Vladari Jadrana: Rijeka lako preko Hajduka

Rijeka – Hajduk 3:0 (2:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 20. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 8.000.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci), Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat: Lino Roša (Vodnjan). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 2′ 1:0 Jugović (Sharbini), 13’ 2:0 Balaj (Jugović), 84’ 3:0 Jugović (Mišić).

Žuti kartoni: Sušić, Maloča (Hajduk).

HNK Rijeka: Prskalo – Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac – Bradarić, Radošević – Jugović, Álex (od 70’ Mišić), Sharbini (od 81’ Tomasov) – Balaj (od 89’ Hristov).

HNK Hajduk Split: Ranilovič – Vršajević, Maloča, Milović, Vasilj – Bašić (od 46’ Maloku), Caktaš, Balić (od 80’ Vlašić), Sušić – Gotal (od 55’ Milevskyi).

11

U prvom Jadranskom derbiju u 2015. godini Rijeka je opravdala ulogu favorita. Rijeka je svoju igračku nadmoć pokazala na terenu već u drugoj minuti kada je odličnom dubinskom loptom Sharbini pronašao Jugovića u šesnaestercu Splićana, koji je, nakon što se našao na podu, sretno i spretno ugurao pokraj vratara Hajduka za 1:0. Rijeka je nastavila svoju dominaciju i drugi zgoditak je stigao nakon desetak minuta. U 13′ je Balaj sa vrha šesnaesterca uputio udarac između nekoliko igrača, a nakon što je loptu skrenuo Milović ista je završila iza leđa vratara Hajduka. U prvom poluvremenu treba istaknuti i udarac Bradarića koji je s tridesetak metara sjajnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U drugom poluvremenu nastavila se igra Rijeke koju smo gledali tijekom jeseni. Kao i na jesen, Rijeka bi u prvom poluvremenu stekla dovoljnu rezultatsku prednost, te bi promijenila način igre, čuvajući energiju za sljedeću utakmicu. Ipak, Riječani su i dalje bili bolji i opasniji, posebice sredinom i pretkraj drugog dijela. Dovoljno je reći da Hajduk u drugom poluvremenu nije imao udarca prema golu. “Točku na i” je u 84′ stavio Jugović koji je danas bio jedan od najboljih pojedinaca bijelih.

Highlights

Prvo poluvrijeme:

2’ Vedran Jugović GOOOL! Rijeka-Hajduk 1:0. Anas Sharbini odigrao je za Vedrana Jugovića koji se odlično snašao, iščeprkao jednu loptu u kaznenom prostoru i poentirao!

9’ Ivan Tomečak našao se u izglednoj situaciji, ali nije dobro pucao s desne strane.

13’ Bekim Balaj GOOOL! Rijeka-Hajduk 2:0. Nakon što je Jugović iščeprkao loptu, napadač Rijeke potegnuo je s ruba kaznenog prostora i lopta je od vratnice završila u golu!

16’ Rijeka opet prijeti. Ivan Tomečak zavrtio je čuvara na desnom boku i ubacio. Balaj je pucao glavom, ali nije bilo dovoljno preciznosti za novi gol.

18’ Andrija Balić izborio je slobodan udarac na 20 metara. Caktaš je potegnuo, Prskalo dobro obranio. Lopta se odbila do Vukovića čiji je pokušaj otišao pored gola.

19’ Anas Sharbini prošetao se obranom Hajduka i odlično ubacio, ali Alex nije bio precizan.

22’ Bekim Balaj opet je u prilici, njegov pokušaj glavom jedva je zaustavio Ranilović.

33’ Sjajna bomba Filipa Bradarića s 30 metara. Lopta je okrznula vratnicu…

39’ Rijeka opet prijeti. Vedran Jugović silovito je pucao s ruba kaznenog prostora. Ranilović je uz dosta poteškoća ukrotio udarac.

Drugo poluvrijeme:

60’ Novi pokušaj Bradarića iz daljine, udarac je bio neprecizan.

63’ Pokušao je i Anas Sharbini s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede.

64’ Sharbini opet puca, lopta je u mreži, ali sudac je već zaustavio igru nakon što je lopta nogometaša Rijeke pogodila u ruku…

65’ Tino Sušić zaradio je žuti karton nakon što je napucao loptu nezadovoljan sudačkom odlukom.

74’ Korner za Rijeku. Miral Samardžić je najviši, ali nedostaje preciznosti.

77’ U akciji je Josip Mišić. Odmjereni udarac otišao je pored vratnice.

82’ Josip Radošević snažno puca s 18 metara po sredini gola, Ranilović uspijeva loptu prebaciti preko grede.

84’ Vedran Jugović GOOOL! Rijeka – Hajduk 3:0. Josip Mišić pucao je s ruba kaznenog prostora. Lopta je došla do Vedrana Jugovića koji je postigao drugi gol na utakmici!

90’ Mario Maloča napucao je loptu nakon sudačkog zvižduka i zaradio žuti karton.