Bod Rijeke II za očuvanje prvog mjesta

Dugo Selo – Rijeka II 2:2 (0:1)

Dugo Selo – Gradski stadion. Utakmica 10. kola Treće HNL zapad. Gledatelja: 300.

Suci: Antonio Pavlečić, Mario Jelić, Nikola Grgurić, Hrvoje Vulić.

Strijelci: 7’ 0:1 Okechukwu, 61’ 1:1 Vidović, 71’ 2:1 Borovčak, 88’ 2:2 Dangubić (11m).

Žuti kartoni: Borovčak, Skorin, Pavlić (Dugo Selo), Kokorović (Rijeka II).

Dugo Selo: Nevistić, Mlinarić, Pulić, Puretić (od 46′ Skorin), Benković, Micić (od 46′ Vidović), Barišić, Jakirović, Pavlić, Borovčak, Mamuza.

Rijeka II: Nwolokor, Budicin, Špikić, Knežević, Mršić, Gerald, Scaglia, Ajayi (od 59′ Budan), Kokorović (od 68′ Furijan), Okechukwu (od 76′ Marciuš), Dangubić.

Rijeka II remizirala je na gostovanju kod Dugog Sela i sačuvala minimalnu prednost na vrhu ljestvice ispred druge ekipe Dinama. Nakon odličnog otvaranja utakmice i ranog vodstva pogotkom i prvijencom Okechukwua, koji je u 7’ s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut Nevistića, Rijeka II je posebno početkom drugog poluvremena propustila nekoliko obećavajućih prilika za prelomiti susret.

Kako je utakmica odmicala domaćin je sve više prijetio, pogodio vratnicu nakon slobodnog udarca bivšeg igrača Rijeke Sergeja Jakirovića, pa u samo desetak minuta preokrenuo rezultat. Prvo je u 61’ minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca i malo glavometa u kaznenom prostoru Rijeke lopta je došla do još jednog bivšeg prvotimca Rijeke, Rajka Vidovića koji (naravno) glavom pogađa za 1:1. Deset minuta kasnije probleme obrani Rijeke II stvorio je novi ubačaj sa strane. Ponovo se lopta odbijala po kaznenom prostoru prije nego što je natrčao Borovčak i pogodio za 2:1.

Ipak, bod vrijedan očuvanja prvog mjesta Rijeci II je u 88’ donio Filip Dangubić realiziravši jedanaesterac, koji je, na negodovanje domaćeg trenera (i bivšeg trenera Rijeke) Milivoja Bračuna, dosuđen nakon što je netko od domaćih braniča rukom zaustavio pokušaj proigravanja Marciuša.

Novu utakmicu Rijeka II igra već u srijedu kada će od 14.30 sati na Rujevici gostovati Stupnik.