Rijeka se poigrala sa Triglavom

Nogometaši Rijeke su upisali i prvu pobjedu na pripremama u Kranjskoj gori. Svladan je slovenski drugoligaš, Triglav iz Kranja rezultatom 8:0.

Mrežu vratara Triglava je načeo Damir Zlomislić u 11. minuti utakmice. Već nakon nekoliko minuta, Bekim Balaj zaobilazi vratara i zabija za 2:0. U 35. minuti, Ajayi na sličan način povisuje rezultat. Na odmor se otišlo sa 3:0 za Rijeku iako je rezultat mogao biti i veći.

Na poluvremenu je trener Kek izmjenio gotovo kompletan sastav, ali su ti “novi” igrači nastavili gdje su ovi “stari” stali. Već u 47. minuti Bezjak zabija pogodak, da bi nakon nekoliko minuta zabio odmah i drugi. Do 77. minute su mreže na kratko mirovale, a onda je Jugović uputio loptu koju je netko od igrača Triglava dodirnuo za 6:0. Igrala se 79. minuta kada je Leovac oboren u kaznenom prostoru, a priliku za svoj pogodak dobio je Filip Bradarić koji zabija za 7:0. Utakmicu je zaključio Anas Sharbini odmjerenim udarcem sa 16 metara za konačnih 8:0.

Bio je ovo lagan zadatak za igrače Matjaža Keka. Slijedi nova tura od nekoliko dana treninga te novo odmjeravanje snaga, ali ovoga puta protiv prvoligaša iz Slovenije, ekipe Rudara iz Velenja.