Uspješni tjedan sportske Rijeke

Četvrtfinale Kupa: Primorje EB – Mornar BS 13:7 (3:2, 4:1, 4:1, 2:3)

Dvostruki program imali su vaterpolisti Primorja ovaj tjedan. Prvo su u četvrtfinalu Kupa lako porazili splitski Mornar, da bi u regionalnoj ligi deklasirali Mladost.

Igrač utakmice je bio Frano Vićan s 14 obrana, a strijelce je predvodio Muslim s četiri pogotka. Sukno i Elez su dodali po dva, a jednom su se među strijelce upisali i Burić, Radu, Mudražija, Garcia i Buljubašić. Final Four Kupa Hrvatske igra se 20. i 21.12. u Zagrebu, a uz Primorje sudjeluju domaća Mladost, dubrovački Jug i Medveščak.

Regionalna liga vaterpolista, 9. kolo skupine A: Mladost – Primorje EB 5:11 (2:3, 2:2, 1:5, 0:1)

I u devetom kolu regionalne lige Primorje je zadržalo stopostotni učinak. Na bazenu pokraj Save stradala je legendarna Mladost. Pomalo spor ulazak u utakmicu i „tek“ 6-5 na poluvremenu, anulirala je furiozna treća četvrtina koju su naši vaterpolisti dobili sa 5-1.

Među primorjašima najistaknutija već „dosadna“ imena – Sukno s četiri, Krapić s tri pogotka, a po jedan su dodali Muslim, Radu, Elez i Garcia. Vićan je dodao sedam obrana. Kod domaćina Bašić je bio najučinkovitiji s dva gola.

Premijer liga, 13. i 14. kolo:  Đakovo – Zamet 24:25 (11:14), Buzet – Zamet 17:21 (9:8)

Odličan posao rukometaša Zameta u proteklom tjednu. U NBA ritmu, igrači Zameta su trijumfirali na oba gostovanja. Prvo je u Đakovu pao istoimeni domaćin. Zamet je kontrolirao cijeli susret, a strijelce su predvodili Valković sa sedam i Jotić s pet pogodaka. Černeka je dodao četiri. Odličnu utakmicu odigrao je i vratar Slavić.

Već tri dana kasnije, Zamet je slavio i u regionalnom derbiju kod Buzeta. Junak susreta je bio Slavić s čak 18 obrana. Među strijelcima, opet istaknuti Černeka (4), te Jotić, Vučko i Mrakovčić (3). Za vikend nas na Zametu očekuje još jedan derbi. Gostuje ekipa Umaga.

Poredak: Varaždin 24, Poreč 23, Umag 20, Dubrava 19, Gorica 18, Zamet 16, Spačva 14, Buzet 13, Karlovac 12, Marina K. 10, Đakovo 8, Ivanić 7, Bjelovar i Split 6 bodova

A-1 liga košarkaša, 10. kolo: Kvarner 2010 – Split 73:69 (26:17, 12:16, 17:14, 18:22)

Nakon gostujuće pobjede u Kaštelima na Kozali je stradao još jedan dalmatinski predstavnik. U napetom susretu pao je trostruki prvak Europe, KK Split. Susret je prelomio Cinac tricom (nakon 14 promašenih u nizu!) dvije minute prije kraja. Plus devet je bilo nedostižno za goste.

Igrač utakmice bio je mladi Veljačić s 22 postignuta koša, ali i odličnom all-round igrom, u kojoj je skupio po šest asistencija i skokova, te je ukrao četiri lopte. Sekundirali su mu Čakarun (15), Cinac (13) i iskusni Štemberger (10).

Poredak: Zagreb 16, Alkar 16, Kvarner 2010 16, Šibenik 15, R. Kaštela 13, Zabok 13, Gorica 12, Split 12, Jolly JBŠ 12, V. Osijek 11, S. Brod 11

A-1 liga košarkašica, 9. kolo: Zadar – Kvarner 59:62 (16:24, 12:11, 24:12, 7:15)

Košarkašice Kvarnera skoro su prosule gotovo osigarnu pobjedu kod jakog Zadra. Ipak, odlična igra u zadnjoj četvrtini donijela je i osmu pobjedu u prvenstvu te su još uvijek neporažene. Tomljenović s 23 poena, 10 skokova i šest ukradenih lopti bila je previše za domaće igračice.
U sljedećem kolu u rijeku dolaze košarkašice Medveščaka.

Poredak: Ragusa 17, Kvarner 16, Zadar 14, Rockwool Pula 13, Split 12, Trešnjevka 2009 11, Medveščak, Croatia 2006 i Novi Zagreb 10, Šibenik 9, Gospić 7 bodova.

9. kolo prve lige odbojkašica, druga jakosna skupina: Kostrena – Drenova 1:3, Rijeka – Nova Gradiška 2:3

Odbojkašice Drenove su, teže nego je bilo za očekivati, riješile lokalni derbi. Mlade igračice Rijeke su odigrale fantastičan susret, ali favorizirane Slavonke slavile su petom setu sa 15-12. Šteta. Sljedeći vikend Rijeka putuje u Dubrovnik, Kostrena u novu Gradišku, a Drenova dočekuje Split.

Poredak: Dubrovnik 26, N. Gradiška 21, Drenova 17, Rijeka CO 13, Kostrena 12, Osijek 06 11, Đakovo 6, Split 1700 2

9. kolo prve lige odbojkaša, prva jakosna skupina: Mursa – Rijeka 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)

Još jedan težak poraz odbojkaša Rijeke koji su zakovani za dno tablice. Za vikend u Rijeci gostuje Sisak.