Riječka šetnja Istrom

Istra 1961 – HNK Rijeka 1:2 (0:2)

Pula  – Stadion Aldo Drosina. Utakmica 14. kola MAXTv Prve HNL. Gledatelja: 1953.

Suci: Goran Gabrilo (Split), Krmar Igor (Zagreb), Pepur Mario (Split), Mlakar Dalibor(Zagreb)

Delegat: Jurina Ivan (Zabok)

Kontrolor suđenja: Stipković Branko (Krašić).

Strijelci: Čolak (6′) Kvržić (35′); Perić-Komšić (88′)

Žuti Kartoni:  Rodrigues (60′), Cardozo(78′), Žuta (85′), Puljić (90’+2′)

HNK Rijeka: Sluga, Raspopović, Escoval, Župarić, Žuta, Lončar, Pavičić, Heber (Čanađija 73′), Gorgon©, Kvržić, Čolak (Puljić 84′)

NK Istra 1961: Čondrić, Grujević©, Oneto, Bosančić, Čuljak, Espinosa (Cardoza 13′), Segado, Ivančić, Sane, Rodrigues (Iglesias 68′), Fuentes (Perić-Komšić 83′)

Rijeka nakon prvih 45 minuta vodi 2:0. Nakon što je rano povela preko akcije Heber-Čolak u 6 minuti, Rijeka je prepustila igru Istri te prijeti iz kontra. Istra 1961 je u svojim akcijama mogla smanjiti vodstvo ali nije uspjela napraviti ništa konkretno. U jednoj od kontri Rijeke u 36 minuti preciznim centaršutom Heber pronalazi Kvržića koji majstorijom prelazi igrače Istre iz igre te kroz noge golmana Istre gura loptu u gol za 2:0

Rijeka je odlično otvorila drugo poluvrijeme. U prvih nekoliko minuta mogla je povećati svoje vodstvo ali obrana Istre 1961 uspijeva obraniti svoja vrata. Nakon početnog pritiska Rijeka smiruje igru i skriva loptu od Istre 9161, koja ne uspijeva povezati konce svoje igre te su još manje opasni nego u prvom poluvremenu.  U 88 minuti Escoval griješi nadomak šesnaesterca i gubi loptu, a Perić-Komšić bez velikih problema gura loptu iza Sluge za 2:1. U 89 minuti poigrala se i obrana Istre 1961, ali Puljić ne uspijeva matirati Čondrića za siguran završetak utakmice. Nakon 3 minute nadoknade Rijeka dolazi do pobjede na kraju teže od očekivano. Iako je kontrolirala većinu susreta, skoro je prosula bodove u zadnjim minutama susreta.