44% Posjed lopte

56%

8 Prekršaji

21

Za prvo iznenađenje, i prije samog početka utakmice pobrinuo se strateg bijelih Matijaž Kek. Navijači Rijeke s nevjericom su se pogledavali  već pri pogledu na prvo ime u sastavu gostiju. Vargića je na vratima  zamijenio Prskalo. A umjesto Sharbinija mjesto u početnoj postavi pronašao je Marin Tomasov. Nešto manje iznenađenje predstavljala je izmjena LeškovićMitrović s obzirom na to da je već od ranije poznato kako se kod Keka igračima stoperskim pozicijama često rotiraju.

Odmah na početku utakmice Rijeka se postavila autoritativno i dala jasno do znanja ju na Drosini zanimaju isključivo tri boda. Već u 9. minuti Balaj je mogao okruniti bolji ulazak u utakmicu bijelih.  Vratar Istre, Brkić, je oklijevao što je iskoristio Tomasov koji mu je ukrao loptu i na vrhu peterca pronašao Albanskog reprezentativca koji nije uspio ugurati loptu u mrežu.

ARMADA
Unatoč Riječkom karnevalu i najavama kako se na gostujućoj tribini očekuje veći izostanak Armade, na kraju se ipak skupio solidan broj pristalica Rijeke. Konačna brojka od otprilike 400 navijača je i više nego solidna s obzirom na zbivanja u gradu na Rječini.

Nakon toga domaći igrači ipak su uspjeli udaljiti goste malo od svog šesnaesterca te se igra, uz nešto veći posjed igrača Rijeke preselila na središnjicu terena. Vrlo raspoložen za igru bio je Španjolac Alex, od kojeg su kretale gotovo sve opasne akcije gostiju. Uz njega raspoložen je bio i Marin Tomasov. Upravo taj dvojac složio je novu opasnost po vrata Istre u 22. minuti. No bijeg Tomasova osujetili su domaći braniči. U 26. minuti ponovno je Balaj u prigodi. Izvrsno ga je proigrao Tomasov , no Brkić mu je na vrijeme izašao u susret i time uspio spriječiti vodstvo gostiju. Do kraja poluvremena bilježimo tek pokušaj Jugovića glavom, te udarac Alexa iz daljine koji je otišao preko gola.

U drugi dio Istra izlazi izmjenom VukmanŠpehar. To nije donijelo nikakve promjene u igri. I dalje je Rijeka ta koja dominira i pokušava, a Istra se ograničila na čuvanje boda. U 51. minuti Alex fino podvaljuje za Bradarića koji je zakasnio samo za trenutak i time propada još jedna prigoda bijelih da dođu u vodstvo

POJAČANJA
U početnoj postavi čak pet igrača pristiglih za vrijeme zimske stanke pronašlo je svoje mjesto na terenu. Uz Radoševića, Bradarića, Balaja i Alexa koji su započeli i Kup susret protiv Lokomotive, na terenu se našao i Tomasov.

U 60 i 62. minuti iz pokušavaju Alex i Tomasov no vratar domaćih oba je puta bio na mjestu i nije se dao iznenaditi.  Ponovno reagira Pamić i umjesto Bastosa uvodi drugog Brazilca Lorrana. Samo tri minute kasnije u 65. ponovno u prigodi Rijeka. Alex se lijepo snašao između tri igrača domaćih i proigrao Leovca koji puca, no dosta iskosa, pa vratar Brkić opet nema prevelikih poteškoća.

U 72. minuti dvostruka zamjena Matijaža Keka. Na teren, umjesto umornog Tomasova i danas rezerviranog  Bradarića, ulaze Sharbini i Močinić. U 78. minuti najveća prigoda na utakmici. Tomečak odlično gura za Jugovića koji je izvrsno proigrao Bekima Balaja. No Balaj se opet nije najbolje snašao i umjesto mreže zatresao je gredu domaćih vratiju. U 83. Minuti Jordan na terenu ustupa mjesto Franjiću, a dvije minute kasnije na teren umjesto Jugovića ulazi, napadač Ivančić, čime gostujući strateg jasno daje do znanja da želi sva tri boda. Do kraja utakmice bilježimo tek nekontrolirani pokušaj Ivančića čiji je udarac završio daleko iznad gola domaćih.

Highlights

Prvo poluvrijeme:

9′ Velika prilika za Rijeku… Tomasov je napravio pritisak na povratnu loptu Obšivača za vratara Brkića, oduzeo mu loptu te uposlio Balaja koji s par metara iz gužve puca malo pokraj desne stative.

22′ Odlična lopta Alexa za Tomasova koji iskosa ulazi u 16 m, ‘valja’ stopera Istre ali na kraju od svega samo udarac iz kuta.

26′ Opet kombinacija Tomasov – Balaj i velika prilika… nakon proigravanja Tomasova Balaj puca vrhom kopačke ali mu u udarac ulazi vratar Brkić…

26’ Miral Samardžić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

39′ Nakon duge akcije i kruženja lopte oko zone Istre, Alex je centaršutem pronašao Jugovića koji glavom puca preko gola

Drugo poluvrijeme:

46’ Tomosov ulazi s krila u sredinu te nakon dva driblinga puca desnom s 20 m, ali direktno u vratara Istre.

58′ Tomasov se riješio Obšivača, ušao dijagonalno slijeva, ali uspijeva pogoditi samo vanjski dio mreže.

60′ Nakon duge akcije i dodavanja Balaja, Álex je probao s 16m prizemno, ali Brkić brani.

62’ Pritisak Rijeke na posljednju liniju Istre donio je i snažan udarac Tomasova ali ponovno je Brkića oprezan na golu.

65’ Potez Álexa kojim je ‘izbacio’ trojicu igrača Istre donio je prigodu Leovcu, ali iskosa s 15 metara, puca u direktno u golmana Istre.

73’ Josip Radošević – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

75′ Velika prilika za Istru, koje se nije baš puno vidjelo u drugom dijelu. Gregov je ostao za malo kratak nakon ubačaja Istre u peterac Prskala.

78’ Prilika utakmice za Rijeku… Balaj pogađa gredu s 5 metara…! Prije toga je Jugović probio desnu stranu nakon sjajnog proigravanja Radoševića.

87’ Nakon ubačaja iz kuta Močinić je gurnuo loptu prema Ivančiću koji je s 10-ak metara pucao nebu pod oblake.

91’ Jȏ – žuti karton zbog preoštrog prekršaja