Stradalo i Sarajevo za kraj priprema

Rijeka je odigrala i posljednju utakmicu na pripremama u Sloveniji. Protivnik je bila momčad BiH prvaka Sarajeva koja je također morala priznati poraz boljoj momčadi, u ovome slučaju nogometašima Rijeke. Utakmica je završila rezultatom 3:1.

Matjaž Kek je na teren poslao momčad u sastavu Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Radošević, Bradarić – Jugović, Sharbini, Tomasov – Balaj. U 7. minuti utakmice Radošević je oprobao udarac sa 30-ak metara ali je lopta otišla preko vrata. Leon Benko, bivši igrač Rijeke je u 12. minuti pokazao dozu nervoze te je zbog odgurivanja Leškovića zaradio žuti karton.

Prvu izglednu priliku na utakmici je imao Anas Sharbini u 16. minuti kada je unutar kaznenog prostora, malo iskosa pucao ali je Oštraković obranio taj pokušaj. Odmah je na drugoj strani udarac oprobao Duljević ali lopta odlazi pokraj vrata Vargića. Benko je također probao iz daljine ali neopasno po vrata Rijeke.

U 33. minuti je Sarajevo povelo. Nakon udarca iz kuta, lopta je stigla na glavu Puzigaći koji pogađa sa 10-ak metara za o:1. Vargić je neodlučno krenuo na loptu pa zastao, a Puzigaća se uspio otarasiti Samardžića za prednost Sarajeva. Prvi je to pogodak koji je Rijeka primila na ovim pripremama. Nakon tog pogotka je Rijeka zagospodarila travnjakom i opasno priprijetila vratima Sarajeva. Prvo je Tomasov proigrao Balaja koji promašuje sa 16 metara, a zatim je i Tomasov sam pokušao, ali je također bio neprecizan.

Drugi dio utakmice je započeo zamjenom nekoliko igrača. Na gol umjesto Varagića je ušao Simon Sluga, Mitrović je zamjenio Leškovića, Močinić Bradarića, Kvržić Tomasova te Bezjak Jugovića.

U 52. minuti utakmice iz slobodnog udarca je pokušao Stojčev ali Sluga odlično brani. Rijeka je nedugo zatim izjednačila rezultat. Balaj i Bezjak su napravili višak za Sharbinija koji je ušao u kazneni prostor iskosa s lijeve strane i rutinski pogodio dalji kut Oštrakovićevog gola.

Puno bolje je Rijeka igrala u nastavku. Nakon pogotka su igrači Matjaža Keka “stisnuli” Sarajevo na njihovu polovicu te su iz jednog udarca iz kuta, preko Balaja pogodili vratnicu, a onda u 63. minuti i poveli.  Sharbini je s lijeve strane povratnom loptom proigrao Tomečaka koji je sa 16 metara silovito pogodio ispod Oštrakovića.

Igra se zatim malo primirila. Rijeka je kontrolirala susret, a Bekim Balaj je napustio travnjak. Umjesto njega je u igri Josip Mišić. U 80. minuti Rijeka završava priču oko pobjednika. Krasno je iz kornera zabio Kvržić nakon ubacivanja Mišića.

Nedugo zatim, Sarajevo prvi put ozbiljnije prijeti u drugome poluvremenu. Vratnicu je pogodio Okić. U 84. minuti je igru napustio danas odlični Anas Sharbini, a umjesto njega je u igru ušao Ajayi. Nedugo zatim je priliku dobio i Ventsislav Hristov koji je ušao umjesto Radoševića.

Do kraja utakmice se rezultat nije mjenjao, a naša Rijeka je na kraju priprema skinula skalp i prvaku Bosne i Hercegovine te možda najavila lijepo i uzbudljivo ljeto pod stijenama Kantride.