Zagreb – Stadion Trnja. Utakmica 7. kola 3. HNL Zapad. Gledatelja: 200.

Strijelci: 52′ 1:0 Tomšić, 57′ 2:0 Tomšić, 75′ 2:1 Dangubić.

Žuti kartoni: Kraljević, Tomšić, Vidaković (Maksimir), Filipović, Collins, Scaglia, Dangubić (Rijeka II).

Maksimir: Vidaković, Špoljarić, Skrbin, Kraljević, Perić, Božić, Vukić (od 86′ Prugovečki), Tomšić (od 90′ Sesvečan), Horvat, Božić, Špišić (od 90′ Kolak).

Rijeka II: Raspor, Scaglia, Budicin, Špikić, Collins, Gerald (od 67′ Vidas), Zlomislić, Okechukwu, Kokorović (od 55′ Filipović), Ajayi (od 73′ Mršić), Dangubić.

Lišena pomoći nekolicine prvotimaca (Knežević, Močinić, Ivančić), te vratara Nwolokora, koji su nastupali u posljednjih nekoliko utakmica, ali ojačana za Damira Zlomislića, druga momčad Rijeke doživjela je prvi ovosezonski poraz. “Zapela je u trnju” protiv Maksimira. U utakmici s dva oprečna poluvremena igrači Rijeke II su u prvom poluvremenu promašili mnogobrojne prigode za što su kažnjeni u nastavku kada su u samo pet minuta dvaput kapitulirali. U 52′ Tomšić je na lijevoj strani ostao jedan na jedan s Budicinom pa se iznenada odlučio na udarac i pogodio bliži kut Raspora za 1:0. Samo pet minuta kasnije isti igrač je primio dubinsku loptu duboko u polovici Rijeke II, igrači Renata Pilipovića su uzalud tražili zaleđe, a napadač domaćina je odjurio prema Rasporu i povećao vodstvo na 2:0. U 75′ Rijeka II je uspjela smanjiti vodstvo preko Dangubića koji je dobro pratio akciju Okechukwua i Zlomislića te iz blizine pospremio povratnu loptu u Vidakovićevu mrežu za svoj peti ovosezonski pogodak. Pritisak Rijeke II do kraja utakmice rezultirao je u dvije velike prilike za izjednačenje. Najprije je Filipović ubacio iz slobodnog udarca, Dangubić pucao glavom s dva, tri metra a Vidaković odbio loptu, iako su Riječani signalizirali da je lopta prešla gol liniju. Posljednju priliku u sudačkoj nadoknadi imao je Špikić koji je primio loptu nakon jedne krive procjene domaćeg vratara, ali uz zagrljaj nekog od domaćih braniča pucao je preko gola i uzalud tražio najstrožu kaznu. Unatoč porazu, druga momčad Rijeke ostala je na prvom mjestu 3. HNL Zapad budući da je Dinamo II u Novigradu poražen s 4:0. Rijeka II u sljedećem kolu u subotu (16h) igra u Rijeci protiv Dubrave.