Bijeli uvjerljivo kroz Vinkovce

Cibalia – Rijeka 0:3 (0:3)

Vinkovci – Stadion HNK Cibalia. Utakmica 26. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 2.660.

Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić i Andrej Burilo (oba Osijek). Delegat: Jure Zečević (Knin). Kontrolor suđenja: Darko Cvitković (Zagreb).

Strijelci: 34’ 0:1 Bradarić (Gorgon), 43’ 0:2 Andrijašević (Vešović), 45+3’ 0:3 Gorgon (Gavranović).

Žuti kartoni: Romić, Mlakić (Cibalia), J. Mišić, Zuta (Rijeka).

HNK CIBALIA (4-1-4-1): Matković (od 46′ Šubarić) – Žderić, Zgrablić, Romić, Čuljak – Muženjak – P. Mišić (od 78′ Mlakić), Vitaić (od 58′ Tomašević), M. Mišić, Baša – Mastelić.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, J. Mišić – Vešović (od 75′ Črnic), Andrijašević (od 67′ Čanađija), Gorgon (od 48′ Bezjak) – Gavranović.

Cibalia Rijeka 0 3 statistika

Uvjerljivom pobjedom protiv Cibalije, nogometaši Rijeke zadržali su četiri boda prednosti pred veliki derbi na Rujevici. Riječani su sve rješili u posljednjih desetak minuta prvog dijela kada su s tri pogotka pokopali nade Vinkovčana za iznenađenje.

Kod domaćina nedostajali su suspendirani Glavica, te ozlijeđeni Šimunac, Dabro i Brekalo. U sastavu Rijeke debitirao je Dario Župarić, zamijenivši Kulušića. U odnosu na utakmicu protiv Slaven Belupa, u početni sastav se na poziciji lijevokrilnog napadača vratio Gorgon, zamijenivši Bezjaka. Uz Kulušića, u Rijeci je ostao i ozlijeđeni kapetan Mate Maleš.

Počelo je s prilikama domaćina. U 4′ Baša se riješio pratnje Zute u kaznenom prostoru, ali udarac s desne strane Prskalo je bez problema obranio. Već u sljedećoj minuti, Vitaićev udarac s tridesetak metara bio je zamalo neprecizan. Nakon tihih prvih desetak minuta, Rijeka je preuzela kontrolu. U 16′ Vešović je pobjegao obrani Cibalije, zaobišao vratara Cibalije, no Čuljak je u posljednji trenutak izbio loptu u korner. U 22′ prva velika prilika za Rijeku. Mišić je ubacio, Župarić glavom spustio loptu paralelno s golom u pet metara, a Andrijašević zakasnio i nije uspio gurnuti loptu u mrežu. U 24′ Andrijašević je izbacio Vešovića na desnom boku, koji se riješio pratnje braniča, pucao iz mrtvog kuta, no Matković je bio dobro postavljen i spriječio vodstvo gostiju. Rijeka je povela u 34′. Brza akcija krenula je od Bradarića, Andrijašević je ubacio, Gorgon nije dobro zahvatio loptu koja je s(p)retno došla do Bradarića, kojemu nije bilo teško iz neposredne blizine poentirati za 0:1. U 37′ domaćini su imali najbolju prigodu. Petar Mišić pucao je s 25 metara, Prskalo obranio, a na loptu je natrčao Žderić koji je glavom neometano pucao preko grede. U 43′ Rijeka je udvostručila prednost. Andrijašević je odigrao za Vešovića na desnom boku i utrčao u prazan prostor, Vešović sjajno odigrao povratnu loptu, koju je Andrijašević primio prsima i lijepim volejem matirao Matkovića za 0:2. U drugoj minuti sudačke nadoknade u prvom dijelu, uzrokovane ozljedom oka domaćeg vratara Matkovića, Leonard Zuta opravdano je zaradio žuti karton zbog kojega će propustiti ogled protiv Dinama. U trećoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Gorgon je potegnuo s 25 metara, a lopta je prošla kroz ruke vrataru Matkoviću za uvjerljivih, nedostižnih i uspostaviti će se konačnih 0:3.

Početkom drugog poluvremena, koje je odigrano u usporenom ritmu, Matjaž Kek je iz igre izvadio Gorgona i Andrijaševića koji su bili pod prijetnjom trećeg žutog kartona. Od uzbuđenja u drugom dijelu vrijedi izdvojiti situaciju u 54′, kada je Bezjak gurnuo za Vešovića, koji je oštro ubacio u kazneni prostor, ali nitko od riječkih igrača nije uspio skrenuti loptu u gol, te je Žderić ispred Zute loptu izbio u korner. U 79′ nakon proigravanja od strane Črnica, Čanađija je potegnuo s ruba kaznenog prostora, loptu je odbio vratar Cibalije, a Gavranović je odbijanac glavom poslao preko grede.