Rijeka uspješno krenula u novu sezonu

U prvoj pripremnoj utakmici ove sezone nogometaši Rijeke svladali su Stupnik rezultatom 5:2. U utakmici odigranoj u Vratima Rijeka je na trenutke pokazala lijepu kombinatornu igru, ali je bilo vidljivo da se radi tek o početku priprema te da fali svježine.

Igralište Gmajna, Vrata.

Sudac: Skender (Rijeka). Gledatelja: 300.

Strijelci: 0:1 Zelenika 21′, 1:1 Sharbini 33′, 1:2 Štulec 38′, 2:2 Jahović 44′, 3:2 Tadić 55′, 4:2 Kvržić 68′, 5:2 Tadić 77′

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Vargić), Boras (od 46′ Tomečak), Lešković (od 46′ Bagadur) Špikić (od 46′ Mitrović), Leovac (od 46′ Bertoša), Zlomislić (od 46′ Jugović), Brezovec (od 52′ Gerald), Ajayi (od 52′ (Okechukwu),  Sharbini (od 46′ Kvržić), Krstanović (od 46′ Tadić), Jahović (od 52′ Filipović).

STUPNIK: Kovačić, Brebrić, Mickey, Kalamir, Šimić, Deželić, Šporčuić, Domitrović, Puklin, Štulec, Zelenika. Još su igrali: Požega, Lončarić, De Oliveira.

Krenuli su Bijeli pomalo usporeno, uz rastrzanu igru, bez očitih prilika. Iz prvih pola sata valja izdvojiti samo debi Jahovića i Špikića koji su se pokazali u vrlo dobrom svjetlu, a Jahović je i pokazao kako je točno da se radi o napadaču koji jako puno radi za ekipu. Međutim, iako je Rijeka pritiskala i imala više od igre, prvi pogodak postiže Stupnik. Zelenika je s lijeve strane šesnaesterca lijepo naciljao i pogodio u suprotne rašlje vrata Prskala.  Rezultat je izjednačio Sharbini udarcem sa 16 metara, ali uskoro vodstvo Stupniku vraća Štulec nakon lijepe akcije i nekoliko povezanih kratkih dodavanja. Tada na scenu stupa Jahović, koji se u prvom nastupu za Bijele odmah upisuje u listu strijelaca. Valja istaknuti kako već sada Adis dobro surađuje sa suigračima te bi mogao predstavljati dobro pojačanje svojoj novoj momčadi.

S završetkom poluvremena otvorilo se nebo i krenuo je pravi ljetni pljusak koji nije omeo u navijanju i slavlju djecu okupljenu iza zapadnog gola. Rijeka se voli od malih nogu, nije važno sija li sunce ili udara jaka nevera. Malim Vratarcima i Fužinarcima je Rijeka u srcu, pokazali su to danas neprestanim pjevanjem, kao i malim transparentima i zastavicama koje su pripremili za svoje junake. Svima nam je zaigralo srce, uspješno prenošenje ljubavi prema Rijeci na najmlađe je stvar na koju svi skupa trebamo biti ponosni. Djeco, svaka vam čast, vidimo se pod stijenama naše Kantride!

Kiša je kroz petnaestak minuta prestala, a drugo poluvrijeme počelo. Matjaž Kek je promijenio gotovo cijelu momčad, a Rijeka je zaigrala mnogo bolje i brže nego u prvom poluvremenu. Rezultat toga su dva pogotka Tadića te jedan Kvržića, uz koje je konačni rezultat postavljen na uvjerljivih 5:2. Istaknut ćemo i debi Filipovića, prošle godine izlaznog kadeta, sada ulaznog juniora koji se predstavio u vrlo dobrom svjetlu te bi, ukoliko bude imao dobar nogometni razvoj, jednoga dana mogao biti veliki igrač ponikao u riječkoj nogometnoj školi.