Soudanijeve škarice za status quo

by V. Vivoda | 08/04/2017 21:05

Rijeka – Dinamo 1:1 (0:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 27. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 6.004.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Pataki (Đakovo). Delegat: Ante Vučemilović (Osijek). Kontrolor suđenja: Draženko Kovačić (Križevci).

Strijelci: 68’ 1:0 Andrijašević (Mišić), 87’ 1:1 Soudani (Gojak).

Žuti kartoni: Matei, Gavranović, Mišić, Bradarić (Rijeka), Măţel, Sammir (Dinamo).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Župarić, Elez, Vešović – Bradarić, Mišić – Bezjak (od 65′ Matei), Andrijašević, Gorgon (od 85′ Martić) – Gavranović (od 75′ Čanađija).

GNK DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Măţel (od 73′ Guilherme), Lešković, Perić, Pivarić – Pavičić (od 82′ Gojak), Antolić (od 79′ Moro) – Soudani, Sammir, Šitum – Hodžić.

statistika rijeka dinamo 1 1[1]

Nogometašima Rijeke nedostajale su tri minute da dođu na korak do prvog i povijesnog naslova državnog prvaka. Nakon što je Andrijašević karakterističnim pogotkom sredinom drugog dijela bijele doveo u vodstvo, tri minute prije kraja utakmice Soudani je fenomenalnim pogotkom škaricama Dinamo po tko zna koji put ove sezone vratio u igru i prvenstvo zadržao neizvjesnim.

U odnosu na utakmicu protiv Cibalije u sastavu Rijeke je suspendiranog Zutu zamijenio Bezjak, koji je zaigrao na krilnoj napadačkoj poziciji, dok je na Zutino mjesto lijevog beka preselio Vešović. Kod gostiju, Ćorić je otpao zbog visoke temperature, te je Petev na travnjak izveo potpuno jednak sastav kao i u prošlom kolu protiv Osijeka.

Rijeka je silovito otvorila utakmicu i dominirala tijekom cijelog prvog dijela. Već u 3′ Livaković je obranio udarac Gavranovića s desne strane. U 6′ Bradarić je izbacio Gorgona na lijevom boku, ali udarac Austrijanca bio je neprecizan. U 11′ Mišić je potegnuo s 20 metara, ali lopta je otišla preko grede. Velika prilika za Rijeku u 13′. Mišić je oduzeo loptu, Gavranović gurnuo u prostor za Andrijaševića čiji udarac brani Livaković, a lopta u luku odlazi iznad grede. U sljedećoj minuti domaćinu je poništen pogodak. Bezjak je prošao po boku i ubacio, Andrijašević je smirio loptu i poentirao, ali pomoćni sudac opravdano je označio zaleđe. U 29′ Ristovski je ubacio, odbijanac je došao do Gorgona na 18 metara, čiji efektan udarac je lijevom nogom ukrotio Livaković. Dvije minute kasnije, Vešović je ubacio s lijeve strane, a Bezjakov udarac glavom nije bio precizan. U 34′ Dinamo je izgubio lotpu na svojoj polovici, Gavranović je gurnuo za Bezjaka koji je izdržao duel u kaznenom prostoru, pokušao zaobići Livakovića, ali se na kraju poskliznuo. Ipak, napadač Rijeke uspio je pucati, ali lopta je otišla preko gola. Dinamo je jedinu priliku u prvom dijelu imao u 35′, kada je Pivarić pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara, no Prskalo je bio siguran. U sljedećoj minuti Mišić je sjajno izbacio Andrijaševića koji je potegnuo skoro iz mrtvog kuta, no Livaković je bio spreman. Bilo je to sve od uzbuđenja do kraja prvog dijela utakmice, u kojem Rijeka nije uspjela pogotkom okruniti svoju nadmoć.

Prvu priliku na otvaranju drugog dijela imali su gosti, i to u 50′ kada je Măţel iz slobodnog udarca s 25 metara iskosa s lijeve strane prebacio živi zid, no lopta je prošla tik uz desnu vratnicu Prskalovog gola. U 59′ Pivarić je pokušao iz još jednog slobodnog udarca, no lopta je otišla visoko iznad grede. Osjetivši da domaća momčad u drugom dijelu djeluje bezopasno, Matjaž Kek je povukao prvi potez i umjesto u prvom dijelu vrlo dobrog Bezjaka u 65′ u igru uveo Florentina Mateija. Tek tri minute kasnije Rijeka je povela. Mišić je sjajnim ubačajem pronašao Andrijaševića koji je ostao sam u kaznenom prostoru i glavom neobranjivo poentirao za 1:0. U 82′ Moro je opasno ubacio s desnog boka, Hodžić je pucao glavom, ali nije bio precizan. A onda u 87′ hladan tuš oblio je Rujevicu. Gojak je ubacio s lijeve strane, Soudani primio loptu i fenomenalnim škaricama matirao Prskala za konačnih 1:1.