Zagreb – Igralište Trnja. Utakmica 14. kola 3. HNL Zapad. Gledatelja: 200.

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica).

Žuti kartoni: Jakelić, Vukadin, Strjački (Trnje), Gerald, Mršić (Rijeka II).

Trnje: Karačić, Herek, Ivančić, Jakelić, Vukadin, Hanzić, Slatina, Ivanković, Šimara (od 63′ Strjački), Žugaj (od 77′ Petković), Geljić (od 81′ Kovačev).

Rijeka II: Nwolokor, Bertoša, Knežević, Budicin, Collins, Gerald, Scaglia (od 81′ Fumić), Okechukwu (od 46′ Mršić), Lima, Filipović (od 74′ Marciuš), Dangubić.

Druga momčad Rijeke neporažena se vratila s gostovanja kod Trnja, ali je remijem bez golova propustila mogućnost da pobjedom protiv Dinama II u posljednjem kolu dođe do titule jesenskog prvaka Treće HNL Zapad. Niti četiri iskusna igrača (Bertoša, Knežević, Budicin, Lima) u sastavu, s pozamašnim prvoligaškim iskustvom (ukupno 458 nastupa u 1. HNL), nije pomoglo Bijelima da dođu do pobjede. Njima valja pridadati i Scagliu, s iskustvom igranja u prvim ligama nekolicine europskih i južnoameričkih zemalja, te Mršića, Collinsa i Okechukwua, koji imaju iskustvo igranja 2. HNL za Pomorac. Zaista je nevjerojatno da ekipa većinom satkana od iskusnih prvoligaških i drugoligaških igrača muku muči protiv prosječnih trećeligaša.

U utakmici odigranoj po teškom terenu na kojem je bilo gotovo nemoguće kontrolirati loptu, Rijeka II je u prvom poluvremenu bila momčad koja je više prijetila, stvorila nekoliko obećavajućih prilika, ali vrlo dobar domaći vratar i malo nepreciznosti u završnici ili kod zadnjeg pasa stajali su Riječane gubitka dva boda.

Najbolje su prilike Riječani imali na samom otvaranju susreta, kada je već u 8′ Filipović dobio dobru dubinsku loptu na lijevoj strani i prizemno ubacio za Okechukwua koji je s 10-ak metara pucao ravno u dobro postavljenog domaćeg vratara. U 13′, Dangubić, Lima i Collins povukli su brzu kontru nakon kornera domaćina ali udarac ovog potonjeg, podosta iskosa s lijeve strane, otišao je pored suprotne vratnice. U 28′, Lima i Dangubić nisu uspjeli udarcem završiti akciju dok je pred sam kraj poluvremena Scaglia glavom dobro gađao donji kut, ali domaći vratar je još jednom intervencijom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Drugo poluvrijeme ponudilo je puno manje igre i puno više borbe na sredini terena odakle je Trnje nekoliko puta opasno zaprijetilo Nwolokoru ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U sljedećem, posljednjem kolu prvog dijela prvenstva, Rijeka II u derbiju na Rujevici (subota 13:30) dočekuje Dinamo II.