Rijeka rutinski do nove europske pobjede

Rijeka – Víkingur 4:0 (1:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Europa lige. Gledatelja: 5.500.

Suci: Vitali Meshkov, Tikhon Kalugin, Vyacheslav Semenov, Aleksandr Egorov (svi Rusija). Delegat: Andrey Medintsev (Bugarska).

Strijelci: 1:0 39’ Jahović (Jajalo), 2:0 48’ Jahović (Boras), 3:0 64’ Jahović (Sharbini), 4:0 77’ E. Jacobsen a.g. (Boras).

Žuti kartoni: Ajayi (Rijeka), E. Jacobsen, S. Olsen (Víkingur).

HNK Rijeka: Prskalo – Boras, Mitrović, Samardžić, Bertoša – Kvržić (od 45’ Kramarić), Jajalo (od 45’ Čanađija), Zlomislić (od 71’ Jugović), Sharbini – Jahović, Ajayi.

Víkingur Gøta: Turi, Gregersen, B. Hansen, E. Jacobsen, H. Jacobsen, S. Olsen, S. Vatnhamar, Hansson (od 81’ H. Hansen), Djurhuus, Đorđević (od 81’ Sorensen), Justinussen (od 71’ A. Olsen).

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Rijeka 16 (7), Víkingur 0 (0).

Udarci iz kuta: Rijeka (9), Víkingur (0).

Posjed lopte: Rijeka (79%), Víkingur (21%).

Zaleđa: Rijeka (1), Víkingur (1).

Prekršaji: Rijeka (7), Víkingur (5).

Highlights:

Prvo poluvrijeme:

2′ Prva prilika za Rijeku, tukao je Adis Jahović iskosa s desne strane ali vratar Geza odbio je u korner.

3′ Iz slobodnog udarca zaprijetio je Mato Jajalo – zamalo pokraj vratnice.

7′ Polukontru Rijeke udarcem s 20-ak metara zaključio je Mato Jajalo ali njegov je udarac ponovo otišao zamalo pokraj gola.

14′ Boras je nakon prodora po desnoj strani pokušao uposliti Ajayija koji zamalo kasni.

17′ Boras je ubacio s desne strane, obrana Víkingura odbila loptu na noge Ajayija koji s lijeve strane iskosa tuče zamalo pored gola.

21′ Mato Jajalo je zagrijao dlanove gostujućeg vratara. Nakon prodora potegao je s 25 metara u donji kut ali Geza je bio spreman. U nastavku akcije Jahović je pucao preko gola.

26′ Jahović je na 15-ak metara dočekao povratnu loptu aktivnog Jajala, ali pokušaj Rijekine “devetke” otišao je preko gola.

31′ U tijeku je prava opsada gostujućeg gola, ali nogometaši Rijeke ne pronalaze put do mreže Tamasa Geze.

32′ Ubacio je Boras s desne strane ali Geza je odbio u korner ispred Ajayija.

36′ Pokušao je i Boras udarcem s ruba kaznenog prostora ali Geza ponovo odbija u korner.

37’ Žuti karton Erling Jacobsen – preoštri prekršaj.

39′ Adis Jahović GOOOOL!!! Rijeka – Víkingur 1:0. Bijeli su iz prekida probili bedem pred gostujućim vratima. Iz slobodnog udarca ubacio je Mato Jajalo a Adis Jahović u gužvi glavom poslao loptu iza Geze.

45’ Žuti karton Andreas Olsen – preoštar prekršaj.

Drugo poluvrijeme:

48’ Adis Jahović GOOOL! Rijeka – Víkingur 2:0. S desne strane ubacio je Ivan Boras a Adis Jahović još jednom pogodio iza leđa Geze.

51′ Žuti karton Ajayi zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca.

54’ Pucao je Kramarić s 20-ak metara ali Geza ponovo odbija u korner.

62′ Polukontru Rijeke okončao je Ajayi udarcem s 20-ak metara ali bez veće opasnosti po gol Víkingura.

64′ Adis Jahović GOOOOL!!! Rijeka – Víkingur 3:0. Hattrick Adisa Jahovića. Napadač Rijeke u srcu gostujućeg kaznenog prostora primio je ubacivanje Anasa Sharbinija, primirio loptu i mirno naciljao malu mrežu nemoćnog Geze.

77’ GOOOL!!! Rijeka – Víkingur 4:0. Nakon proigravanja Kramarića, Ivan Boras je osvojio prazan prostor na desnoj strani i oštro ubacio na prvu vratnicu gdje se lopta od Erlinga Jacobsena odbila u mrežu Víkingura.

Nogometaši Rijeke obavili su rutinski posao u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europa lige, pobjedivši Víkingur s 4:0. Rijeka je nastupila u kombiniranom sastavu, te je Kek odmarao Vargića, Tomečaka, Leškovića, Leovca, Brezovca i Krstanovića (a u 1. poluvremenu i Kramarića i Jugovića) za nedjeljno gostovanje u Splitu. Posebno se istaknuo Adis Jahović koji je postigao hattrick. Bijeli su dominirali cijelu utakmicu ali je bilo vrlo teško probiti obrambeni zid gostiju, što im je ipak pošlo za rukom četiri puta. S ukupnih 9:1, Rijeka s nestrpljenjem čeka sutrašnji ždrijeb parova playoffa EL (13 sati), prijenos kojega možete preko live streama pratiti na našem portalu.