Turnir Mladen Ramljak: Rijeka svladala i Udinese

U posljednjem kolu skupine B Rijeka je svladala talijanski Udinese rezultatom 3:0 te došla nadomak ulasku i finale turnira.

Nakon remija s Abujom i pobjede nad Benficom, riječki dečki nastavili su seriju dobrih rezultata te s tri pogotka u mreži ispratili vršnjake iz Udina.

Rijeka je povela u 24. minuti nakon voleja Hodaka, a rezultat je povećao Effiong, koji je na Kvarnerskoj rivijeri igrao za Abuju, a ovo mu je bio već treći pogodak za Rijeku na ovom turniru. Konačni rezultat postavio je u 66. minuti Peričić nakon kombinacije Hodaka i Budana.

Kako je format turnira takav da pobjednik skupine ide u finale, drugoplasirani u utakmicu za treće mjesto, i tako dalje, Riječani čekaju rezultat utakmice Abuja – Benfica koja će odlučiti tko će biti prvi, a tko drugi u skupini. Da bi Rijeka ušla u finale Abuja ne smije pobijediti s više od gola razlike, ali niti pobijediti s jednim golom ako zabije četiri ili više pogodaka. Nadamo se kako će Benfica opravdati status finalista juniorske Lige prvaka te da ćemo Rijeku gledati u finalu koje će se igrati u nedjelju u 11 sati, uz izravan prijenos na AreniSport.

Rijeka – Udinese 3:0

ZAGREB Igralište u Maksimiru. Gledatelja 150. Sudac: Matej Varga. Strijelci: 1:0 Hodak (24′), 2:0 Effiong (40′), 3:0 Peričić (66′).

RIJEKA: Bilandžić, Malinić, Hamza, Lucić, Sošić, Gerald, Fumić, Effiong, Budan, Hodak, Peričić (još su igrali: Furijan, Neziri, Kofur, Postonjski, Iličić).

UDINESE: Meret, Francescutti, Bonilla, Magnino, Riccardi, Ganz, Pontisso, Matić, Franchetto, Perfetto, Zossi (još su igrali: Bošković, Bezzo, Martinangelo, Borgobello, Iussig).