Split – Stadion Poljud. Utakmica 24. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 15.462.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Pataki (Đakovo), Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek) i Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Delegat: Davor Ivić (Sisak). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 31’ 1:0 Hamza, 81’ 1:1 Bezjak (11m, Andrijašević).

Žuti kartoni: Hamza, Bašić, Erceg (Hajduk), Kulušić, Črnic, Bradarić, Prskalo, Čanađija (Rijeka).

HNK HAJDUK SPLIT (4-2-3-1): Stipica – Tudor (od 88′ Ismajli), Nižić, Ćosić, Kvesić – Bašić (od 74′ Jefferson), Savvas – Hamza, Vlašić (od 86′ Ohandza), Erceg – Futács.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Martić (od 36′ Čanađija), Kulušić, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Bezjak, Andrijašević, Gorgon (od 67′ Črnic) – Gavranović (od 97′ Maleš).

hajduk rijeka 1 1 statistika

Kod domaćina, Juan Carillo na raspolaganju nije imao ozlijeđene Terzieva, Juranovića i Kožulja. U odnosu na utakmicu protiv Lokomotive, Matjaž Kek na raspolaganju zbog suspenzija nije imao Ristovskog i Vešovića koje su u sastavu zamijenili Martić i Bezjak. U zapisniku je po prvi puta bio Dario Župarić, koji se oporavio od ozljede.

Počeo je domaćin visokim pritiskom na zadnju liniju riječke obrane koja je početne napade anulirala, iako ne lakoćom na koju smo navikli tijekom većeg dijela ove sezone. Prvi udarac Hajduk je uputio preko Ercega u 9. minuti, no Prskalo je bio siguran na ne odveć jakom prizemnom udarcu. Jednu obećavajuću polukontru domaćina prije udarca Ercega prekinuo je Zuta, a onda je uslijedio bolji period igre Rijeke. Prvo je jednu odličnu kontru u 12. minuti neuspješno realizirao Andrijašević, odnosno loptu nije ni uputio prema golu, da bi u 16. minuti još jednu dobru riječku priliku zapucao Gorgon, njegov udarac dobro je blokirao Kvesić.

U 22. minuti Hajduk je imao do tada najbolju priliku na susretu, riječka obrana nije na vrijeme očistila jednu naizgled izgubljenu loptu, nje se dokopao Futacs i s petnaestak metara iskosa odlično pucao, a Prskalo još bolje obranio tešku loptu. Potvrda čvršće i nešto konkretnije igre Hajduka i sve nesigurnije uže riječke obrane sa Kulušićem i Elezom na čelu stigla je na naplatu u 31. minuti susreta. U još jednoj prilici našao se Futacs, Prskalo i Martić  zajedničkim su snagama blokirali loptu na koju je iz drugog plana natrčao Hamza, nakon što je pobjegao Zuti, i spremio ju iskosa iza nebranjene mreže za vodstvo Hajduka. Da stvar za Rijeku bude gora, u toj akciji su se sudarili Martić i Prskalo. Riječki čuvar mreže se ustao nakon poduže liječničke intervencije dok je Martić zbog ozljede morao napustiti igru. Umjesto njega ušao je u igru Dario Čanađija. Vodstvo Hajduka kao da je malo razbudilo uspavanu Rijeku. Pokušali su izbaranici Matjaža Keka bržim protokom lopte izjednačiti preko Gavranovića i Andrijaševića u 44. odnosno 45. minuti. Prvome je gol poništen zbog zaleđa, dok je udarac potonjeg obranio vratar Stipica.

Nastavak susreta nije donio očekivanu promjenu u odnosu snaga na terenu. Porozna riječka obrana u nekoliko je navrata dopustila agresivnim hajdukovim igračima lagani dolazak pred Prskala kao primjerice u 63. minuti kada je opet Futacs izbio sam pred Prskala koji je i iz ovog dvoboja izašao kao pobjednik. Odličan udarac Gavranovića u 55. minuti zaustavio je Stipica, dok je Gorgon u 65. mogao puno bolje reagirati u polukontri, loptu je poslao daleko preko gola. Vrijeme nikako nije bilo naklonjeno Rijeci i njenim ambicijama o naslovu prvaka, pokušavali su goropadnog domaćina ukrotiti polukontrama i kontrama, a iz jedne takve su došli i do jedanaesterca. Igrala se 81. minuta, dugu loptu prema naprijed uhvatio je Andrijašević, krenuo sam na Stipicu i kada je htio uputiti udarac Nižić ga je srušio za najstrožu kaznu koju je u gol sigurno pretvorio Roman Bezjak, povratnik u riječke redove. Gol je popularni «Mrki» proslavio ispred gostujuće poljudske tribine s oko 1.500 riječkih navijača. Imao je Gavranović već u 83. minuti šansu donijeti Rijeci toliko željenu pobjedu no njegov udarac glavom fijuknuo je pokraj desne vratnice gola Stipice. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.