Lokomotiva pala na putu prema polufinalu

Lokomotiva – Rijeka 0:1 (0:0)

Zagreb – Stadion NK Zagreb. Utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske. Gledatelja: 200.

Suci: Bruno Marić (Daruvar), Bojan Zobenica (Vinkovci), Dejan Berger i Dario Bel (Osijek). Delegat: Damir Čilić (Vinkovci). Kontrolor suđenja: Branko Stipković (Karlovac).

Žuti kartoni: Grezda, Mrčela, Puljić, Leko (Lokomotiva), Zuta, Tomasov, Bezjak, Vešović (Rijeka).

Strijelci: 65’ 0:1 Bezjak (Zhuta).

NK Lokomotiva: Zelenika, Bartolec, Mrčela (od 72′ Marić), Puljić (od 62′ Andrijašević), Bručić (od 73′ Barišić), Fiolić, Perić, Ćorić, Grezda, Prenga, Leko

HNK Rijeka: Vargić, Ristovski (od 46′ Vešović), Mitrović, Samardžić, Zuta, Močinić, Maleš, Tomasov, Lima (od 84′ Bradarić), Sharbini (od 82′ Balaj), Bezjak

Klupa: Prskalo, Ikić, Balaj, Bradarić, Bertoša, Vešović Jugović.

Screen Shot 12-08-15 at 09.30 PM

Nogometaši Rijeke prošli su u polufinale kupa Hrvatske. U prohladnom Zagrebu pobijedili su na gostovanju Lokomotivu rezultatom 0:1 i time se pridružili Hajduku i Slaven Belupu dok će se posljednji sudionik polufinala saznati tek sljedeće godine, točnije 10. veljače kada će posljednje kolo četvrtfinala odigrati Dinamo i Inter.

Od samog početka utakmice domaćini su pokazali da neće imati velike ambicije za napad na Vargićeva vrata, već će vrebati na mogućnost brze kontre. Posložili su se Lokosi u dva čvrsta reda ispred Zelenike te otežali prilaz golu Kekovim odabranicima. U momčadi je začudo od prve minute osvanuo Anas Sharbini, pokušavao je proći nekoliko puta po desnoj strani ali bez završnog prolaza „in the box“

Tomasov je odmah u startu utakmice pokazao da je jedan od raspoloženijih igrača Rijeke na terenu. Prošao je svog braniča u 5. minuti i sjurio se sam prema Zeleniki, tražio je suigrača povratnom loptom, ali bezuspješno. Ostatak poluvremena Rijeka je držala loptu i pokušavala napadati, ali bilježimo tek pokušaj Ristovskog  i Tomasova završetkom prvog dijela.

Domaćini je mogao ozbiljnije zaprijetili samo u 24. minuti, no Grezda sam na 10-ak metara nije uspio iskontrolirati loptu za završni udarac.

U nastavak je Rijeka krenula izmjenom, ozljeđenog Ristovskog je zamijenio Vešović. Nastavila se igra iz prvog poluvremena. Rijeka je kontrolirala loptu i prijetila a Lokomotiva se branila.  U 59. minuti se umalo lopta i zakoprcala u mrežu Zelenike kada je oštar ubačaj Zhute Perić umalo loptu pospremio u svoj gol.

Konačno u 65. minuti stiže olakšanje za „navijače Armade“ kojih se do tad skupilo već oko 80-ak. Tomasov daje za Zhutu koji iz prve daje loptu za Bezjaka, a on ljepo posprema loptu iza Zelenike.

Od ostalih pokušaja izdvojili bi još pokušaj Tomasova koji u 84. minuti puca pored vratnice.

O pokušajima Lokomotive ne isplati se niti govoriti, premda su u samoj završnici utakmice stvorili pritisak na riječku polovicu u 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Iako utakmica nije bila nešto previše gruba, Marić je podijelio 8 žutih kartona i 34 prekršaja. Nastavlja se prosjek Rijeke od 4 kartona po utakmici iz zadnjih kola HNL-a.