HNK Rijeka – NK Hrvatski dragovoljac 3:1 (1:0)

34. kolo Max TV 1. HNL

Gledatelja: 3723

Vrijeme: oblačno

Strijelci:

19′ 1:0 Krstanović (11m) (Tomečak)

54′ 2:0 Kramarić

60′ 3:0 Lešković (Brezovec)

68′ 3:1 Jajčinović

Žuti kartoni:

Brezovec, Mujanović (Rijeka)

Lesjak, Božić, Ljubičić (Hrvatski dragovoljac)

HNK Rijeka

Vargić – Tomečak, Lešković, Leovac, Bertoša – Kvržić (od 59′ Mujanović), Brezovec, Močinić, Jugović (od 68′ Moises) – Krstanović, Kramarić (od 82′ Pokrivač)

klupa: Prskalo, Mujanović, Boras, Ajayi, Zlomislić, Pokrivač, Moises

NK Hrvatski dragovoljac

Čović, Špehar, Mrčela, Ljubičić (od 41. Brtan), Gregov, Jazvić, Doležal (od 56. Jajčinović), Tomić, Bačelić-Grgić (od 78′ Rašić), Božić, Lesjak

1:0

Tomečak je izborio jedanaesterac, prodorom s desne strane je ušao u šesnaesterac, gdje je bilo kontakta s Tomićem, te je izgubio ravnotežu i pao. Sudac je procjenio da je kontakt bio prekršaj. Krstanović je mirno zabio udarcem u desnu stranu gola, dok je Čović ostao na sredini gola.

2:0

Kramarić je povukao loptu po rubu šesnaesterca s desne strane prema sredini, namjestio se na udarac, te lijevom nogom pogodio donji desni kut gola. Udarac nije bio snažan, ali je bio uza samu stativu.

3:0

Rijeka je zabila gol iz prekida! Brezovec je kratko izveo korner, odigrao dupli pas te ubacio loptu na peterac. Lešković je bio najviši na prvoj stativi, te je pogodio suprotni kut Čovićevog gola. To je ujedno 100. službeni gol HNK Rijeke ove sezone u svim natjecanjima i 999. gol u 1. HNL.

3:1

Jajčinović je snažnim šutom s ruba šesnaesterca predivno pogodio gol nemoćnog Vargića.

Rijeka je došla do 19. prvenstvene pobjede u 34. kolu Prve HNL. Hrvatski dragovoljac je pružio kvalitetan otpor, zadržavši ovosezonski stil igre, gdje nisu igrali bunker, već su se pokušavali nadigravati. Igralo se uglavnom između šesnaesteraca, ali su obje ekipe imale svojih prilika. Rijeka je bila opasnija i konkretnija.

Prvi je zaprijetio Krstanović, nakon ubacivanja Kramarića na drugu stativu, ali je udarac blokiran. Dragovoljci su zaprijetili u 13′ udarcem Božića, nakon odličnog driblinga Bačelić-Grgića, koji je fintom izbacio dvojicu igrača Rijeke. Rijeka je povela u 19′, a u 23′ je umalo povećala vodstvo nakon još jednog udarca Krstanovića, ovog puta malo preko gola. Dragovoljci su pokušali ugroziti Rijekin gol pokušajima Lesjaka i Doležala, ali bezuspješno.

Drugo poluvrijeme je krenulo još angažiranije, te je u 53′ Božić bilo prekratak na opasan ubačaj s desnog boka. S druge strane je Kramarić povećao prednost. U sadržajnim minutama su izvedene i prve izmjene, te je Tomečak ambiciozno zaprijetio iz daljine, a Čović izbio u korner iz kojeg je Lešković riješio utakmicu. Konkretnih 15 minuta igre je zaključio Jajčinović prekrasnim golom. Tempo je malo pao, ali je bilo još pokušaja s obje strane. Kek it!