Zaleđa

18

Prekršaji

12

Rijeka je na Rujevici u derbiju 24. kola došla do pobjede protiv Hajduka. Jedini pogodak na utakmici je postigao Samardžić udarcem glavom nakon kornera. Zanimljiva utakmica je imala dva perioda. Do 62. minute je Rijeka bila apsolutno nadmoćna momčad, gospodarila terenom i stvarala šanse na pokretnoj traci. Tada je Maleš dobio drugi žuti karton na utakmici radi igranja rukom, te je Hajduk tek tada uspio doći do ravnoteže na terenu.

Rijeka je autoritativno otvorila utakmicu. U sedmoj minuti je Balaj s ruba peterca glavom pucao pored gola. Dvije minute kasnije je Kalinić pravovremenim istrčavanjem daleko izvan šesnaesterca uklonio opasnost. U 11. minuti je Rijeka odigrala lijepu akciju, Ristovski se pred Kalinićem koji je krajnjim naporom odbio loptu u gredu.

Rijeka je nastavila redati prigode. Samardžić je zaprijetio glavom nakon kornera, Maleš je izvana uputio oštru loptu malo preko grede. Hajduk je izgubljeno pokušavao zatvoriti rupe u obrani, riječani su prijetili sa svih strana. Ristovski je bio raspoložen, te je češće s loptom bio oko šesnaesterca Hajduka, nego u svojoj polovici.

Rijeka je danas bila netipično opasna iz kornera. Bezjak je nakon jednog prenio glavom loptu na drugu stativu, gdje je Balaj odličnu loptu puknuo daleko iznad gola.

Najljepša akcija prvog poluvremena je odigrana u 31. minuti kada je Gavranović s desna odlično glavom spustio visoku loptu, a Bezjak natrčao i fenomenalno poklopio loptu koja je išla u sam kut. Danas maestralni Kalinić je paradom uz krajnje muke odbio loptu u novi korner. Lopta iz kornera je doputovala na drugu stativu gdje je Bezjak ponovno odlično pucao punom nogom, ali se lopta nesretno odbila od stative u gol aut.

Do kraja poluvremena smo još vidjeli prodor Mateija čiji šut je obrana Hajduka uspjela odbiti u korner, te žuti karton Maleša radi profesionalnog prekršaja na centru kojim je spriječio kontru Hajduka.

Rijeka je povela odmah na početku drugog poluvremena. Matei je iz skraćenog kornera pokušao lukavo savladati Kalinića, koji je odbio loptu u korner iz koga je Samardžić na petercu glavom sretno savladao Kalinića uz pomoć Jeffersona. Rijeka je nastavila napadati do Malešovog nepotrebnog isključenja.

Hajduk je uspio doći do ravnoteže na terenu, te je utakmica otišla u mirnije vode. Hajduk je u nastavku imao više loptu u nogama, ali je Rijeka držala ravnotežu u igri, nekoliko puta zaprijetila te mirno privela utakmicu kraju.