Bez golova na Rujevici u Jadranskom derbiju

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 6. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 5.287.

Suci: Marijo Strahonja (Zaprešić), Ivica Modrić, Dario Vrabec, Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb). Delegat: Ante Vučemilović (Osijek). Kontrolor suđenja: Predrag Borovec (Višnjevac).

Žuti kartoni: Sharbini (Rijeka), Vlašić, Caktaš, Nižić, Jefferson, Sušić (Hajduk). Crveni kartoni: Moisés (Rijeka), Velázquez (Hajduk).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Tomečak – Močinić, Maleš (od 64’ Radošević) – Jugović (od 44’ Tomasov), Moisés, Sharbini (od 88’ Roshi) – Balaj.

HNK Hajduk Split: Kalinić – Velázquez, Nižić, Milović, Juranović – Jefferson – Sušić, Balić (od 68’ Bilyy), Caktaš, Vlašić (od 84’ Roguljić) – Kiš (od 63’ Maglica).

rijeka hajduk statistika

Prije utakmice minuta šutnje za Davora Severa, glasnogovornika HNK Rijeka koji je preminuo u utorak. U sastavima nije bilo većih iznenađenja. Jedini izuzetak je eventualno Tomečak na lijevom beku. Prvo uzbuđenje u 2’. Nakon duge lopte Sharbinija, Jugović je izbacio Ristovskog na desnom boku, koji je oštro ubacio, ali nikoga nije bilo u srcu kaznenog prostora. Prva prilika za Hajduk u 12’. Vlašić je ubacio, Kiš primirio loptu u kaznenom prostoru, ali udarac lijevicom nije bio kvalitetan. U 16’ nastavak sudačke ofanzive na Rijeku. Moisésu je neopravdano pokazan crveni karton nakon udaranja Juranovića laktom. Učinilo se da je prekršaj bio za žuti ali nikako za direktan crveni karton. Nakon isključenja Hajduk je preuzeo inicijativu na travnjaku, ali dugo vremena nije bilo prilika ni s jedne ni druge strane. U 38’ je Sušić pucao s tridesetak metara, ali Vargić bez problema brani. U 41’ Juranović je odigrao dupli pas s Kišem i potegnuo s 18 metara, a Vargić je sjajno obranio. U 44’ Sharbini je izbacio Tomasova, koji je primirio dugu loptu, ali udarac nije bio precizan. U prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon poklonjene lopte Močinića, Vargić je lijepo obranio udarac Vlašića, a odbijanac se od Kiša odbio u gol aut. Na poluvrijeme se tako otišlo bez golova.

U prvih deset minuta drugog dijela nije bilo uzbuđenja. U 55’ Balić je ubacio iz kornera, braniči Rijeke nisu uspješno očistili, a Caktaš nije bio precizan iz vrlo izgledne prilike s desetak metara. U 58’ Vargić brani udarac Sušića s dvadesetak metara. U 64’ je direktan crveni karton za prekršaj nad Ristovskim zaradio Velázquez, te su tako oba takmaca ostala s deset igrača. Iako se nakon egala očekivala dominacija Riječana, njihovi napadi su bili jalovi, uz mnogo grešaka u tranziciji. Splićani su se zatvorili i do kraja utakmice prijetili iz (polu)kontri. U 80’ nakon kornera, Sušić s ruba kaznenog prostora puca preko gola. U 83’ brza kontra Hajduka nakon pogreške Močinića. Maglica je pobjegao, ali Lešković ga je uspio sustići. Udarac napadača Hajduka otišao je pokraj gola. U 89’ odlična (i jedina) prilika za Rijeku. Roshi je sjajno prošao po desnoj strani, ali njegov udarac u posljednji trenutak blokirao je Milović. Do kraja utakmice nije bilo novih uzbuđenja, te su se Bijeli morali zadovoljiti bodom u utakmici u kojoj su 48’ igrali s igračem manje. Nakon poravnanja snaga u 64’, Riječanima nije preostalo snage za novi pritisak.