Tko će kome…

Osijek – Rijeka 0:1 (0:1)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Utakmica 8. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 1000.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Igor Krmar (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Fran Jović (Zagreb). Delegat: Ivica Šparavec (Zagreb)’

Strijelci: 19′ 0:1 Jugović (Jajalo).

Žuti kartoni: Jonjić (Osijek), Jajalo, Lešković, Bertoša, Krstanović (Rijeka).

NK Osijek: Mikulić, Jonjić, Novaković, B. Barišić, Kurtović, Mišić, Mešanović, J. Barišić (od 83′ Glavaš), Škorić, Baraban (od 63’ Jamak), Šorša.

HNK Rijeka: Vargić, Lešković, Samardžić, Vešović, Jugović, Cvijanović, Jajalo, Kvržić (od 60’ Zlomislić), Krstanović (od 93′ Ivančić), Kramarić (od 82′ Lima).

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Osijek 6 (2), Rijeka 5 (2).

Udarci iz kuta: Osijek (6), Rijeka (6).

Posjed lopte: Osijek 43%, Rijeka 57%.

Zaleđa: Osijek (2), Rijeka (3).

Prekršaji: Osijek (21), Rijeka (24).

Highlights

1’  Rijeka je po početku susreta odmah napala preko lijevoga krila, udarac je uputio Kvržić sa 20-ak metara ali je lopta otišla daleko od vratnice

15’ Osijek je priprijetio. Nakon udarca iz kuta, najviše je skočio Novaković ali je loše zahvatio loptu koja odlazi visoko preko vrata.

19’ GOOOOOOL! Vodi Rijeka 1:0. Jajalo je sjajno prošao između dvojice igrača prema vrhu kaznenog prostora, dodao za Jugovića koji zaobilazi svoga čuvara i sa 15-ak metara matira Mikulića za vodstvo. Jugović danas nosi kapetansku vrpcu te mu je ovo prvi pogodak ove sezone.

35’ Dobar udarac iz voleja Kvržića iz samog kuta kaznenog prostora završio je u rukama vratara Osijeka.

45’ Kraj prvog poluvremena nakon kojeg naši nogometaši vode pogotkom Jugovića.

61’ Odličan slobodan udarac izveo je Cvijanović sa 25 metara, ali je lopta prošla uz samu vratnicu.

65’ Sjajna prilika za Osijek. Nakon neopreznog skoka u obrani igrača Rijeke, do lopte je došao Barišić koji sa samo 4 metra promašuje izjednačenje.

66’ Sudac Mario Zebec propušta dosuditi evidentni kazneni udarac za Rijeku nakon što je Jajalo oboren unutar 16 metara.

67’ Glavni sudac se potpuno pogubio i isključio Matjaža Keka.

Rijeka je uzela nove bodove u borbi za, barem trenutno, prvo mjesto na tablici. Nije to bila predstava za pamćenje koju su naši nogometaši odigrali u Osijeku, no pamtit će se tri boda. Po teškom terenu je Rijeka imala dominaciju ali je teško dolazila do prilika. Jednu rijetku takvu je iskoristio današnji kapetan Rijeke, Vedran Jugović koji je na asistenciju Jajala odlično reagirao, pravario svoga čuvara i lijepo pospremio loptu iza nemoćnoga Mikulića. Popularni “Jugo” gol nije proslavio, barem ne javno, dijete Osijeka pokazao je sportsku dobrotu prema svom nekadašnjem klubu.

U nastavku smo gledali tešku i rovitu borbu na sredini dosta uništenog travnjaka u Gradskom vrtu. Valjalo je zabilježiti odličan pokušaj Cvijanovića iz slobodnog udarca u 61. minuti te promašaj Barišića koji se nenadano našao sam ispred Vargića ali promašio vrata. Tada je sudac Mario Zebec preuzeo glavnu ulogu ove utakmice najprije propustivši dosuditi čisti kazneni udarac za Rijeku u 66. minuti nakon prekršaja nad Jajalom, a onda je odlučio odluku potvrditi isključenjem gospodina Matjaža Keka. Cijelu utakmicu je sudac bio nedosljedan u kriteriju dosuđivanja prekršaja, a posebice javnih opomena pa je tako gostujuće igrače “nakrcao” žutim kartonima dok je Osijeku podjelio svega jedan. Nije da smo teoretičari urote, ali dojma smo da Jajalo zasigurno nije zaslužio svoj (treći). Sljedeće kolo je Dinamo na Kantridi…

Do kraja utakmice nije bilo izrazitijih prilika te je Rijeka došla do vrlo teške ali jako vrijedne pobjede i tri boda koja ju ostavljaju u “mrtvoj” utrci sa Dinamom za vrh ljestvice. U sudačkoj nadoknadi, glavni sudac Mario Zebec odlučio je utakmicu produžiti čak četiri minute, ali ni to nije bilo dovoljno da Osijek zabije pogodak pa je na “svoju ruku” dodao još jednu minutu. Valja napomenuti kako su u riječkome dresu debitirali Marko Vešović, te Ruben Lima i Josip Ivančić koji su ušli u igru umjesto napadača Kramarića i Krstanovića.