U 10. minuti Rijeka ima seriju kornera ali ne uspijeva priprijetiti golu Dinama

U 15. minuti Rijeka je opet imala veliku priliku za povećati vodstvo. Obrana Dinama griješi a lopta se odbija do Gavranovića koji pokušava pucati po golu ali ne uspijeva jer mu Benković starta na nogu. Oko sokolovo će morati i ovu situaciju opravdati, moguće je da Rijeci nije suđen penal.

U 18. minuti Franko prijeti iz kornera, ali lopta ide preko gola.

U 19. minuti Benković uklizuje na Vešovića i dobiva prvi žuti karton na utakmici.

U 21. minuti Ristovski nabacuje a Mitrović lijepo puca glavom prema golu. Šemper vadi loptu ispod grede u još jedan korner.

U 22. minuti Vešović krade loptu obrambenom igraču ali daje si predugi for i gubi loptu.

U 25. minuti Rijeka opet prijeti. U obranu Dinama uključio se i Vučimilović koji je zasmetao igračima Rijeke, ali svejedno lopta dolazi do Gorgona koji puca na vrata ali golman Dinama brani te loptu odbija u korner. Iz kornera Rijeka je uspjela doći do lopte i pucati pokraj gola.

U 33. minuti Vešović je ubacio Gorgon zabio. Rijeka vodi 2:0

U 35. minuti Dinamo prvi puta “ozbiljno” prijeti Rijeci lopta prolazi pokraj gola.

U 36. minuti Fernandez pica po golu a Prskalo sjajno brani. Lopta na putu do gola je pogodila i Mitrovića.

U 42. minuti Ristovski pokušava ubaciti ali lopta nikako ne pronalazi put do gola.

U 45. minuti Dinamo prijeti preko Fernandeza ali Riječani uspijevaju blokirati udarac.

Rijeka je u prvih 45 minuta nadigrala Dinamo na Rujevici. Mogla je Rijeka voditi i s većom razlikom da je iskoristila još koju priliku a imala ih je , ili da je sudac dosudio koji od dva moguća jedanaesterca. Sve je počelo odmah na početku kada nakon početnog udarca dugom loptom obrana Rijeke traži Vešovića koji loptu gura u Šempera, a isti je nespretno gura do Gavranovića koji ne promašuje poklonjeno za vodstvo Rijeke. Nakon toga Rijeka i dalje vrši pritisak na obranu Dinama a ona cijelo poluvrijeme griješi i poklanja lopte i prilike Rijeci. U 33. minuti Rijeka povećava vodstvo. Vešović ubacuju loptu te ista dolazi do Gorgona u šesnajstercu, a on neometan smiruje loptu i upućuje neobranjivi udarac prema golu. Do kraja poluvremena Dinamo se probudio te slaže nekoliko akcija ali ni jednom ozbiljno ne prijeti Prskalu.

U drugo poluvrijeme treneri su izašli s istim izborom igrača.

Rijeka prva prijeti u 46 minuti, ali Gavranović se nalazi u zaleđu.

U 47. minuti Rijeka opet prijeti. Bradarić nalazi Gorgona u šesnaestercu ali isti puca preko gola.

U 50. minuti Gavranović petom asistira Vešoviću koji zabija za 3:0.

U 54. minuti Jones se poigrao, na svojoj polovici a Andrijašević otima loptu i šalje loptu do Gorgona koji topovskim udarcem zabija za vodstvo Rijeke 4:0. Udarac je bio s 25 metara.

U 56. minuti prve zamjene na utakmici. Dinamo uvodi dva nova igrača ali na utakmici se ništa ne mijenja. Rijeka i dalje dominira.

U 70. minuti Rijeka radi prvu zamjenu iz igre izlazi Gorgon, a ulazi Mišić.

U 73. minuti Dinamo prvi puta prijeti Riječkom golu. Fernandez puca daleko preko gola.

U 75. minuti Dinamo postiže gol iz zaleđa te se isti gol poništava.

U 77. minuti Rijeka slaže odličnu kontru, lopta putuje po petercu te dolazi na vrh šesnaesterca do Ristovskog koji puca ali ne uspijeva zabiti gol.

U 80. minuti Ristovski je probao s 25 metara ali obrambeni igrači Dinama odbijaju u udarac iz kuta.

U 82. minuti Dinamo smanjuje rezultat za 4:1. Sudani je nakon udarca iz kuta bio najspretniji te zabio gol.

U 82. minuti Rijeka vraća razliku na istu udaljenost. Dugom loptom pronađen je Vešović a isti bez problema zabija Šemperu gol.

U 85. minuti Pavičić smanjuje na 5:2.

Zadnjih 10 minuta igra se otvoreno, akcije se izmjenjuje s jedne i druge strane.

Na Rujevici će se igrati nadoknada od 4 minute.

Na Rujevici gledali smo odličnu utakmicu. I prvo i drugo poluvrijeme bilo je sadržajno a vidjeli smo čak 7 golova. Rijeka je nakon 9 kola i dalje prva momčad na tablici, prati ju Osijek, a onda tek Dinamo i Hajduk.

U drugom poluvremenu gledali smo nastavak priče iz prvog poluvremena. Kažu da je definicija ludila raditi jedne te iste stvari i očekivati drugačiji rezultat a upravo večeras je to dokazao trener Dinama. Na Rujevicu kada su kola mu krenula nizbrdo pustio je da dalje klize istim putem. Vjerojatno je ovo njegova posljednje utakmica na klupi Dinama. Ali vratimo se nazad na Rijeku koja je nemilosrdno iskorištavala te tjerala Dinamo na greške kakve nismo naučeni gledati od te iste momčadi. Kek je odlično pripremio momčad te postavio je na Dinamo. Riječka sredina taktički je nadigrala Dinamovu, a napadači su vršili cijelo vrijeme pritisak na Dinamovu staklenu obranu, koja se rasula po Rujevici. Dinamu nije pomogao ni sudac koji je u početku utakmice propustio suditi najstrožu kaznu za Rijeku nakon starta Benkovića na Gavranovića, a poslije nije bilo ni razloga jer toliko ni sudac ne može navlačiti.

Teško je odrediti tko je bio igrač utakmice među svim odličnim igračima Rijeke.