Rijeka remizirala protiv branitelja naslova Europa lige

by Hoću Ri | 02/10/2014 21:08

Rijeka – Sevilla 2:2 (0:1)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 2. kola skupine G UEFA Europa lige. Gledatelja: 9.256.

Suci: Kenn Hansen, Lars Rix, David Vang Andersen, Henrik Larsen (svi Danska). Delegat: Panagiotis Chatzialexiou (Grčka).

Strijelci: 26’ 0:1 Iago Aspas (Iborra), 53’ 1:1 Kramarić, 68’ 2:1 Kvržić (Kramarić), 91’ 2:2 Mbia (Trémoulinas).

Žuti kartoni: Cvijanović, Kvržić (Rijeka), Navarro (Sevilla). Crveni karton: Kolodziejczak (Sevilla).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Jajalo, Cvijanovič – Jugović, Moisés (od 88’ Vešović), Kvržić (od 75’ Zlomislić) – Kramarić (od 82’ Krstanović).

Sevilla FC: Beto – Coke, Carriço, Kolodziejczak, Navarro – Iborra, Krychowiak – Aleix Vidal, Banega (od 58’ Mbia), Reyes (od 58’ Trémoulinas) – Iago Aspas (od 72’ Bacca).

Prvo poluvrijeme:

5′ Reyes je pokušao glavom nakon jedne duge lopte ali Vargić je bio oprezan i odbio u korner.

5′ Prvi pokušaj Seville preko Vidala, ali udarac iskosa s desne strane dobro postavljeni Vargić lako je obranio.

9′ Pucao je Krychowiak nakon odbijanca s ruba kaznenog prostora ali Vargić je još jednom bio siguran.

13′ Cvijanović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

19’ Kvržić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

21′ Brzo je Rijeka okrenula stranu i napravila puno problema obrani Seville koja je u posljednji tren odbila ubačaj Tomečaka.

22′ Nakon udarca iz kuta za Rijeku najprije je Beto boksao loptu ispred Leškovića, a u nastavku akcije Cvijanović pucao preko gola.

26′ Iago Aspas GOL! Rijeka-Sevilla 0:1. Nakon ubačene lopte iz auta Aspas si je na malom prostoru otvorio poziciju za udarac i sa seda, osam metara matirao nemoćnog Vargića.

34′ Tomečakov pokušaj udarca s 20-ak metara umalo se pretvorio u idealno proigravanje za Moisesa koji nije uspio primiriti loptu pa nije bilo opasnosti za gol Seville.

Drugo poluvrijeme:

52′ Kolodziejczak – crveni karton zbog prekršaja u izglednoj poziciji za postizanje pogotka i jedanaesterac za Rijeku.

53′ Andrej Kramarić GOOOOOL!!!! Rijeka – Sevilla 1:1. Andrej Kramarić iznudio je i realizirao kazneni udarac i poravnao rezultat. Kantrida je eksplodirala….

55′ Jugović je pred samim golom primio asistenciju Tomečaka i pucao prema suprotnom kutu ali zamalo promašio.

57′ Rijeka je povukla polukontru iz koje je Kramarić odlično uposlio Kvržića čiji udarac odlazi pored gola.

60′ Nova obećavajuća situacija za Rijeku ali obrana Seville u posljednji trenutak blokira ubačaj Leovca ispred natrčalog Kramarića.

68′ Zoran Kvržić GOOOOOOOL!!! Preokret na Kantridi. Rijeka – Sevilla 2:1. Kramarić je prošao lijevom stranom nakon dubinske lopte Leovca i povratnim proigravanjem pronašao Zorana Kvržića koji uz pomoić nekoga od domaćih braniča matira Beta.

71′ Moisés je povukao polukontru pa pucao s 20-ak metara a Beto krajnjim naporom izbio loptu u korner.

77′ Nova brza kontra Rijeke i proigravanje Moisesa za Kramarića koji pod pritiskom gostujućih braniča nije uspio primiti loptu.

87’ Navarro – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

90+1′ Stéphane Mbia GOL! Rijeka – Sevilla 2:2. U prvoj minuti sudačke nadoknade Mbia je iskoristio ubačaj s lijeve strane i podmetnuo nogu izspred Leovca, te prevario Vargića.

U prvom dijelu utakmice gledali smo slab nogomet. Kod igrača Rijeke ipak je bila vidljiva doza respekta prema renomiranom protivniku, pa se to očitovalo kroz igru bez igre. Dok se, usprkos primljenom pogotku, obrambeno ekipa Rijeke dobro postavila, napadački je to bilo jako jalovo. Mnogo trke, želje i zalaganja nije nedostajalo, no izostala je kreacija i potez koji bi stvorio kakvu takvu priliku za zgoditak, a uporne duge lopte prema zadnjoj liniji Seville nisu bile dobitno riješenje.

Španjolci su poveli sredinom prvog dijela nakon jedne bezazlene akcije, ubačaja iz auta. Lopta je pala ispred Tomečaka, koji je na sedam metara od vlastitih vratiju dodaje glavom Mitroviću. Ispred mladog stopera brži je napadač crvenih, Aspas, lažnjakom istog izbacuje iz ravnoteže te pogađa Vargićevu mrežu za vodstvo gostiju.

U drugo poluvrijeme na teren je izašla jedna sasvim drukčija Rijeka. Sevilla pomalo nemotivirana, zapravo, potcjenjivačkog garda, grubo je prizemljena. Rijeka je spustila loptu na zemlju, počela igrati brzim sitnim pasevima, a do tada nevidljivi Jajalo i Cvijanović preuzeli konce igre u svoje noge. Inat u nogometaša Rijeke, odlučnost da Kantrida ostane neosvojiva tvrđava dao je ploda u 51. minuti kada Kramarić biva oboren u kaznenom prostoru, pritom izborivši i crveni karton Kolodziejczka. Kramarić je sigurno izveo kazneni udarac i vratio stvari na početak.

A erupcija oduševljenja usljedila je u 68. minuti kada, nakon bijega Kramarića i odličnog ubačaja, Kvržić donosi vodstvo bijelima. Sevilla je nestala s terena, igrali su samo domaćini i redali priliku za prilikom. No sportska sreća je još jednom pokazala da je nepredvidljiva, ponekad i okrutna. Mbia je u sudačkoj nadoknadi nakon preciznog ubačaja (opet!) Trémoulinasa pospremio loptu u mrežu za konačnih 2:2.