Rijeka – Slaven Belupo 2:0 (0:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 36. kola 1. HNL. Gledatelja: oko 5.000.

Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Dalibor Meić (N. Čiče). Delegat: Jure Zečević (Knin).

Strijelci:

54′ 1:0 Krstanović (Mujanović)

90+2’ 2:0 Krstanović (Ajayi)

Žuti kartoni: Jugović (Rijeka), Edson (Slaven Belupo).

HNK Rijeka: Prskalo – Mujanović, Lešković, Mitrović, Tomečak – Jugović (od 71’ Ajayi), Moisés (od 87’ Zlomislić), Močinić, Sharbini – Kramarić (od 64’ Brezovec), Krstanović.

Slaven Belupo: Picak – Purić, Fuštar, Edson, Melnjak – Čanađija (od 59’ Matoš), Brlek (od 85’ Novinić), Glavica – Ozobić, Delić – Glavina (od 67’ Rak).

Statistika utakmice

Udarci (od toga u okvir): Rijeka 27(13), Slaven Belupo 3(2).

Udarci iz kuta: Rijeka (7), Slaven Belupo (2).

Posjed lopte: Rijeka (61%), Slaven Belupo (39%).

Zaleđa: Rijeka (0), Slaven Belupo (2).

Prekršaji: Rijeka (15), Slaven Belupo (9).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

• 2’ Prodor i udarac Krstanovića s desne strane ali pokraj gola
  • 9’ Kramarić puca preko gola
  • 13’ Jugović puca iz voleja nakon nabacaja Krstanovića, ali netko odbija u korner
  • 20’ Tomečak puca s desne strane iz teškog kuta ali Picak brani
  • 29’ Odličan udarac Moisesa sa dvadesetak metara i obrana Picka
  • 34’ Močinić puca s 30 metara ali Picak brani
  • 34’ Glavica prosao Tomečaka po desnoj strani ali netko loptu šalje u korner
  • 35’ Fantastična obrana Prskala nakon udarca Edsona glavom nakon kornera
  • 36’ Močinić puca ali Edson odbija u korner
  • 38’ Krstanović puca nakon ubačaja Mujanovića s desne strane ali preko gola
  • 41’ Puca Kramarić ali brani Picak
  • 42’ Krstanović puca u desni vanjski dio mreže
  • 44’ Jugoviću žuti karton za simulaciju

Drugo poluvrijeme:

• 46’ Jugović puca preko gola nakon dodavanja Krstanovića
  • 49’ Moises puca pokraj gola sa 25 metara
  • 50’ Kramarić nakon povratne lopte Sharbinija puca preko gola s desetak metara
  • 52’ Lešković puca ali se lopta odbija od nekog od Slavenovih igrača
  • 53’ Mujanović puca pokraj gola lijevicom
  • 54’ Nakon oduzete lopte Mujanovića, i sjajnog proigravanja, udarac Krstanovića sa 17 metara za 1:0
  • 59’ Mujanović puca ali Picak brani
  • 62’ Tomečak puca i Picak brani
  • 66’ Tomečak puca preko gola nakon proigravanja Krstanovića
  • 67’ Moises puca pokraj gola
  • 68’ Krstanović puca s ruba kaznenog prostora ali Picak sjajno brani
  • 72’ Ozobić puca iz daljine a Prskalo odbija u korner; iz kornera Matoš sam sa 6 metara puca glavom ali promašuje
  • 74’ Sharbini puca, Picak brani
  • 84’ Moises sjajno petom za Ajayia, povratna za Sharbinija, ali centrimetri iznad prečke su bijele dijelili od povećanja vodstva
  • 85’ Ajayi puca, Picak brani
  • 92’ Brezovec puca, Picak brani, a lopta se odbija Ajayiu, koji dodaje Krstanoviću za konačnih 2:0 i kraj utakmice.

U posljednoj utakmici prvenstva, nogometaši Rijeke su upisali pobjedu nad Slaven Belupom, i poslali ga u dodatne kvalifikacije za ostanak u nečemu što zovemo elitnim takmičenjem nogometaša, i otklonili i najmanju sumnju koju su iznosili raznorazni teoretičari urota i zavjera.

Rijeka je nakon slavlja u utorak, koji se protegnuo i na srijedu, odigrala jednu od najboljih utakmica sezone. 27 udaraca prema golu, od toga 13 u okvir, govori o totalnoj dominaciji domaćina, stalnom pritisku, želji i motivaciji, da se pobjedom oprosti i zahvali svojim navijačima na jednoj predivnoj priči napisanoj ispod stijena ove sezone. Pet tisuća navijača je upola manja brojka od one u utorak, i to treba biti packa svima, jer Rijeka se voli i bodri u svakoj utakmici, a zaslužili su Kekovi igrači oproštaj pred još jednom rasprodanom Kantridom.

Igrači Rijeke su nakon početnog ispitivanja snaga na terenu zagospodarili u svim segmentima igre, a kulminacija je došla u drugom poluvremenu, kada su se otpustile sve kočnice, te redale prilike za prilikom. Zapravo je pravo čudo kako Slaven nije potopljen rekordnom brojkom, jer je Rijeka vršila neviđen pritisak, uz ogromnu količinu trke i želje. U takvoj igri nije nedostajalo vica, proigravanja i onoga što zovemo, potezima za publiku. U nekim trenucima su igrači bili i previše nesebični, pa umjesto da sami završe akciju, išlo se na proigravanje više.

Ivan Krstanović može žaliti što je kraj sezone, jer je ušao u odličnu formu, više nije samo “Mr. Penal”, zabija i iz igre, asistira, trči, uklizuje i na centru. Kakav preobražaj…Anas Sharbini je ponovo pokazao lepezu svojih poteza, Močinić da njegov poziv u reprezentaciju nije samo zbog mira “u kući”. Zapravo, nije bilo slabog igrača, Rijeka je ponovo odigrala kao i većinom sezone, kao kolektiv, i pokazala da kada se diše kao jedan, da onda rezultat ne može izostati. I nije bitno igra li 1. ili 23. igrač, svatko tko uđe nađe svoje mjesto u savršenom stroju majstora Keka.

Pripremili: S. Host i V. Vivoda