Rijeka rutinski do pobjede protiv Slavena

Rijeka – Slaven Belupo 3:0 (3:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 5. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 4.000.

Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace).

Strijelci:

7′ 1:0 Tomečak (Jahović), 9’ 2:0 Kramarić (Kvržić), 35’ 3:0 Kramarić (Brezovec).

Žuti kartoni: -.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Kvržić (od 83’ Ajayi), Brezovec, Jajalo (od 70’ Cvijanović), Sharbini – Kramarić (od 60’ Moisés) – Jahović.

Slaven Belupo: Picak – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Plazanić, Barišić (od 46’ Cesarec), Crepulja (od 85’ Paracki), Ozobić, Geng – Glavina (od 64’ Mirić).

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Rijeka 23 (15), Slaven Belupo 5 (1).

Udarci iz kuta: Rijeka (10), Slaven Belupo (1).

Posjed lopte: Rijeka (59%), Slaven Belupo (41%).

Zaleđa: Rijeka (3), Slaven Belupo (2).

Prekršaji: Rijeka (15), Slaven Belupo (5).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

7′ Ivan Tomečak GOOOOL!!! Rijeka – Slaven Belupo 1:0. Nakon duge akcije Rijeke Adis Jahović se izborio za ubačaj, odlično pronašao Ivana Tomečaka koji je poletio zrakom i glavom poslao loptu u sam kut nemoćnog Picka.

9′ Andrej Kramarić GOOOL! Rijeka – Slaven Belupo 2:0. Nije se ni stišalo slavlje na Kantridi a bijeli su već povećali vodstvo. Zoran Kvržić je povratnom loptom pronašao Andreja Kramarića koji se varkom oslobodio svog čuvara i s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio sam kut. Osmi prvenstveni pogodak za napadača Rijeke.

14′ Novu odličnu priliku imala je Rijeka nakon što je obrana Slaven Belupa poklonila loptu Kramariću čiji je udarac Picak odbio u korner.

16′ Brezovec je ubacio iz kuta ali Lešković nije dobro zahvatio loptu glavom pa nije bilo veće opasnosti po gol Slaven Belupa.

19′ Nova obećavajuća situacija pred vratima Slaven Belupa. Zoran Kvržić je uputio oštar prizemni ubačaj s desne strane koji je gostujući vratar nogom odbio ispred Jahovića.

22′ Kramarić je povukao polukontru po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor ali iz teške pozicije nije uspio uputiti dovoljno dobar udarac.

24′ Sharbini je sjajnom dubinskom loptom “prepolovio” obranu Belupa i odlično uposlio Marina Leovca čiji je udarac iskosa s lijeve strane obranio Picak. U nastavku akcije gustujući blok dva puta je odbija pokušaje bijelih.

27′ Pucao je Jahović nakon ubačaja Kvržića ali Picak je bio na mjestu.

35′ Andrej Kramarić GOOOL! Rijeka – Slaven Belupo 3:0. Kakav pogodak Andreja Kramarića. Brezovec je izveo udarac iz kuta, lopta preletjela buket igrača u srcu kaznenog prostora do Kramarića koji ju je iz voleja zakucao u gornji lijevi kut nemoćnog Picka.

42′ Ponovno je pokušao Kramarić, ovoga puta udarcem s 20-ak metara ali bez opasnosti za vrata Slaven Belupa.

Drugo poluvrijeme:

49′ Prvi udarac na utakmici Slaven Belupa. Povratnu loptu na 16 metara primio je Danijel Cesarec ali tukao visoko preko gola.

57′ Ubačaj iz kuta Brezovca na drugoj vratnici dočekao je Marko Lešković koji je s 15-ak metara pucao zamalo pokraj gola.

68′ Najbolja prilika za Slaven Belupo. S 15-ak metara iz okreta pucao je Danijel Cesarec ali zamalo pored desne vratnice Vargićevog gola.

74′ Ponovno je Cesarec zaprijetio Vargiću udarcem sa sedam, osam metara, ali vratar Rijeke još je jednom izašao kao pobjednik iz ovog dvoboja.

79′ Sharbini sa 16 metara ali ravno u ruke Picka.

79′ Sjajna akcija Rijeke u kojoj je sudjelovalo pet igrača, prenijelo loptu do druge vratnice gdje je natrčao Leovac i pucao zamalo preko gola.

83′ Nova dobra prilika Rijeke, ovoga puta Jahović je dobio loptu pred vratima Slaven Belupa ali pucao ravno u vratara gostiju.

89′ Pucao je Jahović glavom nakon ubačaja Leovca ali ponovno ravno u ruke Dominika Picka.

Pred samo 4.000 gledatelja, nogometaši Rijeke nastavili su svoj pobjednički niz i puni samopouzdanja ulaze u prvi europski dvoboj protiv Sheriffa. Sjajnom igrom u prvom poluvremenu, već u prvih deset minuta susreta bijeli su s dva pogotka osigurali svoju petu prvenstvenu pobjedu i 15. uzastopnu u službenim utakmicama. Rani golovi Tomečaka i Kramarića osujetili su Scorijin pokušaj da dupliranjem bekova limitira riječki manevarski prostor. Nakon što je Kramarić “eurogolom” i svojim devetim prvenstvenim pogotkom povisio na 3:0 u 35. minuti, sve je bilo riješeno i bijeli su drugo poluvrijeme odigrali u nižoj brzini, vjerojatno već razmišljajući o utakmici protiv Sheriffa u četvrtak. Vrijedi spomenuti da se na teren vratio Moisés, da je za bijele debitirao Goran Cvijanović, te da je Simon Sluga prvi put bio na klupi. Također, Matjaž Kek je danas odlučio odmoriti Samardžića, Krstanovića, Jugovića i Zlomislića.