Sjajno prvo poluvrijeme srušilo Standard

by V. Vivoda | 27/11/2014 21:11

Rijeka – Standard 2:0 (2:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 5. kola skupine G UEFA Europa lige. Gledatelja: 8.950.

Suci: Stephan Studer, Sandro Pozzi, Jean-Yves Wicht, Vital Jobin (Švicarska). Kontrolor suđenja: Kostadin Gerginov (Bugarska). Delegat: Edy Kindle (Lihtenštajn).

Strijelci: 26’ 1:0 Moisés (Jajalo), 34’ 2:0 Kramarić (11m).

Žuti kartoni: Cvijanović, Mitrović, Kramarić (Rijeka), De Sart (Standard). Crveni karton: Arslanagić (Standard)

HNK Rijeka: Vargić – Vešović, Mitrović, Lešković, Tomečak – Jugović, Jajalo (od 77’ Cvijanović), Močinić, Sharbini (od 67’ Kvržić) – Moisés (od 90’ Krstanović) – Kramarić.

Standard: Thuram-Ulien – Milec, Arslanagić, Ciman, van Damme – M’Poku, De Sart, Trebel, Mujangi Bia (od 68’ Ono) – De Camargo (od 46’ Lumanza), Vinícius Araújo (od 58’ Watt).

Prvo poluvrijeme:

5′ Uporni Kramarić je oduzeo loptu obrani Standarda pa povratno proigrao Moisésa koji je s 15-ak metara naciljao sam kut ali Van Damme na gol liniji izbija loptu i spriječava sigurno vodstvo Rijeke.

8′ Nakon ubačaja M’Pokua s desne strane glavom je probao De Camargo ali Vargić je bio dobro postavljen i zaustavio njegov pokušaj.

10′ Nakon pogrešnog dodavanja na sredini De Camargo je ponovo zaprijetio, iskosa s desne strane, Vargiću koji je još jednom dobro postavljen.

13′ Nova dobra prilika Rijeke nakon što je Jugović odnio loptu ispred Van Dammea i proigrao Moisésa čiji je udarac sa 16 metara blokirao Arslanagić.

15′ Nakon odlične solo akcije Sharbinija lopta je došla do Kramarića koji je s 25 metara pucao pored gola.

18′ Moisés je lažnjakom prevario čuvara na ruba 16 metara ali još jedan pokušaj Rijeke Van Damme je odbio u korner.

21′ Kakva prilika za Rijeku… Sharbini je vanjskim dijelom kopačke poslao prema Kramariću loptu kojom je izbacio cijelu gostujuću obranu. Prvi topnik Rijeke ušao je u kazneni prostor, povaljao Van Dammea pa lijevicom s 10-ak metara pogodio unutarnji dio vratnice.

26’ Moisés Lima Magalhães GOOOL! Rijeka – Standard Liege 1:0. Mato Jajalo je izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Moisés pravovremeno utrčao na prvu vratnicu i glavom poslao loptu iza vratara Standarda. Erupcija oduševljenja na na Kantridi…

33’ Dino Arslanagić – crveni karton zbog prekršaja na Kramariću i jedanaesterac za Rijeku. Moisés je ukrao loptu i gurnuo prema Kramariću koji je krenuo sam na trojicu braniča Standarda, izborio se za udarac kada ga je u ključnom trenutku sapleo Arrslanagić.

34’ Andrej Kramarić GOOOOL! Rijeka – Standard Liege 2:0. Andrej Kramarić sigurno je realizirao jedanaesterac koji je sam iznudio za povećanje vodstva Rijeke.

43′ Jugović je lijepo prošao desnom stranom pa proigrao Jajala koji s 20-ak metara isprve puca preko gola.

Drugo poluvrijeme:

69′ Brzi protok lopte Rijeke donio je višak na desnoj strani odakle je Moisés ubacio prema Kvržiću koji s 10-ak metara puca pored gola.

80′ M’Poku je dobro potegao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali dobro postavljeni Vargić odbija u korner.

82′ Cvijanović je ubacio iz slobodnog udarca a Lešković u padu dobro gađao pod gredu no vratar Standarda uspio je odbiti u korner. Nakon udarca iz kuta ponovo je na loptu natrčao Lešković ali njegov udarac otišao je preko gola.

90′ Još je jednom probao Jugović ali njegov pokušaj otišao je preko gola.

Nakon sjajnog prvog poluvremena, Rijeka je došla do vrlo važnih bodova na Kantridi protiv belgijskog Standarda, kojega je uspjela pobjediti prvi put u četvrtom susretu ove dvije ekipe. Rijeka je odlično otvorila utakmicu, velikom prilikom Moisésa u 5’, kada je Thuram-Ulien već bio svladan, a Van Damme odbio loptu s gol linije. Nakon nekoliko poluprilika s obje strane, za novu veliku priliku je trebalo pričekati do 21’, kada je Kramarić, nakon sjajnog proigravanja Sharbinija, prevario Van Dammea i pogodio unutarnji dio vratnice. Bijeli su poveli u 26’, nakon što je Moisés sjajno pogodio glavom nakon kornera Jajala. U 33’, je Arslanagić skrivio jedanaesterac prekršajem na Kramariću. Belgijski stoper je zaradio isključenje, a Kramarić rutinski pogodio za, kasnije se pokazalo konačnih, 2:0.

Dvije različite utakmice su odigrane na Kantridi, te se sve vrijedno spomena dogodilo u prvom dijelu utakmice. Drugo poluvrijeme je bilo negledljivo, te su Bijeli igrali “na sigurno”. U drugom dijelu je bilo mnogo krivih dodavanja, te svega nekoliko poluprilika za obje ekipe. Ipak, nije bilo moguće da Bijeli održe fenomenalan tempo iz prvog dijela, te su rutinskom igrom zadržali sigurno vodstvo.

U posljednjem kolu Rijeka mora pobjediti u Sevilli 11. prosinca za prolazak skupine budući da je Feyenoord pobjedio Sevillu 2:0, te osigurao prolazak skupine.