Prva utakmica Kvarnera u Kupu Jugoslavije

Svoju prvu utakmicu u kup natjecanju Kvarner je odigrao 02. studenog 1947. u prvoj sezoni Jugoslavenskog nogometnog kupa. U prvom kolu finalnog dijela kvalifikacija protivnik je bio Jedinstvo iz Čakovca, član Prvenstva Hrvatske (I. zona). Utakmica je igrana na Omladinskom igralištu pred 2000 gledatelja, a sudio je Goranić iz Zagreba.

U 14:30h za Kvarner su istrčali: Tomljenović, Nardi, Legan, Petronio, Stefanović, Cergnar, Flaibani, Lucchesi, Uskoković, Bartolomei, Starcich. Već u prve dvije minute Bartolomei i Lucchesi su propustili iskoristiti velike prigode. Prvi zgoditak postigao je Uskoković u 7′ nakon kornera kojeg je izveo Starcich. Nekoliko minuta kasnije Tomljenović paradom brani težak udarac Horvata. Do kraja poluvremena uglavnom se igralo na sredini terena.

Prvih dvadeset minuta drugog poluvremena proteklo je u odličnoj igri Kvarnera i  teškoj ozlijedi Stefanovića. Počelo je velikim prilikama za Kvarner. Prvo je Petronio u 49′ pogodio vratnicu da bi minutu kasnije Starcich iz neposredne blizine pucao pokraj gola. U 54′ Petronio u solo akciji prelazi dva igrača i puca neobranjivo u donji desni kut za 2-0 Kvarnera. Tri minute kasnije Bartolomei povisuje na 3-0. I kad se činilo da je priči kraj, u sudaru s Benkom teško je nastradao Stefanović, te je hitno prebačen u bolnicu, a Kvarner je u 65′ ostao s igračem manje. Pred kraj susreta ozlijedili su se još i Bartolomei i Cergnar, no oni su se nekoliko minuta kasnije vratili u igru. No, i na terenu s devetoricom, Kvarner je postigao i četvrti gol. Flaibani je izveo slobodan udarac i pronašao Starcicha koji iz neposredne blizine zabija za 4-0. U posljednjim minutama utakmice gosti dolaze do prilike za počasni pogodak no odlični Tomljenović obranio je nekoliko udaraca iz neposredne blizine te je Kvarner zasluženo pobijedio rezultatom 4-0.

Kvarner je ove sezone u kupu odigrao još dvije utakmice. Prvo je pobijedio prvoligaša Ponzianu iz Trsta 3-2, da bi u osmini finala nakon izrazito loše igre izgubio od ekipe ratne mornarice (Mornara) rezultatom 0-4.