RNK Split – HNK Rijeka 4:0

Juniori ostali bez finala!!!

U uzvratnom susretu Kupa za juniore Rijeka je nažalost poražena od Splita s rezultatom 4:0! Kako je prvi susret odigran 09. travnja završio 0:0 ovim rezultatom juniori se nisu uspjeli plasirati u finale Kupa. Teškim porazom su srušeni planovi o velikom finalu. Naime, predviđeno je da se finale Kupa za juniore igra na Kantridi 13. svibnja, odnosno uoči uzvratnog susreta između Rijeke i Dinama. Bilo bi to povijesno, dvostruko finale i bijeli bi vjerojatno imali podršku brojnih gledatelja koji bi se zagrijavali za ono veliko finale, bilo bi im to jedno lijepo iskustvo igranja pred ispunjenom Kantridom kao najava onog što ih čeka ukoliko se potrude da uđu u prvu momčad.

Galić i Pervan po dva gola za Splitsko finale na Kantridi!

Riječani su dobro otvorili utakmicu i u prvih 40-ak minuta su izgledali bolje od Splitovaca. Međutim prilikom prvog dolaska suparnika u riječki šesnaesterac te nakon ubačaja iz kuta i gužve iz blizine za vodstvo 1:0  u 41. minuti pogađa Branimir Galić. U drugo poluvrijeme su bijeli ponovno bolje krenuli, ali ih je već u 53. minuti presjekao gol Pervana. Kada je 10. minuta kasnije iz kaznenog udarca ponovno zabio Galić bilo je jasno da su snovi o velikom finalu pali u vodu. Do kraja su “bijeli” primili još jedan gol Pervana, a posljednje minute susreta su odigrali i s igračem manje nakon što je Postonjski u 85. dobio drugi žuti. U finale Kupa su se već ranije plasirali juniori Hajduka tako da će uoči Rijeke i Dinama na Kantridi igrati Split i Hajduk!

Za čim žaliti?

U ovom susretu su nogometaši Rijeke jednostavno izgorjeli od velike želje za finalom na Kantridi. Razloge ne prolaza ne treba tražiti u ovoj utakmici. Mišljenja smo da je Rijeka u prvom susretu trebala pokazati više želje i volje i s povoljnijim rezultatom putovati u Split na uzvrat. Malobrojni gledatelji iz tog susreta mogu posvjedočiti o lošoj igri obje momčadi s tek nekoliko udaraca na gol i bez ijedne prave prilike.

S druge strane juniori Rijeke  su oslabljeni za kapetana i prvog stopera Bagadura te prva dva strijelca Kokorovića i Dangubića koji su poslani u Pomorac.  Na kaljenje u drugoligaša su također poslani i Okechukwu te Solomon. Trenutno je veći prioritet stvaranje igrača za prvu momčad od osvajanja trofeja. Za utjehu ostaje nada u osvajanje juniorskog prvenstva budući da nekoliko kola prije kraja bijeli imaju 3 boda prednosti i utakmicu manje od Hajduka koji im je prvi pratitelj.

Split – Rijeka 4:0

SPLIT Igralište Park mladeži. Gledatelja 300. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Strijelci: 1:0 B. Galić (41′), 2:0 Pervan (53′), 3:0 B. Galić (63′-11m), 4:0 Pervan (74′). Žuti kartoni: Runje, Galić, Šalinović (Split), Matešković, Brdar, Furijan (Rijeka). Crveni karton: Postonjski (85′-drugi žuti).

SPLIT: Kukić, Sušac (od 80′ Raguž), Šarić, Baran, Runje, B. Galić, Pervan (od 80′ Jakšić), M. Galić (od 77′ Banić), Šalinović, Petković (od 68′ Kelez), Jukić (od 88′ Grga).

RIJEKA: Bilandžić, Bukvić, Matešković (od 73′ Kurilić), Batinić, Vidas, Postonjski, Furijan, Marciuš (od 82′ Pintarić), Brdar (od 77′ Jovanović), Hodak (od 46′ Peričić), Filipović (od 54′ Gerald).