ŠAMPIONI!

ŠAMPIONI!

Dinamo – Rijeka 5:2 (3:1)

Zagreb – Stadion Maksimir. Utakmica 36. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 13.456.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec), Mario Pepur (Split). Delegat: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Kontrolor suđenja: Miroslav Vitković (Vinkovci).

Strijelci: 4’ 1:0 Soudani, 34’ 2:0 Soudani (Moro), 45’ 3:0 Soudani (Olmo), 45+1′ 3:1 Vešović (Elez), 47′ 4:1 Olmo (Soudani), 51′ 5:1 Hodžić (Machado), 83′ 5:2 Andrijašević (Martić).

Žuti kartoni: Pivarić, Olmo, Soudani (Dinamo), Maleš, Bradarić, Andrijašević (Rijeka).

GNK DINAMO (4-2-3-1): Zagorac – Maţel, Sigali (od 40′ Sosa), Schildenfeld, Pivarić – Pavičić, Moro (od 40′ Machado) – Soudani (od 88 Šitum), Gojak, Olmo – Hodžić.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski (od 52′ Martić), Župarić (od 67′ Kulušić), Elez, Zuta – Bradarić, Maleš (od 52′ Mišić) – Vešović, Andrijašević, Gorgon – Bezjak.

statistika rijeka dinamo

U revijalnoj i rezultatski apsolutno nebitnoj utakmici koju je obilježila sudačka lakrdija, i koja pokazuje protiv koga i čega smo se cijelu sezonu borili, Rijeka je postala novi prvak Hrvatske! Samo bodovi su mjerilo cijele sezone. ŠAMPIONI!

U 2′ Vešović je krenuo prema vratima, pretrčao Pivarića koji ga je srušio s leđa, ali osim prekršaja Zebec se nije odlučio na dodatnu disciplinsku mjeru, u situaciji u kojoj sudac nebi pogriješio da je isključio igrača Dinama. U 4′ Soudani se sjurio prema golu, nadjačao Zutu, te je uslijedio neobranjiv udarac s ruba kaznenog prostora za rano vodstvo domaćih. U 5′ udarac Bezjaka nakon brze riječke akcije išao je ravno u Zagorca. U 9′ Zebec nije vidio ruku Olma i jedanaesterac za Rijeku. Prva velika prilika za Rijeku zabilježena je u 18′, kada je nakon ubačaja Ristovskog, Gorgon ostao sam na osam metara, ali udarac glavom išao je izravno u Zagorca. U sljedećoj minuti Hodžićev udarac glavom bio je neprecizan, kao i još jedan pokušaj istog igrača u 20′. Prskalo je bio siguran u 22′ nakon udarca Soudanija s ruba kaznenog prostora. U 34′ Moro je ubacio s lijeve strane, a nakon ubačaja Soudani je ostao sam u srcu kaznenog prostora i uspio je poslati loptu pokraj Prskala za 2:0. U 40′ prvo se Sigali sam ozlijedio, da bi zatim Soudani ozlijedio suigrača Mora. U 42′ Zebec kao jedanaesterac nije karakterizirao hrvački zahvat s obje ruke Schildenfelda na Vešoviću. U 44′ Soudani je postigao i treći pogodak iz zaleđa koje se vidjelo iz svemira, ali ne i s aut linije na kojoj se nalazio pomoćni sudac. U prvoj minuti sudačke nadoknade Vešović je nakon duge lopte Eleza pobjegao obrani Dinama i mirno poentirao za 3:1.

U nastavku susreta, u 47′ Soudani je krenuo u kontru i pronašao Olma koji je matirao Prskala za 4:1, dok je četiri minute kasnije Hodžić prebacio Prskala za 5:1. U 54′ Andrijašević se sam sjurio prema golu Dinama, ali završnica nije bila precizna. U 62′ Zagorac je Franku Andrijaševiću obranio jedanaesterac, dosuđen nakon kontakta Pivarića i Bezjaka, kojega je samo Zebec vidio. U 82′ Gorgon je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali Zagorac je obranio. Nakon kornera Martića u 83′ Andrijašević je glavom matirao Zagorca za konačnih 5:2.