1 Zaleđa

8

13 Prekršaji

11

Nogometaši Rijeke još su jednom pokradeni na gostovanju protiv Lokomotive, drugi put ove sezone. Danas su “bolji od Rijeke” bili Križarić i Fejer. Prilikom prvog ovosezonskog gostovanja, Pejin je Lokomotivi poklonio jedanaesterac za prekršaj Samardžića izvan kaznenog prostora. Danas su suci poništili Bijelima regularni pogodak i poklonili Lokomotivi jedanaesterac. Pitamo se do kada?

Matjaž Kek napravio je tri izmjene u sastavu Rijeke u odnosu na Kup utakmicu u srijedu. Tako su se u prvih 11 umjesto Vešovića i Ivančića našli oporavljeni Tomečak i Balaj, a umjesto Samardžića je priliku nakon dugo vremena dobio Lešković. Strateg domaćih Tomislav Ivković je promijenio čak pet igrača, te su se u početnom sastavu našli Sluga, Perić, Prenga, Leko i Gržan.

U 10’ velika sudačka pogreška na štetu Rijeke. Nakon dodavanja Sharbinija, Leovac s lijeve strane ubacuje prizemno za Tomasova koji postiže regularan pogodak, kojeg zbog navodnog zaleđa poništava pomoćni sudac Fejer (koji inače igra mali nogomet u Dinamovom dresu). Ovo je nakon golova Sharbinija (u Splitu) i Álexa (protiv Slavena), treći poništen regularan pogodak Rijeke u isto toliko utakmica, sve kod rezultata 0:0. No, Rijeka neće komentirati suđenje pa je vjerojatno lakše suditi zaleđe i poništiti gol Rijeke, nego pogriješiti na štetu Lokomotive ili nekog drugog kluba.

Ostatak prvog dijela je protekao u dominaciji Rijeke i bunkeru Lokomotive. U 25’, Lokomotiva je nakratko prekinula dominaciju Rijeke uputivši svoj prvi (i jedini) šut u prvom poluvremenu. Pucao je Andrijašević, ali bez opasnosti po Prskala. U 29’ odličan udarac Tomasova s 20m nakon ulaza s boka, Sluga teškim naporom brani. U 31’ Mrčela je na 20-ak metara od gola načinio prekršaj nad Tomasovom, koji sam izvodi slobodni udarac. Nakon udarca, lopta je neugodno odskočila od zemlje, ali Sluga uspijeva izbaciti u korner. U 35’ velika prilika Rijeke. Nakon dijagonale Tomečaka, Sharbini je probio po lijevoj strani, nakon proigravanja odlično je pucao Leovac, lopta se odbila od Leke i pogodila Slugu. Na odbijenu loptu natrčao je i Balaj, ali tukao samo do bloka.

Dok je u prvom poluvremenu bilo nekoliko prilika, drugo je bilo anti-propaganda nogometa. Rijeka je jedinu priliku imala u posljednjoj minuti sudačke nadoknade kada je Tomečak opasno pucao s lijeve strane, ali je bio zamalo neprecizan. Na žalost, svjedočili smo bezbrojnim dodavanjima između Leškovića, Mitrovića i Močinića na sredini terena, bez da je netko od igrača u bordo dresovima preuzeo imalo rizika. No, nakon kriminalnog drugog dijela, glavni sudac se pobrinuo da utakmica ne završi bez golova. U 88’ kontakt Rukavine i Vešovića Križarić je karakterizirao prekršajem za kazneni udarac. U najmanju ruku dvojbena situacija. Akciji je prethodilo i zaleđe Gržana, a Fejer ovaj put nije podignuo zastavicu jer je pretpostavljamo dobio grčeve nakon silnog mahanja u prvom poluvremenu. Nakon dosuđenog jedanaesterca isključen je Matjaž Kek. Leko je pogodio za veliku pobjedu Mamićeve filijale.