Elez pokopao Hajduk

Rijeka – Hajduk 2:1 (0:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 15. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 5.508.

Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Igor Krmar (svi Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Fran Jović (Zagreb) i Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Branko Bebić (Metković). Kontrolor suđenja: Božo Mamić (Bjelovar).

Strijelci: 60’ 0:1 Futács (Šimić), 66’ 1:1 Elez (Andrijašević), 75’ 2:1 Elez (Ristovski).

Žuti kartoni: Ristovski, Mišić (Rijeka), Jefferson, Memolla (Hajduk).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović (od 87′ Čanađija), Andrijašević, Gorgon – Gavranović (od 78′ Maleš).

HNK HAJDUK (4-4-1-1): Kalinić – Tudor, Šimić, Ćosić, Memolla – Gentsoglou, Kožulj, Jefferson, Hamza (od 76′ T. Bašić) – Erceg (od 61′ Said) – Futács (od 68′ Ohandza).

kraj-stats

U sastavu Rijeke nije bilo promjena u odnosu na utakmicu protiv Lokomotive. I dalje je nedostajao jedino Handžić. Kod gostiju, nedostajali su suspendirani Nižić i Juranović, te ozlijeđeni Vlašić, Ismajli, Bencun i J. Bašić. U konkurenciju su se nakon odrađene suspenzije vratili Šimić i Said, te oporavljeni Ohandza.

Utakmica je otvorena velikim pritiskom Rijeke. Tako su domaćini već u 5′ propustili veliku priliku. Nakon sjajne akcije, Gavranović je pobjegao i proigrao Vešovića koji je ostao sam pred golom Hajduka, no Kalinić je sjajno obranio i spasio svoju ekipu od ranog rezultatskog deficita. U istoj minuti Gavranović je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Kalinić je još jednom bio spreman. U 18’, Jefferson je pokušao s 18 metara, a prizeman udarac otišao je pokraj vratnice. U 23′ još jedna velika prilika za Rijeku. Vešović je proigrao Andrijaševića, čiji je udarac uz nemoćnog Kalinića odsjeo na gredi gostujućeg gola. Dvije minute kasnije Ristovski je sjajno ukrotio jednu visoku loptu i odigrao za Vešovića čiji je udarac u prvi kut s ruba kaznenog prostora obranio Kalinić. U 35′, nakon sjajne akcije Rijeke, Gavranović je gurnuo za Andrijaševića koji se sjurio prema golu, te je pokušao proigrati Gorgona samog pred golom, ali austrijski napadač bio je zamalo prekratak. Do kraja prvog dijela još je u 43’ Andrijaševićev udarac s ruba kaznenog prostora prošlo tik uz vratnicu Kalinićevog gola. Unatoč domaćoj dominaciji i nekoliko velikih prigoda na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak susreta otvoren je pokušajem Futácsa čiji udarac je Prskalo bez problema obranio. Uslijedilo je desetak minuta igre uz puno trke no bez prave prilike s obje strane. Onda, u 60’ Futács je kao grom iz vedra neba šokirao Rujevicu. Jedna duga ispucana lopta braniča Hajduka preletjela je sve u obrani Rijeke, došla do Futásca koji je neobjašnjivo ostao sam i poentirao. Prskalo je kapitulirao nakon 514 minuta igre bez primljenog pogotka. No, gosti su dragocjenu prednost uspjeli zadržati svega šest minuta. U 66’ nakon kornera Andrijaševića je pronašao Eleza, koji je pucao, a lopta se odbila od Šimića i završila u mreži za 1:1. U 72’ Vešović je uputio odličan prizemni udarac no ukrotio ga je Kalinić. U 75’ Rijeka je preokrenula. Novi korner izveo je Mišić, kratkom loptom pronašao Ristovskog, čiji je ubačaj Elez sjajno glavom pospremio u kut gostujućih vratiju za 2:1. Jedini opasniji gostujući pokušaj do kraja utakmice zabilježen je u 77’, kada je Ohandza pucao s ruba kaznenog prostora no Prskalo je sjajno obranio. Do kraja utakmice Rijeka je imala još dvije vrlo dobre prilike, obje u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Gorgon u 91’ pucao iskosa s lijeve strane no Kalinić je još jednom sjajno obranio. U 92’ Ristovski je potegnuo s dvadesetak metara, no lopta se na putu prema golu odbila od Ćosića u deseti i posljednji riječki korner. Uskoro je slavlje na Rujevici moglo započeti. Rijeka je preko noći na devet bodova ispred Dinama.