Zagorac spasio splitski bod

Rijeka – Split 1:1 (0:1)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 13. kola MaxTV Prve lige. Gledatelja: 4.500.

Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Marin Vidulin (Kanfanar). Delegat: Ante Vučemilović (Osijek). Kontrolor suđenja: Božo Mamić (Bjelovar).

Strijelci: 44’ 0:1 Ibriks (Rog), 55’ 1:1 Kramarić (Sharbini).

Žuti kartoni: Roce, Rugašević, Kvesić, Cikalleshi, Dujmović (Split).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac – Kvržić (od 76’ Jugović), Jajalo, Cvijanovič, Sharbini (od 89’ Zec) – Moisés (od 66’ Krstanović) – Kramarić.

RNK Split: Zagorac – Ibriks, Galović, Vrgoč, Rugašević – Kvesić (od 61’ Bagarić), Dujmović, Rog (od 83’ Jukić), Glavina – Cikalleshi, Roce (od 70’ Belle).

Prvo poluvrijeme:

9′ Nakon polukontre Splita pucao je Roce s 25 metara ali nedovoljno precizno da bi ugrozio Vargića.

25′ Goran Roce – žuti karton zbog povlačenja za dres Mitrovića.

20′ Kontranapad Rijeke povukao je Andrej Kramarića koji je vodio loptu 40-ak metara pa s 20 metara pucao ravno u Zagorca.

32’ Dario Rugašević – žuti karton zbog prekršaja s leđa na Kvržića.

40′ Još jedan dalekometan pokušaj Rocea čiji je udarac prošao zamalo pored gornjeg desnog kuta Vargićevog gola.

42′ Prvu pravu priliku na utakmici imao je Split nakon povratne lopte Kvesiću čiji udarac s ruba kaznenog prostora Vargić odlično brani.

44′ Ivan Ibriks GOL! Rijeka – Split 0:1. Polukontra gostiju završila je brzo prenešenom loptom na desnu stranu gdje je Ibriks sam ušao u kazneni prostor i pogodio dalji Vargićev kut.

Drugo poluvrijeme:

48′ Mario Kvesić – žuti karton zbog povlačenja Jajala za dres.

55′ Andrej Kramarić GOOOL! Rijeka – Split 1:1. Brza polukontra Rijeke po desnoj strani okončana je Sharbinijevim prizemnim ubačajem na lijevu stranu gdje Kramarić pravovremeno uklizava i ubacuje loptu u praznu mrežu.

56’ Velika prilika za Split odmah nakon pogotka Rijeke. Cikalleshi je s vrha kaznenog prostora poslao zamalo loptu preko gola.

62′ Sjajno je potegao Cvijanović iz voleja s gotovo 30 metara ali Zagorac vadi loptu iz samog kuta.

64′ Još jedan dalekometni pokušaj Cvijanovića koji je išao u sam kut ali Zagorac odbija u korner. U nastavku akcije Jajalo je ubacio s lijeve strane a Samardžić glavom pucao zamalo pored vratnice.

66’ Sokol Cikalleshi – žuti karton zbog prigovora.

70’ Greda se spriječila preokretu Rijeke. Kramarić je povukao loptu prema sredini pa podvalio za Sharbinija čiji udarac iskosa s lijeve strane odsjeda na gredi. U nastavku akcije Tomečak je potegao s desne strane ali Zagorac efektnom paradom vadi loptu ispod grede i odbija u korner.

74′ Sjajno proigravanje Sharbinija prema Krstanoviću čiji udarac glavom s vrha peterca Zagorac brani bez problema. Nakon udarca iz kuta iskosa s 20-ak metara pucao je Sharbini ali gostujući vratar još je jednom bio na mjestu.

79′ Tomečak je proigrao Krstanovića koji je dobro primirio loptu ali pogodio Galovića u bloku.

85′ Tomislav Dujmović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

91’ Ubacio je Jajalo iz slobodnog udarca, Mitrović pucao glavom a Zagorac još jednom sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći i do treće domaće pobjede u osam dana. Zahvaljući sjajnom vrataru Danijelu Zagorcu, nogometaši Splita su sretno i spretno došli do boda. Bila je to u zadnje vrijeme uigrana “špranca” pod stijenama. Loša ili, bolje rečeno, nemoćna Rijeka u prvom poluvremenu, i dominantna Rijeka u drugom poluvremenu. Već je postalo pravilo da Bijeli u prvom poluvremenu ne uspjevaju pronaći način za postići pogodak kada se napada istočni gol Kantride. Zanimljivo je da je Rijeka ove sezone u 7 domaćih utakmica u HNL-u na istočni gol postigla samo dva gola (oba protiv Zadra), a na zapadni čak 19 golova! Uključujući i europske utakmice na Kantridi, Bijeli mrežu istočnog gola na Kantridi nisu tresli u posljednjih 6 utakmica. Kao i protiv Istre 1961, gol su Bijeli primili na samom kraju prvog dijela, u kojem su samo jednom (!) zapucali na vrata Zagorca. U drugom dijelu bila je to nova Rijeka i sjajni Zagorac spasio je Split od poraza. Nejasno je što je razlog riječke nemoći u prvom poluvremenu. Umor to sigurno nije, jer stalni pritisak kroz drugo poluvrijeme dokazuje upravo suprotno. Šteta za izgubljene bodove jer je vodeći Dinamo sada pobjegao na 6 bodova prednosti. Ukoliko Dinamo ne stvori još veću prednost u sljedeća 4 kola, pobjeda u direktnom srazu na Maksimiru u 18. kolu će biti imperativ ukoliko se do zimske pauze želi zadržati kakav-takav priključak. Bijeli nemaju puno vremena za odmor, jer ih već u srijedu (14 sati) čeka gostovanje u Dubrovniku u sklopu osmine finala Kupa Hrvatske protiv GOŠK-a.