Rijeka pregazila Osijek

Rijeka – Osijek 5:0 (3:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 8. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 4.729.

Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Goran Gabrilo (Split). Delegat: Damir Čilić (Vinkovci).  Kontrolor suđenja: Stjepan Šarić (Zagreb).

Strijelci: 1:0 16′ Balaj, 2:0 32′ Bezjak (Balaj), 3:0 43′ Mitrović (Bradarić), 4:0 49′ Balaj (Močinić), 5:0 90’+3′ Sharbini.

Žuti kartoni: Samardžić, Bradarić (Rijeka), Radotić, Roce, Džolan, Lesjak (Osijek).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Bertoša – Tomasov, Močinić, Maleš (od 78′ Ristovski), Bradarić – Bezjak (od 61′ Roshi), Balaj (od 82′ Sharbini).

NK Osijek: Mikulić – Matas, Maslać, Džolan (od 27′ Šarić), Perošević (od 68′ Štrkalj) – Šorša, Radotić, Lesjak, Ugarković  – Mandić, Roce (od 78′ Špoljarić).

rijekaosijekstats

Rijeka je u 8. kolu na Rujevici dočekala Osijek. Od početka utakmice Rijeka je nametnula svoj ritam igre, krenula aktivno na Slavonce, kako bi dokazala razliku u kvaliteti i osvojila nova 3 boda. Zahvaljujući velikoj pogreški obrane Osijeka, Balaj je dobio priliku izaći sam pred Mikulića. Napadač Rijeke rutinski je poentirao i probio led. Rijeka nakon toga nastavila je napadati, dok su gosti imali velikih problema smisleno preći centar s loptom u posjedu.

Na 2-0 povisio je Bezjak u 32. minuti. Balaj je primio dubinsku loptu, ušao u šesnaesterac te gađa lijevi donji kut,  gdje golman gostiju Mikulić kratko odbija lopto, ali samo do noge pravilno postavljenog Bezjaka koji  vreba svoju šansu. Drugi gol presjekao je gostujuće igrače koji su izgubili vjeru u vlastite mogućnosti, te “nestali s terena”. Rijeka kreće još silovitije i gol je permanentno visio u zraku.

Do odmora Rijeka dodatno povećala vodstvo. Konačno smo dočekali gol iz prekida: Bradarić izvodi korner u 43. minuti, a Mitrović se izborio za najbolju poziciju na petercu i precizno pogodio rašlje nemoćnog Mikulića.

Drugo poluvrijeme su otvorili gosti, te su uspjeli doći do Vargića koji  mirnom reakcijom otklanja opasnost. Već u 49. minuti  Rijeka dodatno povisuje vodstvo na nedostižnih 4-0. Močinić  odlično proigrava Balaja koji se u maniri vrhunskog tehničara u punom trku oslobodio igrača, zaobišao golmana i pored nemoćnog stopera mirno pogodio gol. Rijeka nastavlja igrati viktoriju oko šesnaesterca nemoćnih gostiju. Tomasov je  prvo uzdrmao gredu, a Rijeka je nastavila tražiti novi pogodak. Jednosmjerna utakmica  ušla je u mirnije vode, čak su i gosti nekoliko puta organizirano prešli centar.

Anas Sharbini ulazi u  82. minuti umjesto Balaja te stiže dati svoj pečat utakmici. Nespretnom reakcijom su osiječani napravili indirektni udarac. Sharbini je pričekao dodir lopte, te preciznim iako nejakim udarcem pogodio šuma nogu osječana na gol liniji, te se lopta sretno odbila u gol. Sitno lukavstvo za novi pogodak iz prekida i završetak utakmice uz vatromet.

Rijeka je večeras pružila dopadljivu igru, gdje se od početka vidjela prevelika razlika u kvaliteti, ali i velika želja domaćih igrača. Gosti su loše otvorili prvenstvo, te nije bilo ni za očekivati kako će se vaditi na Rujevici. Nakon utakmice samo mogu imati još koju glavobolju više. Veseli raspoloženost igrača, mirne nišanske sprave i veći broj igrača s postignutim pogotkom. Raspoloženje je malo pokvareno trećim žutim kartonom Samardžića koji neće konkurirati za iduću utakmicu radi krive procjene suca utakmice. Rijeka je postigla još jedan pogodak večeras, ali je on ispravno poništen radi zaleđa.