14 Prekršaji

18

Highlights

Prvo poluvrijeme:

7′ Nakon lijepe akcije Rijeke po desnoj strani pucao je Moisés s 20-ak metara ali nije pogodio okvir domaćeg gola.

20′ Kramarić i Moisés pripremili su obećavajuću priliku za Jugovića koji sa 16 metara ne zahvaća dobro loptu koja odlazi zamalo pored gola.

24’ Ivan Močinić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

31′ Kramarić je nakon duge lopte izašao pred Matkovića malo iskosa s desne strane. Udarac s ruba 16 metara nije bio dovoljno jak i precizan.

33′ Nova dobra prilika za Rijeku nakon što se Kramarić dugo gradio u kaznenom prostoru domaćina pa ostavio loptu Sharbiniju koji je iskosa s lijeve strane pogodio suprotnu vratnicu.

34′ Ovoga puta Moisés je dobro proigrao Sharbinija koji ponovo puca iskosa s lijeve strane zamalo pored suprotne vratnice.

36′ Pritisak Rijeke donio je još jednu dobru priliku. Tomečak je s desne strane ubacio za Kramarića koji je u 16 metara primio loptu ali iz okreta pucao preko gola.

40’ Mirko Hrgović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na Moisésu.

43’ Vedran Jugović – žuti karton zbog prigovora.

Drugo poluvrijeme:

46′ Na odbijenu loptu nakon slobodnog udarca za Rijeku natrčao je Anas Sharbini čiji je udarac s 20-ak metara iskosa otišao preko gola.

50′ Lešković je osvojio loptu na centru pa se pridodao napadu i nakon ubačaja s desne strane pucao sa sedam, osam metara ali Matković brani njegov udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Kramarića koji puca u blok.

54′ Nakon ubačaja s desne strane lopta je na drugoj vratnici došla do Sharbinija čiji je prvi udarac glavom obranio Matković dok je odbijenu loptu kapetan Rijeke poslao pored gola.

59′ Kvržić je primio sjajnu dijagonalu Sharbinija i oslobodio se Čirjaka no Buljat u posljedni trenutak blokira.

61′ Moisés Lima Magalhães GOOOL! Zadar – Rijeka 0:1. Sjevnula je kontra Rijeke koju su povukli Kvržić, Kramarić i Sharbini koji je odlično vidio utrčavanje Moisésa koji sa sedam, osam metara uklizavanjem ubacuje loptu u gol.

63’ Mogao je Zadar odmah izjednačiti nakon što je Weitzer na dugu loptu utrčao između istrčalog Vargića i Leovca pa iskosa s desne strane promašio prazan gol.

67′ Nakon ubačaja Moisésa, Kvržić je glavom prebacio loptu za Kramarića čiji udarac Matković odlično brani.

69’ Anas Sharbini – žuti karton zbog namjernog igranja rukom.

70′ Lijepa akcija Rijeke preko Sharbinija i Kvržića koji je uposlio Kramarića ali domaća obrana izbija u korner. Nakon ubačaja iz kuta glavom je pucao Lešković ali loptu je zaustavila vratnica.

83′ Odlična akcija Rijeke preko Kvržića koji je ubacio s desne strane za Ivančića koji odlično ostavlja za Kramarića koji sa sedam, osam metara puca u blok nekoga od domaćih braniča.

84′ Veliku priliku za izjednačenje imao je Pešić nakon što je dugo vodio, ali podvaljenu loptu nakon duplog pasa s Weitzerom poslao je pored gola.

88′ Nakon slobodnog udarca Weitzera lopta je nezgodno odskočila pa umalo iznenadila Vargića koji ispod grede odbija u korner.

90′ Moisés je izašao sam pred Matkovića koji brani njegov udarac. Bila je to velika prilika za Brazilca.

93’ Ivan Šimurina – žuti karton zbog udarca laktom.

Nogometaši Rijeke ostvarili su željeno, minimalna pobjeda nad Zadrom uoči europskog ogleda sa Standardom na kraju je ostvarena i teže od očekivanog. Nabujala Rijeka, prepuna reprezentativaca (čak 11!) previše je mlako ušla u susret na uvijek neugodnim Stanovima, koji su, uzgred rečeno. večeras izgledali kao kakva lička oranica, preorana i zasijana čuvenim krumpirom – nekad zvanim i hranom za sirotinju. I ono malo prilika što su Zadrani stvorili uglavnom su bili riječki darovi uljuljane obrane i nesigurnog Vargića.

Osim lagane terenske premoći izabranika “vječitog” Ćire Blaževića u polovici prvog dijela, u kojoj je konce vodio riječki igrač na posudbi Domagoj Pušić, nije se događalo ništa vrijedno spomena, Rijeka se još uvijek uštimavala da – poteče. Prvu pravu riječku priliku zapucao je i Vedran Jugović na vrlo dobro spuštanje lopte Moisesa prsima, lopta je prošla pored gola. Uslijedio je odličan udarac strijelca protiv Argentine, Anasa Sharbinija, lopta je prošla sve igrače Zadra i odsjela na – stativi. U jednoj od riječkih (polu)prilika imao je šansu zabiti i Andrej Kramarić, no večeras nije bila njegova večer. Iz sadržajem siromašnog prvog dijela još je jedino vrijedna spomena situacija kada je Lešković u svom šesnaestercu srušio Želimira Terkeša prije nego je uputio udarac. Nesigurni sudac Batinić samo je odmahnuo rukom.

U nastavak susreta izabranici Matjaža Keka ušli su odgovornije, s bržim protokom lopte i jasnim ciljem – odnijeti tri boda iz Zadra. “Plelo” se oko gostujućeg gola sve do 61. minute kada je polukontru Rijeke sjajno završio  Moisés na filigranski precizno dodavanje Sharbinija. Udarac nije bio odveć jak, ali sasvim dovoljan za zasluženo vodstvo Rijeke.

Niti dvije minute poslije toga Riječanin u dresu Zadra, Ivor Weitzer,  mogao je zaviti u crno svoje nekadašnje suigrače, ali poklon Vargića kod neuspjelog istrčavanja nije iskoristio, loptu je pored praznog gola poslao tik do lijeve vratnice. Vrijeme darivanja i primanja poklona ipak je malo uranilo…

Brojne prigode do kraja susreta Riječani nisu uspjeli pretvoriti u još veće vodstvo, mogao je to kazniti Pešić, oči u oči s Vargićem loptu je poslao pored gola. Slična situacija dogodila se u sam smiraj susreta s jednim strijelcem na susretu, Moisés je mogao staviti točku na “i” zaslužene pobjede bijelih, ali njegov udarac osujetio je vratar Zadra. Bila je to prava prvenstvena utakmica u kojoj je Rijeka sasvim zasluženo domaćina ostavila s fenjerom, u blatu i glibu HNL ljestvice. Pjesma Armade ozdvanjala je polupraznim Stanovima, Rijeka je zadržala priključak za vodećim Dinamom, koji će bodove, kako se čini, početi skupljati i za “zelenim” stolom. Ali to je neka druga priča, koja ima najmanje veze s – nogometom.

Autori: V. Vivoda i S. Lončar