Sheriff ipak stigao na divlji zapad

Rijeka – Sheriff 1:0 (0:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Prva utakmica doigravanja za plasman u skupine UEFA Europa lige. Gledatelja: 9.020.

Suci: Serge Gumienny, Frank Bleyen i Kristof Meers (svi Belgija).

Strijelac: 1:0 Leovac (85’).

Žuti kartoni: Jajalo, Sharbini (Rijeka), Galvão, Isa, Metoua, Olímpio (Sheriff).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac – Kvržić (od 88’ Cvijanović), Brezovec, Jajalo, Jugović (od 62’ Sharbini) – Kramarić – Jahović (od 76’ Moisés).

FC Sheriff: Degra, Balima, Metoua, Mureşan, Joãozinho, Ernandes, Ligger, Galvão (od 66’ Ricardinho), Olímpio, Cadú (od 79’ Gînsari), Potiguar (od 46’ Isa).

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Rijeka 12 (7), Sheriff 5 (0).

Udarci iz kuta: Rijeka (4), Sheriff (5).

Posjed lopte: Rijeka (67%), Sheriff (33%).

Zaleđa: Rijeka (1), Sheriff (6).

Prekršaji: Rijeka (19), Sheriff (23).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

2′ Slobodan udarac s gotovo 30 metara odlično je izveo Josip Brezovec a vratar Sheriffa uz malo poteškoća odbio loptu iz gornjeg kuta.

8′ Još je jednom sjajno iz slobodnog udarca zaprijetio Josip Brezovec, ali vratar Sheriffa još je jednom sjajno intervenirao i izbio u korner loptu koja je išla u same rašlje.

9′ Prvu priliku na utakmici Sheriff je imao preko Olímpia koji je sa 16 metara dobro protegnuo Ivana Vargića koji je odbio u korner. U nastavku akcije nakon gužve netko od igrača Sheriffa iz blizine je ugurao loptu u mrežu ali gol nije priznat zbog očiglednog zaleđa.

22′ Slobodan udarac za Sheriff izveo je Cadú a Miral Samardžić glavom otklonio opasnost.

23’ Jajalo žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

30’ Galvão žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

34′ Dobra prilika za Rijeku nakon što je Kramarić tukao s ruba kaznenog prostora ali Mureşan je skrenuo loptu u udarac iz kuta. U nastavku akcije ponovo je Rijeka bila opasna ali udarac Brezovca završio je u bloku.

35′ Pritisak Rijeke rezultirao je još jednom prilikom. Nakon loše procjene gostujuće obrane iskosa s lijeve strane tukao je Marin Leovac ali njegov oštar udarac nije bio dovoljno precizan da iznenadi vratara Degru na vratima Sheriffa.

39′ Nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom je Vargića pokušao iznenaditi Balima, ali njegov udarac otišao je preko gola.

45′ Sheriff je veliku priliku kada je nakon ubačaja Joãozinha glavom pucao Balima ali tik uz lijevu Vargićevu vratnicu.

Drugo poluvrijeme:

51’ Isa žuti karton zbog ometanja vratara.

54′ Zoran Kvržić je primio loptu na rubu kaznenog prostora ali nije dobro zahvatio loptu i odlična prilika otišla je u nepovrat.

55′ Obećavajuća situacija za Rijeku nakon kombinacije Jahovića i Kramarića ali Sheriff se još jednom spasio.

58’ Metoua žuti karton zbog igranja rukom.

67′ Najbolju priliku na utakmici propustila je Rijeka nakon što je Sharbini oštro ubacio za Kramarića koji na vrhu peterca nije dobro zahvatio loptu.

68′ Kvržić je odlično ubacio prema Jahoviću s desne strane ali Ligger u posljednji tren skida loptu s glave napadaču Rijeke.

74′ Blok Sheriffa je još jednom spasio pogodak. Na povratnu loptu natrčao je Andrej Kramarić ali na putu lopte prema golu našao se Metoua.

82’ Olímpio žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

84′ Kramarić se izborio za udarac na 20-ak metara ali ravno u Degru.

85′ Marin Leovac GOOOOL!!! Rijeka vodi 1:0. Ivan Tomečak ubacio je s desne strane, obrana Sheriffa odbila loptu do natrčalog Marina Leovca koji je s lijevicom potegao iz voleja i sjajno matirao Degru. Rijeka – Sheriff 1:0.

87’ Sharbini žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

92’ Lešković puca glavom pokraj gola. Vrlo lijepa prilika za Rijeku pred sam kraj utakmice.

U veličanstvenoj atmosferi skoro ispunjene Kantride, izuzetno važnim pogotkom Marina Leovca u 85. minuti utakmice, Rijeka je slavila protiv Sheriffa u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u skupine Europa lige. Iako je protivnik bio puno opasniji, ponovljen je scenarij iz prve utakmice protiv Ferencvaroša. Nadajmo se da će slično biti i u uzvratu.

Imao je pravo Matjaž Kek kada je upozoravao da Sheriff nije bezazlen protivnik. Pokazalo se u prvih desetak minuta utakmice da su čvrsta i disciplinirana ekipa sastavljena od kvalitetnih igrača. Iako je Rijeka kontrolirala igru većim dijelom utakmice, gosti su nekoliko puta opasno zaprijetili vratima Vargića. Dobrim dijelom susreta, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora s dosta nervoze, posljedica čega su bile mnoge pogreške u predaji lopte te prekršaji s obje strane. Sheriff se branio kompaktno, disciplinirano, u dvije linije. I uspješno sve do Leovčevog trenutka inspiracije.