Andrijašević skratio muke bijelih

Split – Rijeka 0:2 (0:0)

Split – Stadion Park Mladeži. Utakmica 19. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 300.

Suci: Bruno Marić (Daruvar), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci), Igor Križarić (Čakovec). Delegat: Mladen Žugec (Sv. Nedelja). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 78’ 0:1 Andrijašević (Ajayi), 87’ 0:2 Andrijašević 87 (11m).

Žuti kartoni: 53.Dupovac(Split), 10. Maleš, 71.Handžić(Rijeka).

Crveni kartoni: 57.Duka, 84. Jurendić(Split)

RNK SPLIT (4-3-2-1): Duka – Maglica, Dupovac, Mikulić,Jurendić – Vidović, Jakić(od. 74. Ugrina), Boljat,– Pešić, Roglić (od 58. Kukić)- Pavlovski.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš (od 44. Handžić) – Vešović(od 65. Ajayi), Mišić, Martić (od. 88. Ćeliković) – Andrijašević.

Oba streatega su imala problema s izostancima. Kod domaćina, u sastavu nije bilo ozlijeđenih Okechukwua, Merajića, Vasilja i Jukića. U sastavu Rijeke nedostajali su suspendirani Gorgon, te ozlijeđeni Sluga, Gavranović, Črnic i Matei.

split_rijeka0_2

Na prvu prigodu trebalo je čekati 15. minutu. Andrijašević je sjajno petom proigrao Martića koji se sjurio sam prema golu. No dok su svi očekivali vodstvo gostiju Martić je reagirao početnički i vrlo slabo zahvatio loptu koja je završila u gol autu. Deset minuta kasnije Mitrović je reagirao nonšalantno pa mu je lopta prošla ispod noge. Pešić je odlično reagirao i uposlio Roglića čiji je j e udarac zaustavio Prskalo. U 35. minuti Jurendić je uhvatio na krivoj nozi Eleza i uposlio Roglića, no Elez ipak uspijeva u posljednji čas ispucati loptu. U 38. minuti nova obećavajuća prigoda za Martića. Ponovno je krenuo sam prema vratima Duke, no bio je neodlučan pa je Jurendić uspio stići na vrijeme izbiti loptu u aut. Dvije minute prije poluvremena nakon učestalih prekršaja Maleša koji je u desetoj minuti već zaradio jedan žuti karton Kek povlači čini se logičan potez. Što iz razloga da Maleš opasno visi da ne dobije crveni karton, što zbog činjenice da je u prvom poluvremenu bilo jasno da Rijeka bez pravog napadača u ovoj utakmici teško može doći do pobjede, pa umjesto njega uvodi Handžića.

U drugo poluvrijeme Rijeka je ipak krenula nešto odlučnije no i dalje daleko premlako za momčad koja pretendira biti prvokm države. Poluvrijeme je otvorio Mišić pokušajem iz slobodnog udarca čiji je udarac u korner skrenuo Duka. U 57. minuti Vešović je prebacio Duku koji je već bio van svog šesnaesterca te je zbog igranja rukom opravdano isključen. Iz slobodnog udarca koji je uslijedio Žuta nije bio precizan. Nakon toga bilo je jasno da će se do kraja utakmice igrati viktorija, jer igrači Splita ni do toga trenutka nisu bili pretjerano opasni i poduzetni. U 76. Minuti pokušao je Ajayi koji desetak minuta ranije ušao umjesto Vešovića. No njegov udarac bio je premlak. Kada se činilo da će Rijeka teško do bodova Ajayi je, u 78. prebacio obranu domaćih, a Andrijašević glavom lobao Kukića koji je zakasnio s izlaskom. U 85. Minuti Ajayi je ukrao jednu loptu na centru i sjurio se prema šesnestercu domaćih. Jurendić ga ruši s leđa i opravdano dobiva crveni karton, no iz snimke se stječe dojam da se je prekršaj dogodio ipak izvan kaznenog prostora te da je pomoćni sudac loše procjenio mjesto prekršaja.  Siguran izvođač bio je Andrijašević i tako lijepo zaokružio povratak u sastav nakon tri utakmice izbivanja.

Teška, ali zaslužena pobjeda bijelih, koji su unatoč tome što su loše odigrali ipak pokazali da su prejaki za domaći sastav koji tako ostaje u utrci za opstanak, dok je Rijeka vratila prednost na plus šest i sada mirno može čekati susret protiv Istre u kojem će pasti zavjesa na prvi dio sezone.