Polufinale, 20.12.: Primorje EB – Medveščak 23:3 (7:1, 7:0, 6:0, 3:2)

Vićan, Burić 1, Radu 4, Krapić 3, Peroš 1, Sukno 2, Muslim 2, Petrović, Mudražija 3, Elez 4, Vrlić, Garcia 3, Lazović, Buljubašić
Finale, 21.12.: Mladost – Primorje Erste banka 7:12 (0:4, 3:2,1:2, 3:4)

Vićan, Burić 2, Radu 2, Krapić, Peroš, Sukno 2, Muslim 3, Petrović 1, Mudražija, Elez, Vrlić, Garcia 1, Lazović, Buljubašić 1

Autoritativno, sa dvije pobjede koje nisu dolazile u pitanje, vaterpolisti Primorja, osvojili su svoj šesti trofej u zadnje četiri sezone. To je ujedno bio i treći Kup Hrvatske osvojen u nizu, a ukupno peto osvojeno kup natjecanje (1 x ex-Yu, 4 x Hrvatska). Čestitke našim dečkima!
Final 4 odigran je na bazenu kraj Save u Zagrebu. U polufinalnom susretu pali su mladi vaterpolisti zagrebačkog Medveščaka. Čak 20 razlike. Bio je to susret mačke i miša.
U finalu je ekipu Primorja čekala Mladost. Ekipa koja je iznenadila Jug, momčad koju su prije Final 4, „znalci“ proglasili favoritom. Podcjenjivanje riječkog vaterpola, pa čak i sporta, nastavlja se i dalje. A kako bolje ih demantirat nego trofejima. Vaterpolisti Primorja su furiozno otvorili susret i već nakon tri minute bilo je 3-0 za našu ekipu. Nakon toga je preostalo 25 minuta na laganom gasu, čvrsta obrana, koncentrirano u napadu.
Ekipu Primorja su i ovaj vikend predvodile njegove udarne igle: Radu, Sukno i Muslim, a potonji je i izabran za MVP završnog turnira. Čestitke Petre.
Osim Muslima, osobno priznanje su protekli vikend dobili i Sandro Sukno, te trener Ivan Asić. Na „Noći vaterpola“ koja je održana u Hotelu Westin, Sandro je proglašen najboljim hrvatskim vaterpolistom u proteklom godini, a Asić najboljim hrvatskim trenerom. U udarnu sedmorku godine 2014. izabrani je i Petar Muslim. Ovim putem redakcija portala HoćuRi čestita svima laureatima.

Prvenstvo Hrvatske u plivanju

Protekli vikend u Splitu je održano ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju. Plivačice Primorja obranile su titulu prvakinja države koju su osvojile prošle sezone, a da slavlje bude još veće pobrinuli se kolege plivači koji su se također okrunili titulom prvaka.
Ženska ekipa Primorja osvojila je 19690 bodova, dok su drugo i treće mjesto osvojile plivačice Juga (19647) i zagrebačkog ZPK-a (18431). Boje Primorja branile su Sanja Jovanović, Željana Knežević, Ana Matković, Roberta Mulac, Patricia Vrbos, Ana Petrović i Ema Krajinović.
Za mušku ekipu Primorja su plivali Dinko Jukić, Saša Gerbec, Teo Kolonić, Matej Maras, Sven Arnar Saemundsson, Alan Smajli i Lovro Draginić. Osvojili su 21080 bodova. Drugo i treće mjesto idu u Zagreb. Druga je bila Mladost (20698), a treći ZPK (20560).
Redakcija portala HoćuRi čestita našim plivačicama i plivačima.

Riječanke se vratile pobjedničkim navikama

A-1 LIGA košarkašica, 11. kolo A-1:Šibenik – Kvarner 49:73 (8:23, 10:22, 13:19, 18:9)

Nakon poraza u prošlom kolu od prvakinja, ekipe Medveščaka, Riječanke su se vratile pobjedničkim navikama. Ekipa Šibenika je pala bez previše muke. Živadinović 22 i Tomljanović 17, predvodile su ekipu Kvarnera. Sa omjerom 9-1, košarkašice Kvarnera predvode prvoligašku karavanu.
Košarkaši Kvarnera saznali su protivnika u ¼ finala Kupa Hrvatske. To je ekipa Gorice koju su u prvenstvenom ogledu u Veliko Gorici svladali sa 84-67.

Pozitivan vikend odbojkašica

11. kolo Prve lige odbojkašica, Druga jakosna skupina: Drenova – Đakovo 3:1, Kostrena – Dubrovnik 3:0, Rijeka CO – Osijek 06 2:3
Drenova se lako obračunala sa ekipom iz Đakova i na taj način praktično potvrdila treće mjesto. U izravnoj borbi za četvrto mjesto, Rijeka je, doma, izgubila od Osijeka. Iznenađenje kola su priredile mlade igračice Kostrene koje su sa čisti 3:0 svladale vodeću ekipu lige, Dubrovnik. To je bio i prvi ligaški poraz ekipe iz Dubrovnika.
Liga se nastavlja krajem siječnja. Sve tri naše ekipe putuju u Slavoniju. Rijeka gostuje u Đakovu, Kostrena u Osijeku, a Drenova u Novoj Gradiški.