Osijek, Stadion Gradski vrt. 3. kolo Kvalifikacija za EURO 2016. Gledatelja: 16.021.

Suci: Stephan Studer. Pomoćnici: Pozzi, Wicht, Bieri i Amhof. (svi Švicarska).

Strijelci: Kramarić (11), Perišić (34), Perišić (45), Brozović (45+2), Modrić (56 11-m), Sadygov (61 ag).

Žuti kartoni: Ramaldanov (16), Ramazanov (37)

Crveni kartoni: –

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pranjić, Brozović, Modrić (od 59. Halilović), Rakitić, Kovačić (od 24. Perišić), Kramarić (od 76. Olić), Mandžukić

AZERBAJDŽAN: K. Agajev, Medvedev, Sadigov, Guseinov, Allahverdijev (od 67. Gulyev), Abdulajev, Karajev (od 30. Ramazanov, od 42. Huseinov), Ramaldanov, Nazarov, Amirgulijev, Alijev.

Andrej Kramarić je svojim drugim pogotkom za Hrvatsku izjednačio rekord Mladena Mladenovića iz 1994. godine, koji je kao igrač Rijeke također postigao 2 pogotka za vatrene.

198 (171)

U odnosu na utakmicu u Sofiji Kovač je odlučio na klupi ostaviti Olića i Perišića a njihova mjesta u prvom sastavu zauzeli su Kramarić i Kovačić. Također izbornik se odlučio i za nešto izmijenjeni sustav, te je krenuo s dva napadača, dok je vezni red posložio u romb. Od prvih minuta susreta bilo je jasno da je Hrvatska krenula vrlo odlučno, te da će gosti teško izdržati nalete vatrenih. Nakon samo 11. minuta naša je momčad bila u prednosti. Srna je ubacio s desnog boka, a Kramarić je sjajno pratio akciju i donio Hrvatskoj toliko željeno, rano, vodstvo. Nakon toga redaju se prigode no Kramarić, Rakitić, Brozović  i Perišić iz izglednih prigoda ne uspijevaju povisiti rezultat. U 34. minuti konačno povećanje vodstva. Rakitić je naciljao glavu Perišića koji nije imao težak posao za 2:0.  Kada se očekivao kraj prvog dijela, Hrvatska je zabila još dva zgoditka. Prvo je Perišić opet postigao gol glavom nakon ubačaja Pranjića, a zatim se i Brozović upisao u strijelce nakon lijepog proigravanja Modrića. Hrvatska je konačno odigrala utakmicu na razini renomea kojeg uživa među poznavateljima najvažnije sporedne stvari na svijetu. Iako je protivnik bio vrlo skroman i nedorastao nije naodmet spomenuti da smo se sa sličnim protivnicima (Cipar, Malta) ne tako davno, dosta mučili i nismo uspijevali odigrati utakmicu na razini večerašnje. Najsretniji poslije utakmice zasigurno je bio izbornik. Nakon što ga je po povratku iz Bugarske Jelavić neugodno iznenadio naprasitim napuštanjem reprezentacije ova mu je golijada ipak dala da predahne od neugodnih pitanja kojih je u posljednje vrijeme sve više.

I drugo poluvrijeme započinje dominacijom Hrvatske. Nakon pokušaja Kramarića i Brozovića u 56. minuti jedanaesterac je izborio Srna. Modrić je siguran realizator za 5:0. U tim trenutcima počelo se kopati po arhivi ne bi li se pronašle rekordne pobijede Hrvatske. Samo pet minuta kasnije već je 6:0. Perišićev ubačaj Sadykov skreće u vlastitu mrežu. Ipak do kraja se mreže više nisu tresle. Naši igrači su spustili nogu s gasa te mirno priveli susret kraju.

Izbornik unatoč (opravdanim) kritikama nakon Svjetskog prvenstva, konačno, ima razloga za zadovoljstvo. Uvodne tri utakmice donijele su tri pobijede. Devet bodova i gol razlika 9:0 trebali bi mu donijeti potrebni mir pred nastavak kvalifikacija i gostovanje u Milanu. Mjesec dana imat će Kovač i njegov stručni stožer da pripreme klopku za Contea.