Uvod kumovao porazu Rijeke

Feyenoord – Rijeka 2:0 (2:0)

Rotterdam – Stadion De Kuip. Utakmica 4. kola G skupine UEFA Europa lige. Gledatelja: 35.000.

Suci: Craig Thomson, Stuart Stevenson, Francis Connor, David McGeachie (svi Škotska).

Strijelci: 1:0 El Ahmadi (9′) (Kazim), 2:0 Immers (20′) (Toornstra).

Žuti kartoni: 28’ El Ahmadi, 85’ Immers (Feyenoord), 15’ Sharbini, 30’ Samardžić, 67’ Leovac (Rijeka).

Feyenoord: Vermeer – Wilkshire (od 73’ Boulahrouz), Kongolo, Van Beek, Nelom – Clasie, El Ahmadi – Toornstra, Immers, Manu (od 62’ Boëtius) – Kazim.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak (od 79′ Vešović), Samardžić, Lešković, Leovac – Jugović, Cvijanović, Jajalo, Sharbini (od 50’ Kvržić) – Moisés (od 61’ Krstanović) – Kramarić.

Loš ulazak u utakmicu koštao je Riječane povoljnijeg ishoda na kraju utakmice. Kramarić u nastavku nije uspio vratiti neizvjesnost u utakmicu!

280 (248)

Prve minute dvoboja dale su nagovijestiti da se bijeli nogometaši nisu najbolje snašli na otvaranju utakmice. Nisu uspjeli iskontrolirati uraganski početak domaćih, koji su lako dolazili u opasne situacije. U 9. minuti dubinsko proigravanje prema Kazimu nije uspio spriječiti Samardžić koji je izgubio zračni duel. Iz vezne linije ubacio se El Ahmadi kojeg nije ispratio Cvijanović te silovitim udarcem pospremio lotu iza Vargićevig vrata.

Niti nakon vodstva domaći nisu posustajali, a riječki nogometaši nisu uspijevali zadržati loptu u posjedu više od nekoliko trenutaka. Prvi ozbiljniji prijelaz centra završio je Moises udarcem iz daljine kojeg je lako ukrotio domaći vratar. U 16. minuti dvojbena situacija. Sharbini pada no škotski sudac umjesto najstrožom kaznom nagradio ga je žutim kartonom.

U 20. minuti već je 2:0. Loptu je iz kuta ubacio Toornstra. Immers se oslobodio Jajala i sa samo četiri metra svladao neodlučnog Vargića. Nakon toga slijedi razdoblje igre u kojem naši nogometaši ipak uspijevaju uspostaviti ravnotežu, no bez prave opasnosti po vrata Feyenoorda. U 37. minuti Manu pronalazi Kazima čiji udarac krajnjim naporom blokira Lešković.

Početak drugog dijela donosi ravnopravnu igru. Rijeka se konačno oslobodila grča i kako je vrijeme odmicalo bijeli su bili sve opasniji. Kvržić je zamijenio raspoloženog Sharbinija koji je imao žuti karton pa je Kek očito procijenio da je rizično kockati se s mogućnošću da  Shrbini ponovno požuti ( drugog logičnog objašnjenja nemamo, jer je “Sharba” bio jedan od boljih pojedinaca na terenu).  U 63. minuti Leovac je pokušao očistiti jednu situaciju, međutim, nezgodno je odbio loptu koju je ispod grede Vargić uspio izboksati u korner. Bio je to jedini “udarac” u okvir gola riječkog vratara koji nije završio u mreži.

Samo dvije minute kasnije matna situacija za Kramarića. Spretno je izbjegao zaleđe i ostao oči u oči s domaćim vratarom. Snažan udarac Vermeer je uspio obraniti. lopta se odbija ponovno do riječkog napadača koji lažnjakom stvara sam sebi novu izvrsnu prigodu. No njegov udarac Van Beek čisti s gol linije.

Razdoblje je to igre u kojem Rijeka dominira travnjakom. U 77. minuti Krstanović, koji je zamijenio Moisesa, uspješno se oslobodio pratnje i pronašao Kramarića. Međutim nije Krama danas imao svoj dan. Stopostotna prigoda završila je u bloku. Ovoga puta sigurnom pogotku ispriječio se Konglo. Do kraja utakmice Rijeka je kontrolirala igru no više nije uspijela zaprijetiti domaćim vratima.

S obzirom da je Sevilla svladala Standard s 3:1, bijeli su i dalje u igri za sljedeći krug. Da bi nadu održali živom potrebna im je pobjeda protiv Standarda u sljedećem kolu. Štoviše, ona je imperativ, Rijeka je danas pokazala puno dobrih stvari ali je ponovo posrnula u nekim, možda i elementarnim dijelovima. Jeftini golovi, nesiguran vratar s obranom (dva gola iz dva udarca u okvir) i promašene prilike protivnik je kaznio novim – porazom. Idemo dalje.

Highlights

Prvo poluvrijeme:

1’ Počela je utakmica, sretno Rijeko!

5’ Udarac Manua prolazi pokraj Vargićevih vrata.

9’ GOL! Kazim osvaja zračni duel protiv Samardžića i pronalazi El Ahmadia koji je nepogrešiv.

11’ Prva prijetnja Rijeke. Udarac Moisesa ukrotio je domaći vratar.

15′ Pokušaj bijega Kramarića u zadnji čas sprečava Nelom

16′ Sharbini pada u kaznenom prostoru ali umjesto jedanaesterca dobio je žuti karton.

20′ GOL! Toornstra je oštro ubacio iz kuta u peterac, a Immers pospremio loptu u mrežu.

26′ Kramarić se lijepo oslobodio ali je domaći vratar pročitao njegov udarac.

38′ Još jednom nakon udarca iz kuta pokušava Immers, ovoga puta neprecizno.

45′ Završeno je prvo poluvrijeme vodstvom domaćina od 2:0

Drugo poluvrijeme:

46’ Počeo je drugi dio, nadamo se s boljom igrom bijelih.

50′ Izašao je Sharbini, umjesto njega ulazi Kvržić.

58′ Kramariću lopta zamalo bježi, moglo je biti vrlo opasno.

61′ Moises izlazi iz igre, zamjenjuje ga Krstanović.

63′ Udarac Toornstre skrenuo je Leovac prema vlastitom golu. Vargić krajnjim naporom sprećava povećanje vodstva.

65′ Rijeka preuzima igru u svoje konce, sve je opasnije pred vratima Feyenoorda.

66′ Sjajna prilika za Kramarića. Wermeer je čudesno obranio. Lopta ponovno dolazi do Kramrića ali netko od braniča domaćih spašava s gol linije.

78′ Krstanović se uspio osloboditi pratnje i pronaći Kramarića. Sjajna prilika i opet promašaj.

79′ Izlazi Tomečak, ulazi Vešović.

90′ Kraj Utakmice. Nažalost loše otvaranje koštalo je Rijeku boljeg rezultata.