VAŽ JE NAŠ!

VAŽ JE NAŠ!

Rijeka – Dinamo 2:0 (1:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Druga finalna utakmica Kupa Hrvatske. Gledatelja: oko 10.500. Vrijeme: oblačno i svježe.

Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Miro Grgić (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat: Budimir Peranić (Novalja).

Strijelci:

36′ 1:0 Mitrović (Brezovec)

81’ 2:0 Kvržić (Jugović)

Žuti kartoni: Brezovec, Leovac (Rijeka), Šimunić, Capan, Ademi (Dinamo).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Kvržić, Močinić, Moisés (od 78’ Zlomislić), Brezovec, Jugović (od 84’ Mujanović) – Kramarić (od 90’ Sharbini).

GNK Dinamo: Ježina – Pinto, Šimunić, Capan (od 46’ Lima), Pivarić – Ademi, Antolić, Brozović – Halilović, Soudani, Čop.

Statistika utakmice

Udarci na gol: Rijeka 9(5), Dinamo 8(3).

Udarci iz kuta: Rijeka (3), Dinamo (7).

Posjed lopte: Rijeka (31%), Dinamo (69%).

Zaleđa: Rijeka (3), Dinamo (2).

Prekršaji: Rijeka (18), Dinamo (14).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

• 6’ Halilović radi slalom kroz riječku obranu i ulazi u kazneni prostor ali ga Brezovec zaustavlja
  • 9’ Kvržić je igrao rukom u kaznenom prostoru ali Ljubičić odmahuje rukom
  • 13’ Kramarić zamalo neprecizan s ruba kaznenog prostora s lijeve strane
  • 14’ Žuti karton za Šimunića nakon prekršaja na Moisésu
  • 14′ Brozovićev pokušaj ubačaja je umalo prevario Vargića
  • 20’ Žuti karton za Capana nakon povlacenja Moisésa
  • 26’ Šimunić u velikoj prilici puca sa 12 metara za malo pokraj gola
  • 34’ Moisés glavom pokraj gola nakon ubačaja Jugovića s desne strane
  • 35’ Ademi s crte spašava modru mrežu nakon udarca Brezovca
  • 36’ Korner Brezovca s lijeve strane i Mitrović glavom pogađa za 1:0
  • 37’ Kramarić puca preko gola
  • 39’ Žuti karton za Brezovca
  • 40’ Žuti karton za Leovca
  • 43’ Ježina sjajno brani zicer Kramarića nakon proigravanja Kvržića
  • 45’ Čop glavom za malo pokraj gola nakon ubačaja Pivarića

Drugo poluvrijeme:

• 61’ Soudani puca pokraj gola
  • 64’ Žuti karton za Ademija nakon igranja rukom na rubu kaznenog prostora
  • 72’ Brozović nakon solo prodora puca preko gola
  • 75’ Prvo Kramarić puca glavom a Ježina brani nakon slobodnog udarca Brezovca, a onda Leovac puca pored gola
  • 81’ Jugović je proigran od Tomečaka s desne strane, ubacuje povratnu loptu koju Kvržić sprema u Dinamovu mrežu za 2:0
  • 88’ Sjajan udarac Halilovića s ruba šesnaesterca i fantastična obrana Vargića

Na prepunoj Kantridi nogometaši Rijeke osvojili su Rabuzinovo sunce. Peti put u svojoj povijesti Rijeka je postala pobjednik Kupa! Stijene Kantride je satima prije početka utakmice prekrila ogromna bijela zastava, s grbom NK Rijeke. Rasprodan stadion i navijanje Armade bili su vjetar u leđa igračima Rijeke, koji u prvom poluvremenu nisu branili prednost iz prve utakmice.

Prva situacija vrijedna spomena je bilo igranje rukom Kvržića u kaznenom prostoru u 9. minuti, ali Ljubičić je odmahnuo rukom. Prvu priliku na utakmici je imao Andrej Kramarić u 13. minuti, kada je nakon udarca s ruba kaznenog prostora lopta prohujala pokraj vratnice. Nakon 20 minuta igre, oba Dinamova stopera su zaradila žuti karton zbog prekršaja nad Moisésom, koji je prvo poluvrijeme odigrao u sjajnom ritmu.

Najizgledniju priliku gosti su imali u 26. minuti, kada je nakon kornera sa dvanaest metara pucao Šimunić, a lopta je otišla malo pokraj vratnice. Veliku priliku je propustio Brezovec u 35. minuti nakon proigravanja Moisésa, no Ademi je sa gol linije skrenuo loptu u korner. Taj korner je s lijeve strane izveo Brezovec, a najviši u skoku je bio Mitrović, te pogodio za 1:0. Rijeka nije stala nakon pogodka, te u 43. minuti Ježina sjajno brani zicer Kramarića nakon proigravanja Kvržića.

Riječani su u nastavku prepustili  inicijativu Dinamu, ali modrima posjed lopte nije donio puno napretka. Prvih 15 minuta drugog dijela proteklo je bez ikakvih prilika. Prvu bolju priliku u drugom dijelu je imao Brozović u 72. minuti kada je nakon solo prodora pucao preko gola. U 75. minuti velika prilika za Rijeku kada nakon ubačaja Brezovca, Kramarić s pet metara puca glavom a Ježina sjajno brani.

U 81. minuti je sve rješeno. Jugović je proigran od Tomečaka s desne strane, ubacuje povratnu loptu koju Kvržić sprema u Dinamovu mrežu za 2:0. Prije kraja utakmice i početka riječkog slavlja, sjajan udarac Halilovića s ruba šesnaesterca brani Vargić.