Zamećanke jesenske prvakinje!!!

Regionalna liga vaterpolista, deveto kolo skupine A: Jadran – Primorje Erste banka 4:18 (0:3, 1:4, 0:6, 3:5)

Vaterpolisti Primorja nastavljaju svoj pohod regionalnom ligom. U devetom kolu stradao je i nekadašnji prvak Europe, splitski Jadran.
Osim dežurnih krivaca, Radua sa 4 i Sukna sa 3 pogotka, koji su predvodili riječke strijelce, u listu strijelaca su se upisali i Burić, Elez, Šetka (po 2 gola), Krapić, Rakovac i Mudražija (po jedan gol).

Prije prvog kola Lige Prvaka i gostovanja u Szolnoku, trener Asić je odmorio Muslima i Buljubašića.

Premijer liga, 11. kolo:  Zamet – Varaždin 24:26 (14:11)

Veliki susret odigrali su rukometaši Zameta protiv vodeće momčadi lige. Predvođeni Mrakovčićem (7), Jelušićem (5) i Jotićem (4), Zamećani su Varaždince držali pod vodim punih 58 minuta. Na žalost, iskusniji gosti, u zadnje dvije minute okreću susret u svoju korist. Prvo, u 57′ Kontrec dovodi goste u egal (24:24), a isti igrač, minutu kasnije pogađa za 24:25. Najiskusniji igrač domaćina, Uzelac, u zadnjoj minuti promašuje bod, a gosti, sa sirenom, stavljaju točku na i. 24:26. Šteta.

Nakon 11. kola, Zamećani su 8. sa 10 bodova, a u 12. kolu, 29.11., na Zametu gostuje nekadašnji prvak Europe, Bjelovar.

1. HRL za žene, 10. kolo: Umag – Zamet 20:28 (8:15)

Nakon jesenskog dijela sezone rukometašice Zameta drže prvo mjesto na ljestvici. Deset utakmica, deset pobjeda. U zadnjem jesenskom kolu, u lokalnom derbiju, stradale su i rukometašice Umaga.

Junakinja susreta je vratarka Strukar sa čak 15 obrana (14+1), a svoj obol su dale sve igračice koje su . Zanimljivo, osim Bunić, bivše igračice Umaga (5), niti jedna nije dala više od 3 pogotka.

U prvom dijelu sezone, koja se nastavlja 17.1.2015. (na Zametu gostuju Osječanke), Zamećanke moraju odigrati još 3 kola (Osijek, Podravka i Lokomotiva). Uz, možda, par pojačanja (Miško, ako čitaš, usmjeri Mešinu plaću Zamećankama), Zamećanke bi se mogle uključiti i u borbu za naslov.

1.   ZAMET   10   10   0   0   305   :   207   98   20

2.   LOKOMOTIVA   10   9   1   0   314   :   204   110   19

3.   PODRAVKA VEGETA   10   9   1   0   332   :   232   100   19

A-1 LIGA košarkaša, 8. kolo: Kvarner 2010 – Zabok 93:81 (19:28, 22:18, 22:12, 30:23)

Košarkaši Kvarnera i dalje uspješno brane svoju utvrdu na Kozali. U 8. kolu su pali i suparnici iz Zagorja. Junak susreta, koji je krenuo neočekivano loše za domaćina (1. četvrtina 19:28), bio je mladi Crikveničanin Veljačić sa 26 poena. Uz njega je opet svoju rolu odigrao i Cinac (19), dok su Čakarun (11) i Štemberger (10) također bili dvocifreni.

U sljedećem kolu koje se igra u novoj godini (3.1.), Kvarner gostuje kod Jollyja u Šibeniku.

Zagreb   8   6   2   710:612   14
Šibenik   8   5   3   655:625   13
Alkar   7   5   2   550:504   12
Kvarner 2010   7   5   2   602:567   12

A-1 LIGA košarkašica, 6. kolo A-1: Ekipa Kvarnera je ovo kolo bila slobodna, a u narednom kolu gostuju kod Rockwool Pule.

BOĆANJE  1. LIGA, 6. kolo:

PODHUM KVIG 9 – VARGON 17
MARINIĆI 9 – ISTRA POREČ 17

Poredak: Zrinjevac 12, Vargon 10, Trio Pazin 9, Marinići, Istra Poreč 8, Nada 6, Imotski 4, Podhum KVIG 3, Pula i Biston bez bodova.

Boćari Podhuma skupo su prodali svoju kožu u lokalnom derbiju protiv favorizirane ekipe Vargona, dok su Marinići izgubili od porečke Istre. U oba susreta su gosti pobijedili sa 17:9.

Utakmica 7. kola Prve lige odbojkaša, Prva jakosna skupina: Mladost (ZG) – Rijeka 3:0 (25:14, 25:18, 29:27)

Još jedan poraz odbojkaša Rijeke. Sedmi u isto toliko kola. Bez osvojenog boda, odbojkaši Rijeke drže posljednje osmo mjesto. U devetom kolu, 30.11. gostuju u Međimurju kod Centro metala.

Prije redovnog kola, odbojkaše Rijeke čeka i uzvratni susret četvrtfinala Kupa Hrvatske. U srijedu, 26.11., gostuju u Rovinju kod istoimenog domaćina. Prvi susret je završio 3:0 za Riječane.

7. kola Prve lige odbojkašica, Druga jakosna skupina: DRENOVA – OSIJEK 3:0, KOSTRENA – ĐAKOVO 3:0, SPLIT 1700 – RIJEKA 1:3

Sto postotni učinak kvarnerskih odbojkašica. Odbojkašice Drenove i Kostrene su se lakoćom obračunale sa Slavonkama. Oba susreta, završila su maksimalnim rezultatom od 3:0. Rijeka je u Splitu ostvarila i treći uzastopni trijumf.

Ekipa Drenove je ovom pobjedom učvrstila treće mjesto na tablici, dok Kostrena i Rijeka, sa po 9 osvojenih bodova, drže peto, odnosno šesto mjesto.

Sljedeći vikend, u osmom kolu, čeka nas lokalni derbi Drenove i Rijeke, dok Kostrena putuje u Split.