Rijeka pregazila slovenskog prvoligaša

Rijeka je u sklopu priprema za nadolazeće prvenstvo odigrala i drugi pripremni susret i to protiv Rudara iz Velenja. Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 0:0, ali je u nastavku Rijeka ubacila u brzinu više i pregazila Rudare rezultatom 5:0.

Bijeli su krenuli u sastavu Vargić – Jugović, Mitrović, Lešković, Leovac, Kvržić, Bradarić, Močinić, Tomasov, Bezjak, Balaj. Utakmica koja se igrala u “skrivenom šumarku” nadomak hotela u kojemu je naša momčad smještena je krenula u dosta mirnome tonu ali je Rijeka odmah nametnula kontrolu igre.

U 9. minuti utakmice je jedna “svijeća” iznanadila svih i pala pred vrata Rudara, ali je Kvržić bio za koji centimetar prekratak. Tomasov je u 14. minuti pokušao iz slobodnog udarca ali je lopta otišla preko vrata, a tek minutu kasnije, slično su pokušali i Rudari.

Na sredini prvoga djela su igrači iz Velenja zaredali sa nekoliko oštrih startova, neprimjerenih za prijateljske utakmice pa je sudac bio primoran izvaditi žuti karton. U 24. minuti, Roman Bezjak je oprobao udarac dosta iskosa, ali bio je to lak plijen za vratara Radana. Tomasov je ponovno zaprijetio u 30. minuti, ovoga puta je udarac glavom prošao zamalo iznad vratnice.

Momčad Rudara se u tim trenutcima sabila u svojih 30 metara i na uskom terenu kao što je ovaj, je bilo jako teško naći prazan prostor. Zato je Bekim Balaj oprobao udarac sa 20-ak metara ali Radan još jednom siguran. Novih nekoliko oštrijih startova za novi žuti karton slovenskoj momčadi.

Rijeka je u prvome poluvremenu imala ogromnu premoć na terenu, ali je “autobus” ispred vratara Rudara iz Velenja izdržao pritisak.

Odmah u nastavku utakmice, Tomasov malo iskosa izbija sam pred vratara Rudara ali puca neprecizno kraj vrata. Ipak, iskupio se u 51. minuti kada je također izbio sam pred rezervnog vratara momčadi iz Velenja i lobom efektno pogodio za vodstvo Rijeke od 1:0. Odmah u slijedećem napadu, Tomasov sjajno probija po krilu, ubacuje za Balaja koji trese mrežu za prednost od 2:0.

U tim trenucima se sa ograde igrališta začula pjesma “Rijeko mi te volimo” u režiji nekoliko desetaka “klinaca” pristiglih iz Rijeke. Radi se o djeci iz Jezične škole”Lingue” iz našega grada koja su bila na izletu u Sloveniji.

Bekim Balaj se u 62. minuti utakmice ponovno upisao u strijelce. Nakon kratkog pasa, izigrana je obrana Rudara i Balaj je lakoćom matirao golmana. U 68. minuti, igrač domaćih igra rukom u kaznenom prostoru, a Anas Sharbini namješta loptu na bijelu točku. Pogađa stativu ali se na odbijenoj lopti našao Ajayi koji posprema za 4:0.

U 75. minuti je udarac isprobao Josip Radošević ali vratar Rudara to brani uz male poteškoće. Mladi Ivan Lucić je pretrčao pola terena , došao u poziciju za udarac, “opalio”, a lopta je završila na vratnici.

U 91. minuti, “točku na i” stavlja Ventsislav Hristov. Prešao je vratara i lagano poentirao za 5:0. Druga je to pobjeda za igrače Matjaža Keka na ljetnim pripremama. Slijedi nekoliko dana uigravanja i novi dvoboj protiv slovenskog prvoligaša, ovoga puta Krke Novo Mesto.