Vrlo dobra Rijeka probila mađarski bunker: veliki gol prednosti pred uzvrat

Rijeka – Ferencváros 1:0 (0:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Prva utakmica drugog pretkola Europa lige. Gledatelja: oko 9.000.

Suci: Tobias Stieler, Christoph Bornhorst, Sascha Thielert (svi Njemačka).

Delegat: Dennis Cruise (Irska).

Strijelci: 85′ 1:0 Krstanović (Kramarić).

Žuti kartoni: Mitrović, Krstanović (Rijeka), Pavlović, Nalepa, Mateos (Ferencváros).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić, Mitrović, Leovac – Brezovec, Moisés – Jugović (od 83’ Jahović), Jajalo (od 57’ Kramarić), Sharbini (od 66’ Kvržić) – Krstanović.

Ferencvárosi TC: Dibusz – Dilaver, Nalepa (od 90’ Busai), Mateos, Bošnjak, Pavlović, Kukuruzović, Gyömbér, Havojić, Somália, Ugrai (od 79’ Lauth).

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Rijeka 16 (12), Ferencváros 0 (0).

Udarci iz kuta: Rijeka (12), Ferencváros (1).

Posjed lopte: Rijeka (64%), Ferencváros (36%).

Zaleđa: Rijeka (6), Ferencváros (2).

Prekršaji: Rijeka (14), Ferencváros (19).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

4′ Nakon kombinacije kod udarca iz kuta ubačena lopta Marina Leovca došla je do Moisesa koje je na drugoj vratnici dobro pucao, ali obrana Ferencvarosa na gol liniji zaustavila njegov udarac.

5′ Žuti karton Matej Mitrović.

9′ Brezovec je oštro ubacio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane ali vratar Ferencvarosa uz manje poteškoće otklonio je opasnost.

16′ Sjajnu priliku iz polukontre imala je Rijeka nakon što je Sharbini podvalio loptu Krstanoviću, ali njegov je udarac lijevom nogom s lijeve strane otišao zamalo pored dalje vratnice.

18′ Pokušaj ubačaja Anasa Sharbinija zamalo je iznenadio mađarskog vratara koji je loptu “boksao” u korner.

22′ Žuti karton Ivan Krstanović.

26′ Mato Jajalo je odlično potegao iz voleja s 20-ak metara, ali njegov je udarac fijuknuo nekoliko centimetra iznad grede

27′ Nova odlična prilika za bijele nakon povratne lopte Tomečaka pucao je Krstanović ali od bloka lopta je otišla pored gola.

38′ Sjajno je potegao Moisés s 30-ak metara ali vratar Ferencvarosa odbio je u korner.

45′ Ponovno je Brezovec sjajno tukao iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane ali mađarski vratar još je jednom bio na mjestu.

Drugo poluvrijeme:

55′ Žuti karton Mateo Pavlović.

57′ Prva prilika za bijele u nastavku. Jugović je pucao sa 16 metara ali vratar Ferencvarosa izbija u aut. U nastavku akcije Jugović je i glavom pokušao ugroziti Dibusza koji njegov udarac vadi ispod grede.

58′ Brezovec je izveo udarac iz kuta s desne strane, dva igrača na prvoj vratnici promašila loptu, a gostujući vratar refleksno izbio loptu koja je išla prema golu.

63′ Brezovec je iz kornera povratno poslužio Marina Leovca čiji je udarac kroz kužvu ponovo odbio gostujući vratar.

65′ Žuti karton Michal Nalepa.

75′ Žuti karton David Ramajo Mateos.

85′ Ivan Krstanović GOOOOL!!! Rijeka – Ferencvaros 1:0. Kramarić je “provozao” obranu Ferencvarosa kada ga je prekršajem zaustavio Havojić a sudac Stieler pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Ivan Krstanović.

Nogometaši Rijeke uspjeli su probiti mađarski bunker! U 85. minuti utakmice Kramarić je “provozao” obranu Ferencvarosa kada ga je prekršajem zaustavio Havojić, a sudac Stieler pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač je bio tko drugi nego Ivan Krstanović. Tako je Rijeka stekla vrlo vrijednu prednost prije uzvrata u Budimpešti za tjedan dana. Rijeka je potpuno zaslužila pobjedu protiv Ferencvarosa, koji je “parkirao autobus” pred Dibuszevim vratima, ušavši u utakmicu s pet stopera i bez ijednog klasičnog napadača u sastavu. Bijeli su igrali vrlo dobro i imali su pregršt prilika no lopta jednostavno nije htjela u gol. Ipak, presudan je bio moment Kramarićeve inspiracije i Lordova sigurnost kod izvođenja jedanaesteraca. Uz ponavljanje ovakve količine trke, požrtvovnosti, mudrosti i discipline, ne treba sumnjati da će Rijeka biti favorit i u Budimpešti, posebno jer će Mađari igrati otvorenije, što će otvoriti dosta prostora za bijele.