Primorje “nakautiralo” Juga za treći naslov prvaka

Velika pobjeda Primorja EB i treći uzastopni naslov prvaka na prepunom bazenu na Kantridi. Jug je bio dostojan protivnik samo prvih 16 minuta i zaista je to bila velika utakmica u kojoj su riječki vaterpolisti ipak pokazali ‘ko je gazda u najjačoj ligi svijeta.

Primorje nije dobro otvorilo susret. Rijetko kad se dogodi da momčad trenera Asića ne zabije pogodak u prvoj četvrtini, a to se upravo dogodilo u finalnoj utakmici. Jug je svoju dobru predstavu u napadu naplatio sa dva pogotka. Strijelci su bili Janović i Bicari, a Primorje nije iskoristilo niti jednog od tri „igrača više“.

Ipak takva igra bez pogotka Primorja nije mogla potrajati. Sukno je sa dva vezana pogotka vratio utakmicu u egal ali su suci sa nekoliko, izrazito gostima naklonjenih odluka dozvolili ponovno vodstvo gostiju i prednost od 3:5 na poluvremenu utakmice.

Ali zato rapsodija Primorja u nastavku utakmicu. Treća četvrtina je označila buđenje riječkih vaterpolista koji su sa čak sedam pogodaka potopili „gospare“. U ovoj četvrtini je prednjačio sjajni Xavi Garcia sa tri pogotka, a pridružio mu se i Cosmin Radu sa dva. Do zadnje četvrtine je Jug još i uspio smanjit rezultat ali se u posljednji period igre ušlo sa rezultatom od 10:8 na Primorje EB.

Posljednji period pogotkom otvara Anđelo Šetka i polagano nagovješćuje veliku feštu na Kantridi.
Do kraja utakmice je Primorje samo povečavalo prednost i uz slavljeničku atmosferu na tribinama utakmicu zaključilo sa rezultatom.

Od srca čestitamo vaterpolistima Primorja EB na još jednom naslovu prvaka čime su postali najtrofejnija momčad Regionalne lige od njezinog osnutka te su naslov osvojili bez poraza. Nakon nacionalnoga Kupa, osvojena je i regionalna liga, a prava uzbuđenja u Ligi prvaka i nacionalnome prvenstvu tek slijede. Momčad Primorja je sa tribina bodrio i predsjednik HNK Rijeke, Damir Mišković.

Pehar najboljoj momčadi ovogodišnjeg izdanja TRVL predao je Davor Šuker uz zvižduke tribina namjenjene samoprozvanome “Brendu”. Zvižduk je prešao u gromoglasni aplauz preko tisuću primoraca na tribinama bazena kada je pehar iz ruku predsjednika HNS-a prešao u ruke kapetana Primorja, Ivana Krapića.

Primorje EB – Jug CO 15:9 (0:2, 3:3, 7:3, 5:1)