Primorje EB  – Crvena Zvezda 15 : 8 (1-4, 4-2, 4-2, 6-0)

Bazeni Kantrida. Gledatelja:  1.000
Suci: Sergej Naumov (Rusija) i Mark Koganov (Azerbajdžan).
Delegat: Gianni Lonzi (Italija)

PRIMORJE EB: Vićan (6 obrana), Burić 1, Radu 4, Krapić, Buljubašić 2, Sukno 1 (1), Muslim 3, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Šetka 1, Xavi Garcia 1, Čubranić

CRVENA ZVEZDA: Draksimović, S. Rašović 3 (1), Drašković, Tankosić, Tomašević 3, Eškert 1, Bijelić, V. Rašović 1, Ranđelović, Njegovan, Rackov, Obradović, Tanović

Igrač više: Primorje EB 11 (7) Crvena zvezda 8 (4)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Crvena zvezda 1 (1)

Tri isključenja: V. Rašović (27)

U uzvratnom susretu play-offa za ulazak u vaterpolsku Ligu prvaka, pred dobro popunjenim tribinama bazena na Kantridi, riječko Primorje je s 15-8 svladalo beogradsku Crvenu Zvezdu. Društvo u skupini B će im praviti stari znanci iz Juga, Partizan vođen Vladom Vujasinovićem, njemački prvak Spandau 04, te jaki mađarski Szolnoki.

Nakon lošijeg starta u utakmicu kada u prvoj četvrtini nisu dobro parirali agresivnoj, obrambenoj te raznovrsnoj ofanzivnoj igri Beograđana, stvari su plako počele padati na svoje mjesto u drugoj četvrtini. S dva gola Muslima te po jednim Petrovića i Radua koji je opet dominirao na centru, Primorje je drugu četvrtinu dobilo s 4-2 te se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću gostiju, 5-6. Jedini gol domaćina u prvoj četvrtini je postigao Xavi.

Fizički bolje pripremljena, ali i daleko kvalitetnija ekipa Primorja je utakmicu usmjerila na svoj mlin u trećoj četvrtini, koja je završila s čak 4-2, te se u zadnji period susreta ušlo s 9-8. Kako je prvi susret na beogradskom plivalištu Tašmajdan završio 14-11 u korist naše ekipe bilo je jasno da samo čudo može izbaciti Primorje iz Lige prvaka. Ono se ipak nije desilo. Zadnjih 8 minuta smo svjedočili totalnom raspadu nekadašnjeg prvaka Europe. Zadnja četvrtina je završila sa čak 6-0 za vaterpoliste Primorja. Strijelce su predvodili Radu s četiri i Muslim s tri gola, a za Crvenu Zvezdu tri pogotka postigao je Rašović.

U riječkoj ekipi su opet iskočili Cosmin Radu, trenutno najbolji svjetski centar, te Muslim koji napokon pokazuje naznake onog što se od njega i očekivalo – da rješava velike utakmice.