Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 1. kola HT Prve lige. Gledatelja: 5.004.

Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić (svi Split) i Dario Kulušić (Šibenik). Delegat: Ivor Grba (Strmec Samoborski). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 22’ 1:0 Gorgon (Vešović), 72’ 2:0 Vešović (Mišić).

Žuti kartoni: Bradarić (Rijeka), Ivanovski, Bouadla (Slaven Belupo). Crveni karton: Bradarić (55′, drugi žuti karton).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Sluga – Ristovski, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović (od 93′ Martić), Gorgon, Matei (od 59′ Maleš) – Héber (od 70′ Kvržić).

NK SLAVEN BELUPO (3-4-3): Marković – Katić, Musa, Međimorec – Vrljičak (od 75′ Tatar), Telushi, Bistrović, Purić – Kendeš (od 67′ Bogojević), Ivanovski, Arap (od 53′ Bouadla).

Rijeka Slaven 1. kolo statistika

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Slaven Belupa krenuli su u obranu naslova Prvaka Hrvatske. Kao i protiv Velšana u utorak, Riječani su do pobjede došli s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. No, za razliku od europske utakmice, Rijeka je do pobjede došla igrajući skoro cijeli drugi dio susreta s deset igrača, nakon što je isključen Filip Bradarić. Bijeli su s igračem manje na terenu uspjeli postići i drugi pogodak te zadržati bodove na Rujevici.

Matjaž Kek na raspolaganju i dalje nije imao ozlijeđene Prskala i Gomelta, a nedostajao je i Gavranović. U odnosu na utakmicu protiv TNS-a u utorak, u sastavu je Gavranovića zamjenio Matei. Gostujući strateg Željko Kopić zbog ozljeda nije mogao računati na Jovičića i Vidovića. Čak četiri igrača su debitirala u gostujućem sastavu: Vrljičak, Telushi, Bistrović i Kendeš.

Susret je otvoren velikom prilikom za goste u 5′. Nakon ubačaja s desnog boka, Župarić je loše reagirao, natrčao je Ivanovski koji je svladao Slugu, ali je, na sreću domaćih, lopta od grede otišla u gol out. Unatoč većem posjedu Rijeke, gosti su nastavili s prilikama. Tako su Kendeš (10′), Vrljičak (15′) i Katić (20′), iz velike udaljenosti pokušali iznenaditi Slugu, no bezuspješno. Rijeka je prvi put zaprijetila u 16′, kada je Héber uposlio Gorgona, no udarac nije bio precizan. Domaćini su iz sljedeće prilike u 22′ poveli. Vešović je ubacio s desnog boka, a Gorgon je bio najviši u kaznenom prostoru i glavom neometano poentirao za 1:0. Nakon perioda od desetak minuta susreta bez konkretnijih prilika u sljedećih petnaestak minuta, u 36′ Međimorec je nakon kornera glavom pucao preko gola. S druge strane, dvije minute kasnije, Matei se izborio za loptu i poziciju na dvadeset metara, ali u udarcu nije bilo preciznosti. Bilo je to sve od uzbuđenja u prvom dijelu, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Na otvaranju drugog dijela, za prvo uzbuđenje trebalo je čekati do 52′ kada udarac Mateija s ruba raznenog prostora nije bio precizan. Četiri minute kasnije, zbog prekršaja na Bouadli, Filip Bradarić zaradio je drugi žuti karton i Rijeka je tako ostala s igračem manje na terenu. Matjaž Kek reagirao je u 59′ kada je u igru uveo Maleša umjesto Mateija. U 66′, nakon proigravanja od Ivanovskog s lijevog boka, Vice Kendeš iz neposredne blizine propustio je stopostotnu priliku za goste, pucavši preko gola. Rijeka je goste za promašaj kaznila u 72′, kada je nakon brze kontre, Mišić sjajno pronašao Vešovića, koji je iz neposredne bizine poentirao za 2:0. Do samog kraja utakmice, Rijeka je rutinirano zadržala prednost i čak bila preko Gorgona (88′) u prilici povećati vodstvo.